Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E46 N42B18 USZCZELNIACZE ZAWOROWE]


LSR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Moja e46 bierze około 5l na 1500km.. Puszcza chmury niebieskiego dymu szczególnie po postoju na odpalonym silniku. Wymieniłem odmę, kompresja na cylindrach jest dobra. Miałem wymienić na n42b20, ale póki co się na to nie zapowiada. Czytałem, że można wymienić te uszczelniacze bez ściągania głowicy. Nawet znalazłem instrukcję jak zrobić to krok po kroku. Czy jest ktoś lub jakiś warsztat we Wrocławiu, gdzie taka operacja wymiany mogłaby zostać przeprowadzona? Zależy mi na tym, aby zrobione było to porządnie i w miarę rozsądnej cenie. Przy okazji czy możecie polecić sklep, gdzie dostanę ori uszczelniacze po najlepszej cenie ( chyba, że są dostępne lepsze od ori) lub czy ktoś na forum handluje takimi rzeczami.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie N42B20 kupisz M54 z osprzetem i reszta potrzebnych maneli do swapa.
Który przełoży Ci Leo i sprawa załatwiona :)

Panowie... my jakieś opłaty chyba wprowadzimy za udzielanie porad na forum :4:

A tak na serio, to kiedyś Adam mi powiedział że znalazł rozwiązanie na problemy z Valvotronickiem - swap na silnik bez tego systemu. Także wiesz co masz robić żeby nie strzelić sobie w kolano i mieć radość z jazdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że będzie problem o zmianę na N42B20. Dla mnie to też jest grzebanie w gównie, ale mam zamontowaną instalacje ciekłego wtrysku gazu firmy Vialle, która trochę kosztuje i będzie pasować pod N42B20

Edytowane przez LSR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
10 godzin temu, Leo napisał:

Nie przesadzaj z tym wyrzucaniem z kapci cena jest normalna i powtarzalna, jak szukasz kogoś kto będzie się z tym babrał 2 dni za 500zł to musisz szukać po przysłowiowych mechaniorach a później jeszcze poprawiać, bo tak jest najczęściej.....

Dokładnie w 99% tak jest, podzielam zdanie Leo 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo. Nie zrozum mnie źle. Wiem że nikt mi tego nie zrobi za półdarmo, ale jak wcześniej pytałem ludzi o taką naprawę to ceny orientacyjne oscylowały w granicach 50% tego co usłyszałem u Was (bez zdejmowania głowicy). Jak już wcześniej napisałem, masz swoją renomę i to widać choćby po kolejce jaką masz. Wiem że za taką renomą idzie wysoki poziom wykonanej roboty, ale niestety to zdecydowanie przekracza mój budżet. Gdybym miał taką kasą, nie szukałbym oszczędności. To auto i tak już mi za dużo pochłonęło, a niestety szykują się kolejne "drobniejsze" naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o robieniu uszczelniaczy to wydaje mi się, ze poniżej 1500tysiaka cena nie spadnie, sam ostatnio robiłem u siebie z tym wyjątkiem, ze u mnie brała 1l na około 800km, u Ciebie mogą dojść pierścienie do roboty więc cena końcowa dojdzie lub przekroczy 2k. Takie są realia niestety. Po tym zabiegu zrobiłem prawie 2000km i na bagnecie jak miałem full tak mam. Tematem najlepiej zająć sie najszybciej jak się da bo ubytki będą tylko większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej.... 

Jeśli chcesz to zrobić za 900 zł to jest właśnie pół darmo (czy jak napisałeś 50% tego co u nas za całość z gratami- bez silikonu;) ) i będę bił brawo jak się komuś będzie chciało zrobić za tyle uszczelniacze bez ściągania głowicy z częściami, po bożemu, bo dla mnie to charytatywna robota...

Nie zrozum mnie źle ale w niektórych naprawach nie ma czegoś takiego jak oszczędność.... 

zeby było jasne nie namawiam w żadnym stopniu żeby robić uszczelniacze tylko u mnie bo jest pewnie X mechaników którzy zrobią to równie dobrze ale wątpie aby komuś kto siedzi w temacie chciało się to pestkować prawie 2 dni za półdarmo, 

 

przeraziłem się jak przyjechałeś ze swoją teorią że poprzedni mechanik zepsuł uszczelniacze powodując jakiś przedmuch zatykając odmę.... dla mnie to farmazon który albo Ci ktoś sprzedał albo sam Ci się urodził..... kolejna rzecz to sprawa kilkukrotnie zdejmowanej uszczelki i mowisz ze teraz jest ok bo wsadziłeś ją na sylikon.... Nie chce skrobać kilka godzin tego sylikonu z pokrywy i głowicy żeby móc wsadzić tam nową uszczelkę która będzie szczelna, bo u nas sylikonu nie uświadczysz przy takich robotach.... wole tego nie brać na warsztat ;) Tyle ode mnie 

Życzę owocnych poszukiwać żeby ktoś kto się podejmie zrobił to tak tanio jak byś chciał a przy okazji nie spaprał roboty i nie narobił Ci większych problemów niż masz teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tu sie musze zgodzic z LEO bo zrobić a "zrobić" to jest roznica ;) nie chcialbys zobaczyc instalacji elektrycznej ktorej nie zrobilem bo "za duzo chciałem" a mialem okazje ja widziec chwile pozniej. Skonczylo sie na tym ze poprawialem i tak to i owo :) wiec sa rzeczy i roboty ktore warto powierzyc sprawdzonym osobom czyt. LEO. Bo wahacze czy inne pierdoly to kazdy ogarnie nawet w przydomowym garazu, tu juz niestety robota precyzyjniejsza i z pojęciem. Gość wie i zdaje sobie sprawe ile jest to pracy.

TAPNIĘTE Z MOJEGO GALAXY NOTE 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj jeszcze innych mechanikow z forum. Moze tez by sie podjęli i taniej. Napisz tez do chlopakow z BM/// Garage. Na db ich znajdziesz. Teraz maja warsztat za biedrą na pawłowicach. Duzo buniek u nich. Sam ostatnio wymienialem u mich dyfer, tuleje i łączniki staba i skasowali mało

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...