Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Soft Alpina B10 V8


michal_f

Rekomendowane odpowiedzi

Kamcio softa alpiny wgrywales już do takiej skrzyni?

Jak chcesz jakieś info na temat tego softu to mam parę info

Mało Ci niutków? :P

Tego zawsze mało :D niestety skrzynia mnie ogranicza, ale warto próbować jakieś zmiany :) wszystko będę starał się dokumentowac hamownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie temat, poszperałem w swoich zapasach i wsad do skrzyni mam do silnika chyba w zasadzie tez musze tylko sprawdzić do którego ME bo było kilka i pytanie czy elektronika wszystkich jest taka sama bo jeśli HW bedzie inne ot niestety ale bedzie kupa ;) podeślij mi ktoś swój VIN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe. Tyle,że alpina V8 to jednak sporo inny silnik

Silnik Alpiny jest na bazie m62/m62tub44, a jego oznaczenie m62/m62tub46/48. Także nie aż tak sporo. Sprawa wygląda podobnie jak przy m52. 2.0, a 2.8 niby takie same, a jednak różne. A osprzęt podobny, przeniesienie napędu tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki program od Dinana? Przecież oni zrobili multum modyfikacji osprzętu silnika i przeniesienia napędu. Ja tu pisze o zmianie samego programu silnika i skrzyni bez jakiekolwiek ingerencji w osprzęt. Bo na serii to i program od Dinana nic nie da. Cały temat jest o tym czy te zmiany dadzą jakikolwiek efekt, jak się zmieni charakterystyka silnika i skrzyni. Głupia ciekawość. Mocy Alpiny się nie uzyska, bo ta została podniesiona dzięki zwiększeniu pojemności, lzejszymi walkami . Bo nie samym wydechem. Który i tak nie jest jakiś mocno "tuningowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 11.02.2016 o 22:29, Leo napisał:

Zaintrygował mnie temat, poszperałem w swoich zapasach i wsad do skrzyni mam do silnika chyba w zasadzie tez musze tylko sprawdzić do którego ME bo było kilka i pytanie czy elektronika wszystkich jest taka sama bo jeśli HW bedzie inne ot niestety ale bedzie kupa ;) podeślij mi ktoś swój VIN :)

Taki ciekawy temat i tak sie skończył ehh ;D

leo podzieliłbyś sie tymi zapasami :Dsoft silnika alpina b10 f3 m62b46 masz może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, michal_f napisał:


Gdybyś śledził forum, a nie tylko jeden wątek nt softu to byś znał szczegóły ;) ale mając dwa posty, tylko i wyłącznie w ww. sprawie to co się dziwić ;)

Nigdy nie myślałem ze będę mieć e39 540i i miałem śledzić wątek o alpinie, xD  proszę cie :D dobra trudno poradzę sobie :) dzięki za wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michal_f napisał:


Chociaż mogłeś się przywitać na forum pokazać auto. Ale po co ;)

No tutaj nie mogę się z tobą Michał zgodzić, bo kolega przywitał się i pokazał auto, odsyłam na jego profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...