Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e39 535i, prosze o rady w doborze rozmiaru opon.


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na poczatku lipca daje swoje e39 535i sedan na wymiane zawieszenia. A konkretnie 4 razy amortyzator m technik plus 4 sprezyny i reszte "śmieci". Jeszcze tak naprawde sie zastanawiam czy amory beda m technik czy bilstein, ogolnie nie przeszkadza mi jesli auto bedzie troszke twardsze. Po operacji "zawieszenie" chce kupic nowe letnie opony, mam felgi 18, obecnie sa opony o rozmiarze 245/45 r 18, i teraz pojawiaja sie moje watpliwosci. Przy obecnym rozmiarze widze, ze na nadkolu przy pelnym skrecie sa widoczne delikatne obcierki. Jezeli sie zdecyduje i zaloze m technik to auto bedzie troszke nizsze wiec ten rozmiar odpada bo chyba bedzie jeszcze gorzej. Jesli na seryjnym sa delikatne obcierki. Zastanawiam sie nad przod i tyl 235/40 r18 czy nie bedzie przy m techniku zadnych problemow ze gdzies opony beda opcierac itp? Czy lepiej przy 18stkach zalozyc zawieszene i wydac wiecej ale wcisnac serie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia. Teraz sa opony 245/45 18, to chyba nie bedzie problemu z szerokoscia 235? Pozatym bede opony kupowal u znajomego co handluje oponami, i mowil ze sprawdzimy jak zdejmie stare, ale sugerowal mi 235/40 r18, a Ty co myslisz jesli zdecydowalbym sie na m technika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w internecie to każda opona wejdzie na felgę xD

Daj chociaż zdjęcie felgi albo podaj wzór to się zobaczy szerokość. Nie masz wybitego rozmiaru między śrubami gdzie przykręcasz koło?

235 to szeroka opona więc czy wejdzie na felgę to bym się nie martwił, tylko czy dalej nie będzie za dużo o to jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że fabryczny rozmiar opon letnich dla Twojego E39 to 225/60R15 a więc odpowiednikiem takich opon dla R18 było by 245/40 a nie 245/45 stąd nie mieści się przy skrętach w nadkolu.

Druga sprawa jak kol. Pawel4freak zapytał to szerokość felgi bo dla tych opon felga powinna być szersza od nominalnej, inaczej z opony robi się balon i na rantach już trzyma się inaczej - nominalne felgi dla E39 to jak się nie mylę 7JX15/ET20 więc dla szerszych opon powinieneś założyć fele 7,5JX15/ET20 lub nawet 8JX15/ET20 (dla R18 odpowiednio 7,5JX18/ET20 lub 8JX18/ET20).

Dobór felg powinien ogarnąć fachowiec a nie polegać na "widzimisię".

Takie opony sugerują sportowy i twardy charakter jazdy, nie mający nic wspólnego z wygodą.

Zerknij tutaj to Ci się więcej wyjaśni.

Na forach poszukaj jakie fele i kapcie już montowali do E39 bez problemu bo temat wielokrotnie wałkowany.

Pamiętaj tylko o ET (odsadzenie) bo inaczej będą Ci tarły o zaciski hamulcowe albo jeszcze co innego.

Tu masz informacje o odsadzeniu ET.

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ten moj znajomy oponiarz, powiedzial mi tak, przyjedziesz do mnie sciagniemy opony zmierzymy felgi i napewno cos dobierzemy, bo opon troche to on ma od nowych po rzeskie uzywki. Wiec tak zrobie, kupie od niego na miejscu i nic w ciemno nie bede bral, zeby sie nie okazalo, ze jeszcze nie potrzebnie felgi bede mysial zmiebiac czy kupuc inne opony. Wlasnie wiem ze te co mam 245/45 powinien byc profil na 40 bo patrzylem dzisiaj na slupek i tam jak szerokosc przy 18 stkach 245 to tylko profil na 40. Najpierw robie zawieche po sprezyna pekla. I chce zalozyc m techa amory i sprezyny do tego myslisz ze te pare km dojade spokojnie na tych 245/45? Bo mowie one teraz sa przy maksymalnym skrecie na styk, to jak na m techu pojdzie pare mm nizej bedzie jeszcze gorzej ale chyba na spokojnie powinienem dojechac do niego, czy tylko laweta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...