Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy warto wsadzić zamiast zwykłego filtra, filtr K&N, biorąc pod uwagę to,że filtr jest wielorazowy i wystarczy go wyczyścić i naoliwić, cenowo wychodzi tak jak zwykły filtr papierowy. Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w E30 miałem oryginalny stożek dedykowany z K&N i przyznam szczerze ze byłem zadowolony :)

Te wkładki w miejsce normalnego filtra są zrobione na podobnej zasadzie czyli -> WIECZNE

Wystarczy raz na jakis czas wymyć filtr i potraktowac olejem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w e30 320i założony stożek K&N od 1,5 roku , czyściłem go chyba ze 3 razy - nie co X kilometrów tylko sposobem "na oko" - kiedy widziałem ,że jest zapchany jakimś syfem to czyściłem i oliwiłem. Zero jakichkolwiek problemów. Z wkładem K&N jest pewnie tak samo. Według mnie super wygodne rozwiązanie.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz sobie do D&W na Borowskiej. Tam maja w dosc prosty sposob pokazane jaka jest roznica dzialanie normalnego filtra i filtra K&N. Maja tam takie male urzadzonko, gdzie dmucha powietrze przez dwa filtry - fabryczny i filtr K&N. Roznica jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz sobie do D&W na Borowskiej. Tam maja w dosc prosty sposob pokazane jaka jest roznica dzialanie normalnego filtra i filtra K&N. Maja tam takie male urzadzonko, gdzie dmucha powietrze przez dwa filtry - fabryczny i filtr K&N. Roznica jest znaczna.

Zapewne chodzi o: http://www.knfilters.com/video/KN_Airflow_Dem.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem jakis stozek ale nie pamietam z jakiej firmy zakupiony w norwegi i bardzo szybko go zdemontowalem mialem wrazenie ze autko jest slabsze(moze jakas podroba bo tu widze wiekszosc opini poytywnych)

Moze nie bylo zadnej oslony termicznej, i bralo za duzo cieplego powietrza z silnika? Ogolnie stozki sa OK, ladnie brzmia itd, ale jesli nie sa dobrze odizolowane od ciepla to moze byc lipa. No i tutaj pod tym katem lepszy jest wklad. Ta sama obudowa, cieplo sie nie dostae a przepustowosc wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...