Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moją benią i nie mogę znaleść przyczyny.Podczas jazdy nagle przestaje palić oją na jakieś gary i nie idzie zupełnie ujechać ale na biegu jałowym wkręca się dobrze na obroty i jest taki problem, że nie zawsze tak zrobi.jak tak się dzieje podczas jazdy to depnę jej gaz do deski i wtedy strzeli we filtr powietrza.wymieniłem już świece ,przewody ,sądę , filtr paliwa, kopułkę, silniczek krokowy i jest bez zmian :evil: . jest to BMW 730 rok 1990 bez gazu.Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz szczelnosc ukladu dolotowego...

prostu sposob:

kup jakis preparat w stylu "auto start" i prysnij w okolicach przeplyki i gumy filtr-kolektor, jesli obroty na chwile wzrosna to uklad bedzie gdzies nieszczelny , a co za tym idzie silnik bedzie palil lewe powietrze nie zmierzone przez przeplywke i bedzie chodzil nie rowno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
BMW 730 rok 1990 bez gazu

Przeciez napisał ze bez gazu :D

Moim zdaniem to cos bedzie z wtryskami , bo skoro cały układ zapłonowy wymienił , dolot jest szczelny to

najpewniej ktorys wtrysk leje cały czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Układ dolotowy jest szczelny, dzisiaj wymieniłem dodatkowo czujnik położenia wału i nadal bez zmian.

Kolego może masz rację,że to wtryski bo ostatnio też zaczęła okropnie dużo palić.

Na 12 litrach paliwa zrobiłem niecałe 30 kilometrów.Mam jeszcze małe pytanko.Jak sprawdzić który wtrysk może być uszkodzony?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Z tego co piszesz to przy takim spalaniu to proponuje zawinąć na komputer , bo przyczyny mogą byc przynajmniej dwie

albo ktorys wtryskiwacz albo sonda lambda , lub tez kumulacja wtrysk i sonda :)

Taki przepał sugeruje ze sonda jest padnieta.

Wizyta na kompie powinna wyjasnic sytuacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Z tego co napisałes to wynika tylko ze uszkodzona jest sonda lambda lub tez nie pracuje poprawnie.

Nie wiem na jakim komputerze diagnostycznym byłes , ale na normalnych serwisowych pokazuje

uszkodzenie czujnika oraz jesli sonda pracuje lub nie pracuje to na wykresie widac w jakim

zakresie napiecia , po jakim czasie startuje i wtedy mozna cos wiecej powiedziec.

Tutaj tylko masz Błąd 10 czujnik (sonda lambda) 02. trzeba by miec instrukcje do tego softu

ktorym miałes sprawdzane auto bo ten kod zbyt wiele nie mowi.

A diagnosta co powiedział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta powiedzial ze niewie od czego jest ten czujnik.jak bylem pierwszy raz na kompie to pokazalo ten blad i ze w sondzie lambda sa spalone grzalki wymienilem ja i zostaje tylko ten pierwszy blad.niemam pojecia od czego jest ten czujnik i gdzie sie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

No własnie to jest zastanawiające , wydawało mi sie ze M30 miały tylko jedną sonde lambda , na rysunki wygląda

jakby były 2 sztuki przed i za katalizatorem , ale w opisie na realoem nie ma numer 26 w spisie :

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GB31&mospid=47344&btnr=18_0070&hg=18&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Natomiast z opisu w tabeli wynika ze były 2 rodzaje sondy lambda :

do 09/1987 11781714873

i

po 09/1987 11781720537

18Sonda lambdaL=1600MM 109/1987 11781714873 $215.65Kat=Tak, Zobacz SI 120396125

18Sonda lambdaL=1520MM 109/1987 11781720537 $215.65Kat=Tak, Zobacz SI 120396125

Mozliwe ze ten błąd to niewłasciwie dobrana sonda lambda i komp ja wykrywa ale

parametry jakie podaje z czujnika uznaje za niewłasciwe i przez to wywala błąd.

Edytowane przez Mordulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...