Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To zależy jak kto lubi, miałem E30 ze wspomaganiem i bez, dla mnie było lepiej bez wspomagania, tylko na postoju ciezko się kręci, ale za to na trasie lepsze wyczucie auta, moim zdaniem E30 nie ma najlepszego wspomagania,

co do klekotania to M40 na zimnym musi chwilkę zaklekotać zanim się popychacze nie napełnią, powiedzmy 1-5 sek, to zależy od temp zew, ale już na ciepłym nie może klekotać.

Zawieszenie w E30 jest proste i raczej tanie w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ten przód się nie podoba tzn nerki i mam wrażenie że gościu sam zakładał LPG a ja chce bez bo mam instalacje i wole niezagazowany silnik i założyć instalacje ( nie chce BMW które jeździ 8 lat na gazie)

a co reszta sądzi o wspomaganiu w E30? Bo w moim Mitsubishi jak miałem 155 to sie fajnie kręciło ale przy oponach 175 to nie było to zbyt przyjemne a w BMW to myśle o max 185

a o to zdjęcia przodu

Obraz.jpg

Obraz(1).jpg

Obraz.jpg

Obraz(1).jpg

Obraz.jpg

Obraz(1).jpg

Edytowane przez Moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem jeszcze 50 zł utargować ale sztywno sie trzymał :P

wrażenia jak najbardziej pozytywne tylko to spalanie... ;D szybciutko trzeba pomyśleć o LPG :]

czy OILSERVIS święci się cały czas?? obok niego takki zegarek i jeszcze INSPEKTION o co w tym chodzi a i jeszcze mam pytanie co do dwóch kontrolek żółtej i czerwonej zaraz pod napisem INSPEKTION czy one mają mi zasugerować że smoczek zgłodniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
wrażenia jak najbardziej pozytywne tylko to spalanie... ;D szybciutko trzeba pomyśleć o LPG :]

Tzn jakie masz to spalanie ??

czy OILSERVIS święci się cały czas?? obok niego takki zegarek i jeszcze INSPEKTION

Widocznie nikt nie kasował zegarów , na forum masz instrukcje jak to skasowac samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie nie wyjacego mostu do e30 graniczy z cudem.... ale jakie spalanie?? ona na trasie powinna palic 7-8litrow w miescie ok 10litrow. Pisze o dosc normalnej jezdzie trasa 100-120km miasto spokojnie ale sprawnie..... Ile Ci pali? zawieszenie zdorwe? jak blacha? silnik cichy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn spalanie pokazuje na poziomie 9/10l chodzi mi o wskaźnik pod obrotomierzem ale piąty bieg i 90km\h blacha zdrowea silnik troche faluje na wolnych ale wyczyszcze silniczek krokowy i zobaczymy zawiecha mi sie podoba tylko z tyłu trzeba gumy jakieś wymienić tak mówił sprzedający ale to drobnostka

dzisiaj troche walczyłem z blacharką, daje sobie miesiąc na ogarnięcie autka i pomalowanie

obyś się mylił "mat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no lepiej go nie słuchać bo jeszcze tylko zapeszy :P

szkoda że szyber dach sie nie otwiera ale opanuje to za tydzień albo za 2

wiem tylko że musze kupić nowy zderzak i spojler zderzaka oczywiście spojler Mtechnic II ( jest jakaś różnica międzi Mt II a zwykłym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilowe spalanie (ekonomizer) niemasz co patrzec.. chodz mi na 5biegu przy 90km/h pokazuje 6l/100km. najlepiej to zalac autko do pelna i sprawdzic ile pali... Od 30litrow w dol wskaznik paliwa w e30 pokazuje bardzo doklanie...... wiec mozesz tez tak sprawdzic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc wskaźnik paliwa masz na myśli ten wskaźnik który pokazuje ile jest paliwa w baku?

jak miałem samochodzik w LPG było łatwiej sprawdzić bo jeździłem aż zgasł

aha i jeszcze jedno pytanko co do tego zielono żółtego wskaźnika paliwa bo domyślam się że to jest od paliwa to czy on jest dokładny czy taki se i ile moge przejechać jak się zapali czerwona lampka jak zatankowałem za 50 zł to żadna z zielonych się nie zapaliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekapuje.... Zolto-zielony wskaznik paliwa?? ty piszesz chyba o servis oil... to jest taki wskaznik co pokazuje za ile km musisz zmienic olej.... a wskaznik paliwa jest tylko jeden po lewej stronie zegarow sie znajduje..... i chcialem tylko napisac ze w e30 od ok 30litrow w dol pokazuje bardzo dokladnie.... mozesz takze sprawdzic ile pali az sie zapali rezerwa zatankowac i znowu jezdzic az sie zapali. Rezerwa ma bodajrze 7litrow. Ale niejestem zwolennikiem jezdzenia na rezerwie. Poszukaj na forum tam jest doklanie opisane z tym servis oil i ktory kwadracik co oznacza. Pozdrawiam Autko smiga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
aha i jeszcze jedno pytanko co do tego zielono żółtego wskaźnika paliwa bo domyślam się że to jest od paliwa to czy on jest dokładny czy taki se i ile moge przejechać jak się zapali czerwona lampka jak zatankowałem za 50 zł to żadna z zielonych się nie zapaliła

Jesli dobrze zrozumiałem to te 5 zielonych 1 pomaranczowa 1 czerwona to lampki od inspekcji - gasniecie zielonych i na koncu zapalenie sie czerwonej to dystans 10tys km i sugeruje

zeby wymienic olej , natomiast z paliwem to nie ma nic wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaa wy to wszystko wiecie :D

śmigać śmiga dzisiaj byłem zatankować i chciałem spr jak to całe BMW "idzie" i idzie ale coś wali np; przy zmianie biegu z 1 na 2 przy ostrzejszej jeździe podejrzewam że to podpora wału

i ma wysokie obr na postoju 1,5 tys ostatnio czyściłem silniczek krokowy czyżby to ssanie jest tak nawet jak silnik jest nagrzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale coś wali np; przy zmianie biegu z 1 na 2 przy ostrzejszej jeździe podejrzewam że to podpora wału

opisz problem, najlepiej w nowym temacie

i ma wysokie obr na postoju 1,5 tys ostatnio czyściłem silniczek krokowy czyżby to ssanie jest tak nawet jak silnik jest nagrzany

sprawdz śrubkę przy dzwigni gazu, przy lince od pedału gazu nad przepustnicą, czy nie jest za bardzo wkręcona,

powinna byc tak ustawiona że jak - najlepiej na zgaszonym silniku żeby było słychać - dodajesz ręką "gazu" to słychać ciche pstryknecie, pod przepustnicą jest switch który mówi kompowi ze jest puszczony pedał gazu, przy dodawaniu gazu ręką od zera powinno byc słychać to pstrykniecie

nr 2 switch

0..jpg

0..jpg

0..jpg

Edytowane przez Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...