Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

moze to byc podpora walu mowiles ze ci wyje most mocno wy***any most tez moze wydawac rozne odglosy... oraz wszystkie inne roznego rodzaju gumy.... co do obrotow to jesli tam jest gaz to zajmij sie regulacja gazu a jesli benzyna to posprawdzaj czy wszystko jest dobrze podlaczone chodzi mi o podcisnienienie moze byc takze zle ustawiony bieg jalowy.... u mnie po odlaczeniu niektorych przewodow podcisnieniowych trzyma na wolnych wlasnie 1500obr/min. Co do ssania to wedlug mnie po tyle latach ono raczej nie domag a nie dziala "za dobrze" ale mozesz sprawdzic moze sie nieodlacza i caly czas jest na ssaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kazdy silnik ma ssanie jak jest zimny wlaczane mechanicznie w nowszych silnikach przez jakis termowylacznik lub zawor termiczny w nowoczesnych przez jakis uklad sterownia komputer.... Moze byc dodaktowy wtryskiwacz zmienia sie proporcja paliwa z powietrzem ale napewno cos musi byc co utrzymuje silnik przy zyciu jak jest zimny

Co do podcisnienia to kazdy silnik musi miec uklad podcisnienia zeby prawidlowo funkcjonowac wyruwnywac cisnienie odpowietrzac czy co tam jeszcze musi robic zeby dobrze pracowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Kazdy silnik ma ssanie jak jest zimny wlaczane mechanicznie w nowszych silnikach przez jakis termowylacznik lub zawor termiczny w nowoczesnych przez jakis uklad sterownia komputer.... Moze byc dodaktowy wtryskiwacz zmienia sie proporcja paliwa z powietrzem ale napewno cos musi byc co utrzymuje silnik przy zyciu jak jest zimny

W M40 masz tylko czujnik temperatury silnika , to on posrednio wpływa na dawke paliwa , jak bedzie padniety to albo bedziesz miał kosmiczne obroty na jałowym

albo tez bedzie gasł w zaleznosci co wskaze czy ze silnik ma odpowiednia temperature czy ze jest zimny.

Co do podcisnienia to kazdy silnik musi miec uklad podcisnienia zeby prawidlowo funkcjonowac wyruwnywac cisnienie odpowietrzac czy co tam jeszcze musi robic zeby dobrze pracowac....

W M10 to sie z Tobą zgodze tam praktycznie wszystko było na weżykach podcisnieniowych , natomiast w M40 praktycznie tego nie ma , jest chyba tylko jeden

wezyk od kolektora dolotowego i na tym koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż słońce przedziera się przez coraz rzadsze chmurki a deszcz ucichł postanowiłem uruchomić szyberdach i udało się:D

zaje***ta sprawa :D a propo to czy przerabiał ktoś z korbki na elektryczne otwieranie kumpel tak ma w E36 a miał na korbkę pytam z ciekawości bo chyba nie bd się w to bawił bo to przecież klasyczne auto i musi mieć korbke, chociaż może....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka do E30 jest bardzo droga i ma ponad 20lat... wiec ja bym zostal przy manualnym po pierwsze ma swoj styl a po drugie bedzie dzialac bardzo dlugo. Ostatnio sam silnik na allegro widzialem za chyba 160zl wiec z przesylka za sam silnik masz juz prawie 200zl a gdzie reeszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hejka,

Ja u siebie montowałem elektryczny szyber bo był na korbkę.

1. Silnik wraz z płyta mocującą bo płyta do manuala jest inna.

2. Wiązka elektryczna - musisz ściągnąć(uchylić) podsufitkę i poprowadzić przewód do słupka(zdjąć osłonę) i podłączyć do multizłączki pod kierą, wsadzić przekaźnik i bezpiecznik jak nie masz.

3. Niestety wymaga to kupienia panelu wraz ze słonecznikami i przerobieniu nieco podsufitki.

Jest trochę zabawy no i kosztów tak jak napisał Tomaszeks_88

Gdybyś się jednak zdecydował to pisz. Chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...