Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna chce kupić E 30 coupe 1,8 albo 1,6 w związku z tym chciał bym się czegoś dowiedzieć o tych samochodach

między innymi na co zwracać uwagę przy oględzinach jakie są typowe usterki czym się różni wersja "szeroka" od "wąskiej" lampy i czy warto kupić e 30 sprzed 87r i ile rodzai wyposażenia E30 wyszło w wersji coupe ( czy wszystkie miały wspomaganie szyber dach itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zdecydowanie warto kupić E30... ale nie koniecznie z silnikiem cztero-cylindrowym, lepiej kupić e30-tkę z silnikiem m20b20 lub b25,

tak czy siak, przy kupnie sprawdź dobrze stan auta, ponieważ BMW często są katowane przez domorosłych "szybkich i wściekłych",

do tego można zaobserwować, że e30 w bdb stanie szybko nabierają na wartości, a co za tym idzie już auta w db stanie mają często mocno przesadzoną cenę, więc warto dobrze przemyśleć ewentualne kupno

powodzenia w bojach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mma e30 coupe i mam szyber i mam wspomaganie. Mam te auto 4lata i powiem Ci osobiscie ze jestem mega zadowolony. Samochody sa malo awaryjne daja przyjemnosc z jazdy i napewno wiecej ludzie sie obejrzy niz za e36 e39 e38.... Mowie tu o ladnym stanie.

Sam mam silnik 1.8i m10 i polecam ci go poniewaz jest nie zniszczalny w m40 bedziesz mial do roboty gore silnika, chyba ze juz ktos to zrobil. Jesli chodzi o osiagi to m40 jest lepszy lepiej ciagnie od dolu i ma pare KM wiecej.

Sprawdz przede wszystkim blacharke progi w waskiej lapmie lubialy rdzewiec nadkola blotniki. Sprawdz czy instalacja elektr jest oryginalna postaraj sie podlaczyc do kompa zeby sprawdzic przebieg. Jesli masz zadbany egzemplarz to po 20latach powinny byc dalej oryginalne drazki kierownicze oryginalne amory przynajmniej o mnie jest oryginal.

Musisz pamietac ze najmlodsze maja 20lat i na dzien doobry trzeba bedzie wymienic przewody humulcowe plyny wymienic rozrusznik alternator... itd itp.... Bogate wersje byly w silnikach m20 tam miales elektryke i obc. Czasem klime i podgrzewane siedzenia.... Generalnie auta niesamowicie wierne i bezawaryjne.... Jak na swoje lata dosc ekonomiczne.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
tzn na razie chce wychaczyć coś za około 2000zł +/- 500 zł a 325 to cabrio bo jest niesamowicie niesamowite

Sory ale to raczej beda zwłoki za 2tyś , dobra E30tka w tej chwili to minimum 5tys :)

A w bardzo dobrym stanie to wydatek rzędu 8tyś w góre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze e30 za 2tys zl bedzie jeszcze bardziej awaryjne.... Tak jak pisal Mordulec od 5tys zl sie zaczynaja cos warte e30. Czasem mozna cos wychaczyc za 4tys... ale napewno nie za 2tys zl. Ja bede mial na dniach na sprzedaz Audi 90 quatro 2.3 NG za wlasnie smieszne pieniadze typu 2500-3000zl. Technicznie sprawne do poprawek blacharsko-lakierniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
jak bd szukał igiełki to w Rajchu

To przeglądnij ogłoszenia u niemców , E30tki w dobrym stanie kosztują nawet 2tys Euro :)

Jak chciałes szukac E30 igły w niemczech w małych pieniądzach to spozniłes sie jakies 3-4 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przebiegu to nawet jesli auto bedzie ledwo chodzic, w siedzieniach bedzie wytarta juz nawet gabka i nie bedzie za co zalapac lewarka zmiany biegow bo sie wytarl jakies 1500000km po skorce, ktora byl obszyty to i tak przebieg na liczniku nie przekroczy 250000km,

po prostu w Polsce samochody jakos tak maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno nie pisałem gdyż byłem zajęty zbieraniem pieniążków

Wyszperałem takową BeMke http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11362954

co o niej sądzicie czy warto się zainteresować

Ogólnie maski w E30 otwierają się nie typowo i zastanawiam się czy nie bd problemów z jej ustawieniem ( może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym)

z tego co się orientuje to po 87r. były 3 silniki 1,8 113/115/136 KM w oferowanej bawarce jest ten najsłabszy z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
z tego co się orientuje to po 87r. były 3 silniki 1,8 113/115/136 KM w oferowanej bawarce jest ten najsłabszy z czego to wynika?

Były

M10 - chyba 101 KM

M40 - 113-115 KM (8V) zalezało od katalizatora i budy w ktorej był zamontowany

M43 - 136 KM (16V) -> 318iS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11362954

naprawdę wygląda sensownie, a nawet za sensownie, cena jakaś niska więc musi być z nim coś nie tak, ale warto je obejrzeć, co prawda silnik M40 ale jeśli nie będzie duzego klekotu to już plus, ponadto jaki stan blachy, silnik i blacha to podstawa, resztę można niedrogo zrobić, tym bardziej ze cena 1790 jeszcze do negocjacji,

raczej na 100% ma wspomaganie, warto zadzwonić i poprosić o VIN on powie o wyposażeniu,

aaaa nie zauważyłem że jest walniete z przodu, po oględzinach będzie wiadomo jakie koszty naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Aha Dzieki

a jak wygląda sprawa ze wspomaganiem czy jest jakiś większy kłopot z założeniem używanego? W sęsie czy trzeba coś przerabiać czy pasuje normalnie

Musisz kupic całą listwe kierowniczą z wejsciem na wspomaganie + pompe + dodatkowe koło pasowe + pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byloby to bardzo dziwne gdyby niemiala wspomagania. Wyglada na zadbana ale mysle ze 1000zl to minimum zeby jakos wygladala optycznie plus twoja praca. Posprawdzaj ją dokladnie. A jesli niema wspomy to slabo.... Bedziesz musial kupic to co napisal Mordulec plus krzyzaka chyba inna maglownice.... niewiem co sie kryje pod nazwa listwa kierownicza....:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

Listwa kierownicza = maglownica = przekładnia kierownicza :) jak zwał tak zwał wiadomo o co biega

Krzyżak raczej był taki sam , nie ma potrzeby wymiany.

Co do posiadania wspomagania to wlasciwie z tymi co sie spotkałem to co druga w 1.6 i 1.8 miała

wspomaganie wiec to nie jest regułą ze jak bez wspomy to lipa.

Dopiero kombiaki z konca produkcji miały dobre wyposazenie wspoma / abs / poducha / elektryka / nivo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...