Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mój termostat najwyraźniej się rozleniwił i chyba jest w połowie otwarty , przez co mój maszinen się dłużej nagrzewa a co za tym idzie jego apetyt na bajurkę się mocno zwiększył :)

Jutro najpewniej się za to zabiorę , robota wygląda na dość prostą czyli zdjąć rurę od dolotu , zrzucić wąż , odkręcić 4 śrubki od obudowy termostatu przy pompie , wymienić termostat i poskładać :D

Czy ktoś już to przerabiał i orientuje się czy po drodze trafiają się jakieś niespodzianki ??

Z góry dzięki za info :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba miec gieta 10 bo wewnwtrzna dolna sruba jest glebiej ukryta, ja zmienialem w zeszla zime , okazalo ze mialem trzasnieta ta plastykowa oslone termostatu, zakupilem za 65 zeta aluminiowa teraz i jest git :)

Masz na myśli 10tkę na jakimś przegubie albo dwóch ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok termostat wymieniony , poprzednio siedział 85 stopni który wg katalogu jest do aut z katem , założyłem 95 bo taki wg katalogu leci do aut bez kata i teraz trochę mi wskazówka poleciała w prawo jakieś 3mm od pionu ale trzyma się równiutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mm poza pion-mnie by to denerwowało:)

Mordulec a jak teraz przebiega nagrzewanie silnika?Tak jak poprzednio?3km i "pion"?O spalaniu możesz już coś napisac?Średnia vbr1 spadła trochę?

Fakt trochę wkurza taka odchyłka , ale temperatura dochodzi do 99 stopni na kompie otwiera się termostat , załącza wisko i wszystko jest ok :)

Jeszcze nie sprawdziłem czasu nagrzewania , bo wczoraj tylko wymieniłem i auto już było nagrzane po odpowietrzaniu , zaraz będę leciał na miasto to sprawdzę w jakim czasie się nagrzewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem może to być też wina błędnie wskazujących zegarów , dla przykładu na poprzednim termostacie gdzie było niby 85 stopni to stojąc w korku wskazówkę miałem niby w pionie ale z tendencją do minimalnej odchyłki jakiś 1mm w prawo , kreska ze wskazówką niby się pokrywały.

A teraz wskazówka jest wyraźnie przesunięta w prawo , ale celowo bumę podpięłem pod kompa i temperatura dochodziła do 99-100 stopni i leciała w dół jak się załączało wisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to buma po starcie z zimnego wróciła do normy 3km i silnik nagrzany a wskazówka tak jak wczoraj przy odpowietrzaniu 3mm za pionem i się tego trzyma :)

Zobaczymy jeszcze na trasie jak to będzie wyglądało bo w tej chwili przejechałem raptem 9km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mm poza pion-mnie by to denerwowało:)

U mnie była wychylona o ok. 1mm i mnie denerwowało, a czasami po postoju potrafił wskoczyć na 3/4 skali (po chwili się "chłodził"). A mój poprzedni mechanik stwierdził, że ten typ tak ma...

Podjechałem do kumpla, podpiał pod kompa - pokazał błąd, że za wysoka temperatura. Wymieniłem termostat na 88 (miałem 92) i wisko i teraz dochodzi do pionu i tak stoi (wskazówka zawsze dotyka linii).

Także kontroluj (zwłaszcza jak już się zrobi ciepło), bo to dość duża odchyłka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

No i spalanie poleciało sporo w dół po wymianie termostatu , przy walniętym dobiłem do około 16-16,5L a w tej chwili wychodzi około 13,5L

Przy okazji wymieniłem też korek od zbiorniczka wyrównawczego bo jednak ten stary chyba miał już wyrobione te oringi w każdym razie chyba nie trzymał ciśnienia u trochę płynu zgubiłem w każdym razie teraz jest funkiel nówka korek i jest elegancko czas nagrzania silnika do pionu to jakieś 3-4km w zależności ile świateł po drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...