Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Prosiłabym o pomoc :) Dziś podczas cofania na wstecznym włączył mi się czujnik parkowania w moim E46. A wszystko przez mojego psa który biegał za samochodem i on cały czas "titał". Teraz sprawa wygląda tak. Gdy załączam wsteczny czujnik cały czas piszczy, bez względu na to czy jest coś za autem czy nie. Nie wiem co jest grane. Już akumulator wyłączyłam, załączyłam i nic. Nie mam już sił. Do tego czujnik DSC mi się załączył i nie chce wyłączyć. Ale chodzi mi o ten czujnik. On działa tyle że titek się chyba zawiesił. Proszę o pomoc kogoś zorientowanego...nie mam czasu po mechanikach jeżdzić :) zresztą nie lubię ich bo mnie mają za głupią idiotkę która się wogóle nie zna na autach i łatwo ją oszukać :cry: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w swoim E46 taki problem. Coprawda nie była to wina psa, poprostu kabelek się urwał od jednego z czujników. Szkoda, że jesteś z Zabrza bo w 30 sekund byśmy wiedzieli co się dzieje. Wystarczy podpiąć do kompa i wszystko jak na dłoni :) Pytanie pomocnicze: Czy po włączeniu wstecznego słychać ciągle piszczenie które po 5 sekundach się wyłącza i po ponownym wrzuceniu wstecznego już nic nie piszczy nawet jeśli jest jakaś przeszkoda za samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w swoim E46 taki problem. Coprawda nie była to wina psa, poprostu kabelek się urwał od jednego z czujników. Szkoda, że jesteś z Zabrza bo w 30 sekund byśmy wiedzieli co się dzieje. Wystarczy podpiąć do kompa i wszystko jak na dłoni :) Pytanie pomocnicze: Czy po włączeniu wstecznego słychać ciągle piszczenie które po 5 sekundach się wyłącza i po ponownym wrzuceniu wstecznego już nic nie piszczy nawet jeśli jest jakaś przeszkoda za samochodem?

No szkoda że jestem z Zabrza :) Widzę że miałabym pomocnika heh:) Powiem Ci że on nie milknie. Cały czas piszczy jak wrzucam wsteczny. Nie ma tak jak opisujesz że się po 5 sek wyłącza i potem nie piszczy. Po prostu jak już zacznie to kapa :) nie wolno jeżdzić do tyły tylko do przodu :) heh by nie piszczało oczywiście. Żartuję sobie tylko. A powiedz mi co w związku z tym, że cały czas tita?? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Miałem podobny problem, występował nawet po dokładnym przeczyszczeniu -- przy okazji sugeruję uważać z siłą, bo ja przypadkiem jeden czujnik wcisnąłem do środka. W moim przypadku jeden z czujników był zwyczajnie uszkodzony. Aby zdiagnozować, który należy przełożyć kluczyk do zapalenia wszystkich kontrolek i wrzucić wsteczny. Teraz przejdź do tyłu i podsłuchaj czujniki - jeśli będą sprawne, będą cicho "tykać". Jeśli jakiś będzie milczał, to znaczy, ze jest do wymiany.

Ja tak zrobiłem i działało

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil;102459']Czesc' date='

Miałem podobny problem, występował nawet po dokładnym przeczyszczeniu -- przy okazji sugeruję uważać z siłą, bo ja przypadkiem jeden czujnik wcisnąłem do środka. W moim przypadku jeden z czujników był zwyczajnie uszkodzony. Aby zdiagnozować, który należy przełożyć kluczyk do zapalenia wszystkich kontrolek i wrzucić wsteczny. Teraz przejdź do tyłu i podsłuchaj czujniki - jeśli będą sprawne, będą cicho "tykać". Jeśli jakiś będzie milczał, to znaczy, ze jest do wymiany.

Ja tak zrobiłem i działało

pzd[/quote']

Już tak zrobiłam. Chyba jest ich 5 jeżeli się nie mylę. Tykały wszystkie. Zastanawiam sie czy czasem nie jest to od akumulatora bo właśnie mi padł. Naładuję go i zobaczę czy dalej czujnik będzię piszczał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam haka zamontowanego

Skoro nie ma haka, to tak jak Kamil napisał może być uszkodzony lub niepoprawnie działa jeden z czujników. Z tego co piszesz czujnik wskazuje, że coś jest za samochodem dlatego piszczy cały czas. Po podłączeniu do kompa wszystko będzie jak na dłoni :) Akumulator nie ma na to wpływu. Przecież wsteczny wrzucasz na odpalonym silniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że dziś przewiozłam naładowany akumulator do betki (dużo mnie to kosztowało bo ciężki jak cholera a auta nie mam pod blokiem tylko na parkingu strzeżonym, bo mi go obkradają nagminnie :(:( ) załączyłam, podłączyłam, przekręcam kluczyk, wrzucam wsteczny i ........ o dziwo czujnik nie piszczy:) działa tak jak powinien :) nie wiem co się stało. A może jednak to z akumulatora :) ?? Jestem w szoku:) oczywiście pozytywnym szoku :) Akumulator niestety mam do wymiany bo jest z 2003 roku a przy zakupie jej tego nie zauważyłam:( Myślę, że teraz powinno być wszystko ok:) Mam jeszcze z nią jeden problem z DSC ale już przynajmniej wiem co ją boli:) Dziękuję bardzo za podpowiedzi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Chciałbym odgrzać trochę temat.

W moim E46 mam podobny problem co autor postu. Po wrzuceniu biegu wstecznego załącza się ciągły sygnał PDC, który trwa przez kilka sekund potem milknie i PDC już nie działa. Wszystkie czujniki "strzelają" jednak jeden skrajny po lewej stronie trochę ciszej. Jak zasłonię go palcem i ponownie odsłonię to długi sygnał się znów pojawia i później milknie (oczywiście parktonic nie działa). Jest to jedyny czujnik reagujący w ten sposób. Reszta po prostu strzela i nic więcej. Mam również oryginalny hak jednak nie używam go. Cały ten problem pojawił się nagle.

Czy mógłby Mi ktoś poradzić co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...