Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem po raz pierwszy na forum i mam kilka pytań odnośnie modelu e39 520d.

Być może był już taki post, ale wolałbym jeszcze raz poruszyć ten temat.(dlatego prosiłbym moderatora o nie blokowanie postu)

Interesuje mnie czy warto kupić taką beemke. Chciałbym się dowiedzieć jakie są wady, a jakie zalety tego modelu.

Z góry zaznaczam, że nie kupuje auta do wyścigów tylko do komfortowej i ekonomicznej jazdy. Jak to auto sprawuje się na trasie chodzi tu głównie o spalanie i dynamice silnika przy wyprzedzaniu.

Najbardziej byłbym zainteresowany silnikiem 150 konnym.

Bardzo bym prosił i jakieś mądre wypowiedzi.

Pozdrawiam, Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Silnik co prawda demonem osiagow nie jest, za to jest oszczedny i - dopoki sie nie posypie - to wlewasz paliwo, zmieniasz olej i jezdzisz. Tylko z tego co wiem, to w e39 montowane byly tylko 136KM (moze sie myle).

Po trasie spala nawet 5 litrow, w miescie ok 8 do 9.

Z mankamentow - powinienes liczyc sie wczesniej czy pozniej z regeneracja/wymiana turbiny, z opinii znajomego mechanika w sporej czesci aut z wiekszym przebiegiem regeneracji wymaga pompa wtryskowa.

Do tego wszystkie przypadlosci e39 - czyli wlasciwie brak, jesli auto jest zadbane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kupienie 520d z silnikiem 2.0 w bardzo dobrym stanie graniczy z cudem a montowali tam tylko te starsze 136KM. 150KM absolutnie nie bylo nigdy w E39 !! . Lepiej dluzej poszukac a trafic 530d zarejestrowaną bo oplaty sa wysokie. Zalezy tez do jakiej kwoty szukasz!! Tak jak pisano, turbina i pompa wtryskowa zawsze poleci, czesto koła pasowe ale to juz nie drogi koszt. Podaj kwote a wszystko wyjasni. Z kolei kupic tanio i dokladac tez bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...