Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam odkąd kupiłem bume szarpie podczas ruszania i wogóle na wolnych obrotach skacze jak żaba, podejżewam kable i jeżeli to one to wymienie odrazu świece (no chyba że jest inna przyczyna)

Jakie kable polecacie i jakie świece do M40b18 i jakich kosztów się spodziewać

dodam też że ta guma która osłania cewke jest przecięta i poowijana taśmą izolacyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić kable to weź NGK:

http://allegro.pl/przewody-kable-zaplonowe-bmw-e30-e36-m40-316-318-i1231237257.html

To jest na prawdę doba cena bo ja kiedyś za taki komplet płaciłem 350 zł

Co do gumy to powinno kosztować grosze.

Warto też sprawdzić kopułkę i palec rozdzielacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem kable i świece na NGK jest masakryczna różnica wkręca się 100 razy lepiej itp ;) koszt takiej zabawy 380zł po upuście w motoryzacyjnym ( myśle że na allegro mają takie ceny jak w motoryzacyjnych po upuście) tylko nie założyłem takiego pierścienia gumowego na któryś tam kabel ale wszystko śmiga a ten pierścień i tak sie ledwo trzyma

przy okazii zauważyłem mega wyciek oleju.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierścień to jest impulsator.

Niby ma jakiś wpływ ale przyznam się ,że ja nie szczególnie zauważyłem jakąś różnicę po odłączeniu go.

Sprawdziłem go miernikiem i był ok zatem zagadka pozostaje "nie rozwiązana" :) hehe

A wyciek gdzie? Na pokrywie zaworów? Na misce olejowej? No pochwal się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź szmatkę i powycieraj wszystko dokładnie tam gdzie dasz rady.

Jeśli jeździsz autem codziennie to rzuć okiem po południu jutro a potem następnego dnia. Powinieneś być w stanie stwierdzić gdzie jest wyciek.

Pytanie pomocnicze - z której strony jest uwalone olejem? Przy kablach WN czy też może po stronie kolektora dolotowego? Postaraj się opisać jak najdokładniej.

Jeżeli auto Ci dobrze jeździ to może jednak nie uszczelka pod głowicą tylko pod pokrywą zaworów. Przy dużym wycieku olej "płynie" po silniku że aż miło i moze się wydawać ze to pod głowicą. Pooglądaj dokładnie i opisz co i jak. Nie ma sensu od razu się pakować w koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wygląda mi to na uszczelke pod głowicą bo cyka normalnie

tlko zmyliło mnie to że pod korkiem od początku robiło się mleko ale to chyba od tego że robie autem bardzo krótkie odcinki ( do pracy 1km)

zażygany olejem fest ostatio mrygła kontrolka ciśnienia oleju i auto stoi nie odpalam

jak wymieniałem kable to odkręciłem śruby od pokrywy zaworów bo ktoś wypsikał cały silnik sprayem na srebrno, w zakamarkach był brud i tak wyglądało że trzeba odkręcić te śruby może to od tego...

Leci po str kolektora ssącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko pod korkiem oleju może właśnie wskazywać uszczelkę pod głowicą ponieważ moze dostawać się do oleju płyn chłodzący.

Nie oznacza to jednak ze silnik będzie chodził gorzej bo kompresję może trzymać. Nieszczelność moze być między kanałem olejowym i chłodzenia.

Aby mieć pewność popatrz dokładnie na bagnecie oleju czy nie ma w oleju drobinek płynu chłodzącego - tyci kropelki w oleju.

Rozumiem że śruby pokrywy zaworów przykręciłeś ponownie?

Kontrolka ciśnienia oleju może mrugnąć/mrugać bo siada pompa, masz za mało oleju bo wyrzygało lub jest za duża nieszczelność w obiegu oleju - np. niedokręcona pokrywa zaworów.

P.S.

Postaraj się pisać zdaniami bo z Twój poprzedni post trzeba przeczytać kilka razy żeby zajarzyć o co kaman.

Słowotok jest trudny do odkodowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...