Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku września zakupiłem BMW e39, rok :1997, silnik 2.0 z automatyczną skrzynią i pojawiło się kilka pytań.

1. Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni i co ile powinno sie go wymieniać ?

2. Czy w opcji P(park) auto może stać z włączonym silnikiem dłużej (to jest np.10 minut)....jak sie na kogoś (czytaj: żona) czeka dłużej jesienią/zimą to przynajmniej ciepłe powietrze leci :)

3. Z tyłu są kratki od nawiewów, ale leci z nich tylko zimne powietrze. Gdzieś wyczytałem, że jak nie ma pokrętełka ciepło/zimno (tak jak z przodu) to będzie leciało tylko zimne...czy to prawda czy coś mam zepsute?

4. Mam te wrsję z teelfonem w podłokietniku..Czy da się cały podłokietnik wymienić na zwykły czy można nakąłdkę dokupić?

5.Jeszcze jedno pytanie odnośnie automatu...Zdażyło mi się dwa razy, ze jak sam zmieniałem biegi(góra/dół) to zapaliła się kontrolka informująca o awarii skrzynii, ale nadal wszytskei biegi wchodził bez problemu i po zgaszeniu silnika i jego ponownym uruchomieniu kontrolka znikała. jka jeżdże tylko na opcji D lub DS to kontrolka ani razu się nie zapaliła, być może robiłem coś źle, bo całe życie jeździłem w manualu.

6. Czy można kawałek przepchnąć samochód na N, gdyby zgasł nagle...? Słyszałem, że holować nie wolno, czy to prawda?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedź na pytania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jedziesz do mechanika i dolewasz olej

2.Może być uruchomiony silnik nawet 30min w opcji P na postoju

3.Musisz miec góra dół regulację ciepło-zimno gdy nie ma to powinno lecieć takie jak ustawić

4.Wymiana calego podłokietnika, nie jest rozbieralny

5.Widocznie inaczej pracowales manualnie czyt. dluzej na biegu, wymiana filtrów w skrzyni dolanie oleju pomóc powinna

6.Można kawałek pchać auto na N, cholowac nie powinno sie ale nawet parenascie km nie zaszkodzi powoli.

Chyba się nie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega troszkę źle Ci odpowiedział:

1. Sprawdzić u mechanika poziom oleju w skrzyni...uwaga nigdy nie dolewamy (jak dolejesz od razu szukaj nowej)

-błędy skrzyni musisz sprawdzić podłączając się pod kompa.

na P możesz stać cały dzień

-na N autko można holować do 50km

Pozdrawiam, jak będziesz w Gdańsku zajedź do mnie na komp.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...