Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Dirty.73, ja też mam jeden do wożenia ;-)

Co do alusków to mam 17" z różnymi oponami z przodu i z tyłu, ale ja jakoś chyba na 16" się przesiądę... Niski profil = latanie po koleinach i ciężkie czasy dla zawieszenia...

PS. Może w końcu w poniedziałek pojadę Bunią do roboty! AAAAAAA!!!! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Kilka słów o tym, jak można dbać o swoją Bunię. Właśnie dzwonił mój mechanik, większość już zrobiona (nie liczę maglownicy, to za chwilę...), ale zostały jeszcze między innymi podnoszenia szyb w tylnych drzwiach. W jednych pękł jeden z aluminiowych "trzymadełek" - OK, shit happend, ale w drugim okno było na ... STYROPIANIE!!!

Ludzka pomysłowość nie przestanie mnie zaskakiwać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obys nie znalazł karteczki jak kierowca feralnej audi...w moim pierwszym aucie spód wyglądał tak,że każda częśc była mocowana na inny sposób-różne śruby,taśmy,nity,czego dusza zapragnie:) i pomimo,że to było auto produkcji francuskiej,to nawet oni nie byliby w stanie wymyślić tylu innowacji,co polski domorosły mechanik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? ci wariaci to wieśniacy ! ja od "tatusia" nie wziolem nigdy ani grosza na auto... mam co mam wyłozylem kupe kasy na doprowadzenie do stanu i ciesze sie moim szerszeniem :) jest wspaniała... mam ją 10 miesiecy.. moj rekord ! i nie mam nawet zamiaru sie rozstawac z nią ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netserwer-nie ma co zakładów przyjmować:)

ale tym styropianem jako podpórka pod szybę to mnie powaliło.Poprzedni właściciel trafił sie wyjątkowym niechlujem.

Masz jawny obrazek jakie jest podejście do auta:)

Nie miał czasu na naprawienie podnośnika szyb więc pewnie nie miał czasu na inne kwestie związane z autem.

Ale widzę że teraz auto trafiło w dobre ręce.Doprowadzisz ją do ładu i zadbasz to odwdzięczy się szybko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od nie dawna E36 1.8 IS i dzis podczas wyprzedzania 2 auta za zgrzytalo cos w silniku.od tego momentu nie pali na jeden gar,nie ma wokule na nim kopresi tak jak by nie bylo siwiecy:-[,ale nie zgasla przejechalem jesze jakies 200m.zeby nietorowac ruchu,silnik caly czas pracowal na 3 garach.chcialem zobaczyc co sie stalo wiec glowa pod mache.(silnik caly czas pracowal)uslyszalem nie przyjemne zgrzyty gdzies w okolicach ostatniego tloka,ilczac od grila.szybko zgasilem motor.i niestety cholowanko.kupel ktory sie troche zna chcial bym zakrecil rozrusznikem bo chce posluchac.niestety silnik odpalil ku mojemu zdziwieniu i strasznie tluklo :-[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NetSerwer,ale powiedz,czy nie masz takiego wrażenia,że ,choćby po wymianie takich mechanizmów do szyb,silnik lepiej pracuje,całość lepiej wygląda,i to jest piękne:-))))

Prawda. Dla tego zawsze z sercem do samochodu podchodzę... Jeszcze będzie śmigał jak złoto. Jak mój Saxo (nota bene cały czas w ruchu!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK! Buńka wróciła! ZAŁAMKA!!!

ZROBIONE:

1. Wymienione łożysko tył prawe.

2. Wstawiony termostat (nie było...).

3. Wymienione dwa wahacze z tyłu.

4. Wymienione płyn hamulcowy i chłodniczy.

DO ZROBIENIA:

1. Czujnik ABS i zużycia klocków.

2. Podnoszenie szyb w tylnych drzwiach - OBA!

3. Klima do nabicia.

4. Tuleja gumowa wahacza przedniego lewego.

5. Lampa lewa przednia.

6. Czujnik cofania.

7. Czujnik temperatury zewnętrznej.

8. Czujnik ciśnienia oleju.

9. Panel klimatroniku (pucerka...).

10. Hamulec ręczny.

Zrobione przed sprzedażą: amorki przednie i coś w silniku (nowy olej i uszczelka pod głowicą).

Tak to się ma z moją Buńką... Jeszcze 2 lata i będzie jak nowa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, może nie będzie aż tak źle. Buńka w warsztacie i kolejna diagnoza:

- chłodnica do wymiany

- sonda lambda (lub przepływomierz... nie do końca zrozumiałem...)

- czujnik ABS

- czujnik temperatury zewnętrznej

- czujniki cofania

- podnoszenie szyb z tyłu

- ręczny

- koima do nabicia i panel do wymiany

UFFF.... mam nadzieję, że to już będzie komplet!!! Po tym już tylko JAZDA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...