Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat



dawide39

Rekomendowane odpowiedzi

Ja napisze tak.

Mam wprawdzie lagune ale kupilem amory olejpwo gazowe 3 lata temu i tuke sie sporo po polsce( wiadomo jakie mamy drogi) i do tej pory sa w bardzo dobryma stanie

przeglad robilem w marcu maja ok 30000 km wiec troszke jest.

Dlatego polecam wydac troszke wiecej kaski ale kupic olejowo gazowe badz gazowe.

mam KAYABA tak na marginesie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Co prawda temat stary ale po co zakładać nowy jak problem ten sam.

Więc do rzeczy, moje przednie amorki już umierają więc rozglądam się za nowymi. Oczywiście wybór tylko jeden - SACHS.

Ale tu się zaczynają schody z numerkami.

Mam założone SACHS 82 4904 557 214 (31.31-1 096 862)

Zamienników jest kilka do mojego modelu/rocznika/wyposażenia - nawet SACHS'a - 82 4904 557 236, 82 4904 556 832, 82 4904 556 834

Znalazłem jakiś katalog SACHS'a ale nie ma w nim szczegółów technicznych ani różnic, tylko "co i gdzie było montowane" a i tak nie wszystkie numery.

Tu moje pytanie: Jeżeli są to zamienniki tych które mam założone, to czy bez względu na nr taki czy taki będą pasowały do mojego zawieszenia? Czym one się różnią między sobą? Może niczym, tylko kończy się jakaś seria i zaczynają klepać nowe z innym numerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Sachsa lub Bilsteina , sam kupiłem Sachsa i jestem mega zadowolony po za tym Sachs jako jedyny robi amory z aluminium , oryginały też są aluminiowe Sachsa a cała reszta jest stalowa aczkolwiek Bilstein to bardzo dobre amorki... Monroe odradzam ponieważ to były dobre amory ale 10 lat temu... Co do Kayaby to jeszcze tez ujdą ale to nie to samo co Sachs

Pidey co do numerów Sachsa to są tylko dwa rodzaje amorów do e39 do standardowego zawieszenie i z techniką M , te do standardowego zawieszeni są z niebieską naklejką a te do techniki M z czerwoną...

Edytowane przez pawel83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh moze i z księżyca ;) oryginalne miały taką naklejke biało srebrną :)

Amorki do techniki M to znaczy że są to amorki do obniżonych sprężyn fabrycznie -20mm różnią się krótszym skokiem pracy tłoka a talerzyki sprężyn są niżej osadzone , jeśli masz sprężyny standardowe a nie obnizane to potrzebujesz amorków do standardowego zawoeszenia :)

Dokładnie te z linku : eKatalog Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online

Edytowane przez pawel83
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trochę to rozwiało moje wątpliwości a już na pewno spokojnie zasnę jak jak nowe będą pasowały w miejsce starych.

Mam standardowe amorki - "gleba" mnie nie jara, nie mam ochoty zastanawiać się czy jeszcze przejadę czy już mam wypuszczać skrzydła na naszych fantastycznych drogach. bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Amorki wymienione, od miesiąca śmigam na nowych SACHS'ach a wczoraj na przeglądzie wyszło, że sprawność przedniego zawieszenia była ok 75% (technik skwitował że nigdy nie ma 100% a max 80-85% czyli jest git :P).

Kupiłem ściągacz do sprężyn i wymieniałem sam.:dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podłączę się do tematu. Muszę wymienić amorki z tyłu (touring 530d) i mam zapytanie? Bilstein czy Kyaba? Na te marki zwracam uwagę, na Sachs trochę za drogo....ale są jeszcze tanie jak SRL , Daco czy tam posrednie Kraft itd...Może ktoś się wypowie na zasadnosć użycia tych tańszych? Ktoś na pewno jeździ na takich, ale nurtuje mnie pytanie jak się sprawdzają w rzeczywistości. Niby gwarancja na dwa lata...ale jak z naszymi dziurami....Pozdrawiam użytkowników tej markibmw_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój kolega przerabiał temat SRL z tyłu , po montażu od razu jeden stukał no ale chciał tanio

oddał do sklepu oba i dołożył

obecnie siedzą Kayaba , natomiast poduszki amora tylnego touringa są chyba nie zniszczalne heh

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...