Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

I tu pojawia się problem, bo z wyglądu niczym się niestety nie różnią.

Ale zawsze można wejść do środka i kupić choćby paczkę gum do żucia :lol: I zabrać paragon.

Po paragonie (a właściwie po jego nagłówku) poznamy, czy to stacja sieciowa, czy nie.

Na sieciówce zawsze będzie podana tylko i wyłącznie nazwa koncernu wraz z adresem siedziby w Polsce a pod spodem nazwa / numer (albo to i to) stacji i nic więcej. Na ajenckiej będzie dopisana nazwa firmy ajenta, wraz z jego NIPem itd. A na partnerskich - z tego co wiem - wcale nie będzie nazwy koncernu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia tankuje za orlenie w olawie i jestem zadowolony. porownujac je z olawskim shellem- zmiana na duzy +

Bo własnie Mati tak jak napisał Nobody Man jest to stacja sieciowa. Duży ruch na tej stacji więc mozna wniaskować, że są częste dostawy paliwka. Tym bardziej, że jest to stacja flagowa koncernu Orlen, więc nie mogą sobie pozwolić na jakąś wpadke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się problem, bo z wyglądu niczym się niestety nie różnią.

Ale zawsze można wejść do środka i kupić choćby paczkę gum do żucia :lol: I zabrać paragon.

Po paragonie (a właściwie po jego nagłówku) poznamy, czy to stacja sieciowa, czy nie.

Na sieciówce zawsze będzie podana tylko i wyłącznie nazwa koncernu wraz z adresem siedziby w Polsce a pod spodem nazwa / numer (albo to i to) stacji i nic więcej. Na ajenckiej będzie dopisana nazwa firmy ajenta, wraz z jego NIPem itd. A na partnerskich - z tego co wiem - wcale nie będzie nazwy koncernu.

a co powiesz o koncernie statoil? bo chce zobaczyc czy dobrze o nim slyszalem ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tankowalem i na paragonie jest cos takiego:

"BP Europa SE Oddzial w Polsce, Kraków

Jasnogórska 1, 31-358 Kraków

BP Akademia 422, Wroclaw 50-337

ul.Plac Grunwaldzki 34

NIP 972-086-54-31"

Wiec mam rozumiec ze jest to stacja ajencka czy jaka ? Nobody Man podpowiesz ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się problem, bo z wyglądu niczym się niestety nie różnią.

Ale zawsze można wejść do środka i kupić choćby paczkę gum do żucia :lol: I zabrać paragon.

Po paragonie (a właściwie po jego nagłówku) poznamy, czy to stacja sieciowa, czy nie.

Na sieciówce zawsze będzie podana tylko i wyłącznie nazwa koncernu wraz z adresem siedziby w Polsce a pod spodem nazwa / numer (albo to i to) stacji i nic więcej. Na ajenckiej będzie dopisana nazwa firmy ajenta, wraz z jego NIPem itd. A na partnerskich - z tego co wiem - wcale nie będzie nazwy koncernu.

dzieki za info, sprawdze swoje 2 orleny, na ktorych zawsze leje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP Europa SE Oddzial w Polsce, Kraków

Jasnogórska 1, 31-358 Kraków

BP Akademia 422, Wroclaw 50-337

ul.Plac Grunwaldzki 34

NIP 972-086-54-31

To stacja Sieciowa. Dzisiaj dopiero zlustrowałem paragony ze swojej stacji i u mnie jest:

BP Europa SE Oddzial w Polsce, Kraków

Jasnogórska 1, 31-358 Kraków

BP Odra 242, Raciborz 47-400

ul.Reymonta 22

NIP 972-086-54-31

Jak widzisz NIP jest ten sam, a reszta jest tak, jak pisałem: Nazwa koncernu: BP Europa SE, jego siedziba: Oddział w Polsce, Kraków Jasnogórska 1, 31-358 Kraków, a pod spodem nazwa stacji i jej numer BP Akademia 422 / BP Odra 242 wraz z (o czym zapomniałem napisać) jej adresem.

Mam też inny paragon i jest na nim coś takiego:

BP Service Center

Jacek Gintowt

50-337 Wrocław, Pl. Grunwaldzki 34

NIP 648-118-17-21

Jak widać nie ma tu ani adresu BP w Polsce, ani jego NIPu, tylko NIP imć Jacka G. więc jest to najprawdopodobniej stacja Ajencka (choć paliwo było na niej dobre ;)) Ale widzę, że adres jest tu identyczny - Wrocław, Plac Grunwaldzki 34, więc od mojej wizyty tam (20,09,2010) coś się zmieniło. Może tak jak z moją stacją było - z ajenckiej, stała się sieciówką.

@edu2301 -> O Statoilu (tak, jak i Shellu, czy LUK-OILu, albo NESTE) mogę powiedzieć niewiele. Wiem tylko tyle, że można powiedzieć, iż po części współpracują z BP i ARVALem, bo mamy ten sam program kart paliwowych - Routex. Ich karty działają u Nas, Nasze u Nich i tyle. W Raciborzu jest tylko 1 Statoil i nie słyszałem o tej stacji złych opinii.

Wiem natomiast jedno, choć nie wiem, czy Wy jesteście tego świadomi. Paliwo na każdej stacji w Polsce i tak pochodzi w prostej linii z 1 źródła - rafinerii Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN. Bo tylko oni w Polsce rafinerie mają. Potem już tylko każdy koncern obrabia je na swoja modłę ;)

Edytowane przez Nobody
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem natomiast jedno, choć nie wiem, czy Wy jesteście tego świadomi. Paliwo na każdej stacji w Polsce i tak pochodzi w prostej linii z 1 źródła - rafinerii Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN. Bo tylko oni w Polsce rafinerie mają. Potem już tylko każdy koncern obrabia je na swoja modłę ;)

to juz mowil mi moj mechanior :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Lotos? Bo slyszalem, ze biora albo od Orlenu albo z Lotosu i pozniej dopiero sie dodawanie niepotrzebnych rzeczy do paliw dolewa.

Ja odkad mam prawko, czyli ponad 2 lata za kazdym razem tankowalem kazdy swoj samochod na Shellu w Ostrowie i powiem Wam, nigdy nie mialem najmniejszego problemu. Tesc rok temu tankowal jeszcze na Orlenie, na drugi dzien juz nigdzie nie pojechal i tak przez pewien dluzszy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOTOS to dawna Rafineria Gdańska, więc raczej nie biorą paliw z rafinerii należących do PKN, tylko sami je obrabiają i rozwożą na Swoje stacje. Jednak PKN ORLEN jest większy i jest mocno zakorzeniony w Polsce (wszak powstał z fuzji Petrochemii Płock SA z Centralą Produktów Naftowych (CPN) Zauważcie, ze niektórzy do dziś mówią, że są na CPNie - nie ważne czy to Orlen, Bliska, BP czy cała reszta), a to sprawia, że ma mocniejszą pozycję na rynku i łatwiej jest mu popchnąć swoje paliwo innym i zarobić na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji? Nie. Poziom paliwa na stacji non stop się zmienia, więc nie da rady dobrać odpowiednich proporcji. Poza tym, za dużo by było z tym roboty. Wydaje mi się, że paliwo jest obrabiane wstępnie w rafinerii - bo przecież i tak się tam ropę rozbija na ON, Benzynę, itd. a potem po przybyciu do naftobazy, czyli miejsca magazynowania i rozsyłki na dany rejon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...