Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ASC I ABS dwa dni temu przejezdzalem przez mala wode (wylalo u mnie na droge) do pracy mam 25 km a po przejechaniu 20 zapalila sie wlasnie kontrolka ASC I ABS i nie chciala zgasnac dotarlem tak do pracy i po 8h wsiadam odpalam i zgasly normalnie kontrolki po przejechaniu paru km sytuacja sie powtorzyła....:sad: co moze byc nie takpytanie_bmw zamokło cospytanie_bmwpytanie_bmw czuy co???

Zdjęcie0988.jpg

POMOCYuklon_bmwuklon_bmw

Zdjęcie0994.jpg

pencil.pngpencil.png

Zdjęcie0988.jpg

Zdjęcie0994.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegoś ciepłego garażu, żeby wstawić autko na całą noc, żeby ewentualnie wyschło to co zamokło? Wydaje mi się, że ASC korzysta z czujników ABS i jeśli zalało którąś kostkę od ABSu to będzie problem z ASC. W sumie możesz spróbować porozłączać i wydmuchać sprężonym powietrzem kostki, jak zdejmiesz koła to je znajdziesz. Może jest trochę wody w kostce i zwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował te kostki otworzyć i wydmuchać, chociaż powinny mieć takie gumowe uszczelnienie wewnątrz, żeby włąsnie woda się nie dostała, ale może ktoś kiedyś coś robił i uszkodził albo nie założył którejś gumki. W każdym razie jeśli stało się to po przejeździe przez wodę to raczej ona zawiniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% po prostu Ci czujniki (czujnik) ABS straciły łącze. Wysuszyć, przedmuchać, nasmarować, zabezpieczyć, nie marudzić...

Na kompie błąd odnotuje, ale czyścić nie będziesz najprawdopodobniej musiał. Przy moim problemie podobnej natury zawsze po uruchomieniu nie było błędu, a po pierwszym hamowaniu wyskakiwał dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro tak zrobie tylko pytanie czy jak rozłącze te kostki czy nie bedzie pozniej błędu na kompie??

Błedu nie bedzie trzymał na kompie , posprawdzaj kostki od ABSu cudów raczej nie będzie , skoro walnełeś się w jakąś wielką wodę to pewnie cos zalało i podmarzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kostki porozpinałem wyczyscilem przedmuchałem i nic;/ dalej to samo.

pojechałem w koncu na komputer i okazało sie że jest błąd obrotu koła przód prawy czy coś takiego...:( ale na szczescie za usługe nic nie płaciłem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem w koncu na komputer i okazało sie że jest błąd obrotu koła przód prawy czy coś takiego...

Na piaście masz taką zębatkę , być może jak wjechałeś w tą kałużę to czujnik się zabrudził / zamarzł i zasadniczo efekt powinien byc taki że po odpaleniu auta ABS powinien zgasnąć a po przejechaniu kilku metrów znowu się zapalić , jesli czujniki są ok to pozostaje kwestia wyczyszczenia tego kółka zębatego tyle że dostęp do tego jest mega do kijowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym że po odpalenu auta abs nawet nie zgaśnie;/

To dziwna sprawa trochę z tym błędem co pokazał na kompie , bo gdy wyskakuje bład obrotu koła to po odpaleniu silnika i nie ruszaniu z miejsca kontrolka powinna zgasnąć i zapalic się dopiero po tym jak przejedziesz kawałek , tzn sygnał o obrocie kół dostanie z pozostałych czujników.

Najlepiej jakbys miał jakiś jeden czujnik na podmiankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze czujnik sie zepsul. Ja ostatnio mialem podobnie. Wymienilem piasty z lozyskami przednie i abs asc zaswiecily. Nie stukalem w czujniki ani w zebatke na piascie. Poprostu ktorys umarl i tyle. Odrazu kupilem dwa niestety z allegro najtancze i to byl blad bo zamienniki poprostu nie dzialaja. Kupilem dwa siemensa i juz jest ok. Jesli okaze sie ze to czujnik walniety to absolutnie nie kupuj taniej chinszczyzny bo zwyczajnie kasa pojdzie w bloto. siemens ate bosch no i te z nadrukiem bmw. Ja polecam siemens bo takie sa oryginalnie wsadzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po problemie:D to że przejezdzalem przez wode i niby po tym sie tak zaczelo dziac to tylko czysty zbieg okoliczności:)

dzis zdemontowalem czujnik i przesledzilem wiązke od niego po przez nadkole i pod maską okazał sie naderwany:D

wycielem kawałek przewodu wlutowałem nowy i znów wszystko jest OK:D:D:D ASC I ABS gaśnie jak należy i wszystko wkoncu działa:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem z poczatku sie zapalała i pozniej gasła...Z czasem po wlaczeniu sie ABS podczas hamowania kontrolki sie wlaczały i nie gasły.Finał był taki ze padł mi cały moduł ABS nie odczytywało predkosci z jednego koła.Wymiana czujnika i modułu pomoga.Do tej pory spokój:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...