Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem i potrzebuję od Was pomocy :lol:

Od pewnego czasu mam problem z wydechem w 318D, 85 KW.Silne są drgania, i silnie trzęsie. Rura przy łączeniu katalizatora była dwa razy spawana. Przykręcone były nawet dodatkowe gumy ale to nie pomogło, bo czuć w kabinie auta drgania tłumika. Czy mogą to być poduszki silnika? Przy gaszeniu samochodu czuć jak silnikiem trzęsie. Czy ma to wpływ na drgania wydechu? Bardzo bym prosiła obytych w temacie o pomoc :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak kolezanko jak wspawałem pojedyczy to po jakims czasie musiałem powturzyc operacje bo nieorginalne nie tłumnia tak samo drgan i poslurzyłem sie takim zdjeciemimg3298dx4.jpg

ale u mnie drgania czuje na kierownicy jak stoje w korku albo jade wolno np.jedynka bez bazu jak obroty przekrączą tysiąc drgania znikają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob test na 5 biegu od 2 tys obr pedal w podloge i jak bedzie szarpac to dwumas juz sie sypie :)

z tego co piszecie to mój dwumas w porzadku jest autko ciagnie nic nie szapie 500 km temu mnołem 200 tys i moze czas na wymniane kilku rzeczy

zajrze jeszcze moze bedzie widac wycieki ale jak ta poduch jest zbudowana tak samo jak gumowo olejowa tuleja dyfra to wycieków nie bedzie widac

Edytowane przez qolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U MNIE WYRAŹNIE CZUĆ DRGANIA PODCZAS POSTOJU GASZENIA SILNIKA I W CZASIE JAZDY GDY NACISNĘ PEDAŁ GAZU TO CZUJE W BUDZIE JAK RURA LATA ALE NIE SZARPIE AUTEM.

ŁAMIE SIĘ TYLKO W JEDNYM MIEJSCU RURA . MECHANIK MÓWI ZE TO PODUSZKI BO TO JEST WADA TYCH AUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej , jak chcesz sprawdzić dwumas : odpal auto , nie wrzucaj biegu ! wciśnij sprzęgło, ale nie do końca, prawie do połowy i przytrzymaj , jak będą drgania to raczej część do wymiany, dla porównania naciśnij sobie pedał hamulca nic nie powinnaś czuć (oczywiście z drgań ) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie poduszek pod silnikiem, jeszcze wymieniłem oryginalne gumy z wydechu i drgania ustały. Co do dwumasu to na razie jest ok, jedynie przy gaszeniu lekko szarpie, ale przy ruszaniu jest wszystko ok. Nie ma drgań. W m auto powiedzieli, że mam tak to zostawić, bo jeszcze na tym długo objadę. Ważne że drgania ustały. A jeśli chodzi o poduchy to wyglądały na dobre a po wymianie oryginalnych auto nie do poznania. Pozdrawiam

Mam jeszcze pytanie:

Czy idzie kupić i dorobić samą rurę od końcowego tłumika do katalizatora?? Bo reszta jest w porządku a w tym jednym miejscu cały czas pęka (przy katalizatorze). Byłabym wdzięczna za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wymieniłem oryginalne gumy z wydechu i drgania ustały.
Byłabym wdzięczna za odpowiedż.

Fajnie że usterka została usunięta ............... ale powiedz mi kim Ty jesteś , bo Twój nick sugeruje że jesteś KOBIETĄ a w jednym poście piszesz z użyciem odmiany czasowników WYMIENIŁEM ........ BYŁABYM

To o co tu kaman , piszecie w parze te posty ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tłumaczę... hehe ja jestem kobietą ale mój małżonek mi się tu włącza :D dziś mi podpowiadał i pisałam raz jak mi mówił a raz tak jak ja bym powiedziała. Heh kurcze nawet nie wiedziałam, że tak wyszło :):) to już się wytłumaczyłam :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...