Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu zauwazyłem ze autko sie daje cieplego powietrza po przeczytaniu milona postów padla diagnoza termostat wymontowałem dmuchnołem potwierdziło sie,załozyłem nowy tylko przed wymniana nie sprawdziłem przewodów które cieple które zimnie po wymnianie autko lepiej i szybciej łapie temperature ,ale górny przewód od chłodnicy po przejechaniu 5-6 km jest cieply a dolny wydaje sie byc zimny autko po takiej trasie wsakakuje na niecał 1/4 temperatury czytam ma byc czy trafilem na trefny termostat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róznica jest bo na poprzednim moglem jezdzic i jezdzic i cały czas na niebieskim była odpowietrzałem sprawdze jutro jeszcze term. egr ,stary termostat był naprawde starry i jak sie w niego dmuchneło nie dawał zadnych oporów od tej starosci zrobił sie kruchy a ze sie zapiekł to nie przezył demontazu jedna strona sie skruszyła całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzenie,znajomy mechanik opowiadał,że niedawno robił coś z e39,cztery godziny odpowietrzał jak mu złapała bąbel,tak ,że próbuj

No tak bywa, jak wymieniałem w swojej M52 zbirniczek wyrównawczy to też z dobrą godzinę sie męczyłem zanim puściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bywa, jak wymieniałem w swojej M52 zbirniczek wyrównawczy to też z dobrą godzinę sie męczyłem zanim puściło.

ja wczoraj 2 razy po godzinie i myslałem ze to dłogo i tak nie doszla do połowy powalcze jeszcze dzis mam to robic na zakreconym korku wlewu czy odkreconym?

zrobilem dzis test 7.0 i 7.1 w czasie jazdy

7.0-68

7.1-85/90

a wskazówka temperatury mniedzy 1/4 a połową moze to jakis czujnik ?

płyn gorący ze sie dotknąc nie da

Edytowane przez qolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wymontowałem dzis egr jak dmucham jest przelot nie moge nigdzie znalezc czy ma byc otwartyna zimnym czy zamkniety wiecie cos na ten temat?

był•em dzis u mechanika w wojkowicach twierdzi ze termostat egr ma byc otwarty na zimnym a zamknąc sie ma na zagrzanym mniał kilka ponoc dobrych egr i we wszystkich na zimnym był przelot wziałem od niego jeden na podmnianke jutro go zaloze ale nie wiem czy jest sens to robic

Edytowane przez qolar
pomyłka oczywiscie chodziło mi o wojkowice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa razy tyle co w aso chcieli

Korzystają z tego że ludzie maja w głowach wbite omijanie ASO ze względu na ceny , najbardziej jaskrawy przykład jaki mogę przytoczyć to gość z Tyńca za Bielanami , handluje częściami do dostawczych mercedesów , za atrapę na maskę do Sprintera chciał 200pln ! W ASO nowa 35pln , myślałem że padnę ! Zawsze trzeba najpierw sprawdzić cenę w serwisie bo można się potem niemiło zdziwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymnianie termostatu agr auto nagrzewa sie po przejechaniu niecałych 4 km po wlączeniu ogrzewania na max spada moze z milimetr ale po chwili znowu staje do pionu wiec hyba problem rozwiazany

w nowy agr jak dmuchnołem to nie przepuszczał powietrza nie wiem skad przekonanie tamtego mechanika ze mniało byc na odwrót mniał kilka takich walnietych na handel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dokladnie. trafiles na jakiegos handlarza a nie mechanika. termostat egr na zimnym silniku ma byc zamkniety. auto w tym czasie szybciej sie nagrzewa (uklad prauje na malym obiegy) a gdy osiagnie wlasciwa temp. otwiera sie egr i utrzymuje temperature silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...