Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

a gdy go wypusciłam to kable miałam do wymiany

Normalka :D Takie królisie, to malutkie, słodziutkie, kicające maszynki szatkująco-śrutujące :D Sam chciałem takiego kupić, ale przeszła mi ochota, jak koleżanka pokazała mi co to maleństwo potrafi, jak się nudzi :D

A korzystając z okazji przedstawiam mojego szczek-szczek'a:

[ATTACH=CONFIG]15479[/ATTACH]

A oto co Fox (bo tak sie zwie) potrafi:

[ATTACH=CONFIG]15478[/ATTACH]

Dodam tylko, że mama ma jakieś 167cm wzrostu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To nasz kolejny zwierzak :) Ja mu dalam imie Ziemowit ale po dzisiejszej akcji w kiblu gdy probowalismy mu zmienic mu lokum (zajelo to 20min ganiania po calym klopie) Nem znienil mu imie na ADHD.

Jest to ptasznik z trynidadu nazwa handlowa Mysliwy z Trynidadu nazwa lacinska Dorosly osobnik wyglada tak.Dorasta do ponad 20cm i chyba niejest to ostatnie takie nasze zwierze. Naprawde to cos robi wrazenie !! :)a>Psalmopoeus cambridgei.

zdjcie0442n.jpg

Edytowane przez Edka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej gdyby taki zwierzaczek zagościł u nas w domu, to na pewno Marcin zostałby z nim sam :mrgreen:

.... i teraz mi to mówisz jak ja Psa z Adhd przygarnąłem .... ehh kobiety lolol

PS.... Edka po wiela chodzą takie spajdery ?? ewentualnie jak ten Wasz się oszczeni to ja się piszę na jednego/jedną/jedno takie włochate :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie na męża można liczyć, człowiek tutaj otwiera się, pokazuje swoje słabe strony i fobie, a tu takie rozczarowanie, ech ..... :P

To ja tu z dobroci serca chciałem przygarnąć takiego jakiegoś bezdomnego pajączka .... wiesz ile takich zwierzaczków tuła się po świecie w deszczu , śniegu są zdane same na siebie ... ehh zero troski dla zwierząt , wychodzi z Ciebie egoizm :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zwierzaki sa starsze od dinozaurow !! Wezcie to pod uwage to jest naprawde pasja (jak BMW :P). Mordulec niestety niejestesmy jeszcze w stanie stwierdzic czy to samiec czy samiczka jeszcze trzeba by poczekac z 2 wylinki. Koszt grosze ... pajak sam kosztowal nas 20zl !! z aukcji ktorej go kupilem byl wystawiony za 10 zl odbieralismy go osobiscie z pojemnikiem wyposazeniem itd. dalem gosciowi 20zl a on wrecz byl zdziwiony ze az tyle... Kwestia byla taja, ze pajak mial byc z L4 ( 4 wylinka) Jest nieco starszy oko.lo L6-L7 ciezko ocenic.

Nasz gatunek jest nadrzewny czyli skoczny i za***iscie szybki ale baardzo slaby jad jednak czyje sie respekt. Nasz ma 3cm dlugosci ciala i 8cm z lapkami.

Tu mozecie zobaczyc szybkosc tego pojaka

Powiem wam tak jest co podziwiac. W nocy pajak jest w stanie przebudowac caaaale terrarium. Jak mu sie podoba oplesc w pajeczynie itd. Mi sie to bardzo podoba. Naszego trzymamy w pojemniku w szawce za szyba pod kluczem. Koty tylko siedza i maja niesamowite kino :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba nie spała, gdybym miała świadomość, że gdzieś tam jest taaaki pająk ( nawet zamknięty). Ja podnosze alarm, gdy widzę jakiegoś takiego większego, czarnego, z dużymi ok 2cm nóżkami ( a że mieszkamy w domku, to takich cudów tutaj dużo) :help:

Edka i Nem podziwiam za taką pasję :) moją ona nigdy nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys mialem miedzy innymi "kembridża", sporo sie u mnie przewinelo pajakow, bo kumpel sie tym bardziej interesowal i mnie w to troche wciagnal :) ogolnie fajna sprawa, oczywiscie najwiekszy fun przy karmieniu, popatrzec sobie jak taki pajaczek atakuje np. jakiegos swierszcza, lub cos wiekszego ;) Fajnie ze od razu nadrzewnego wzieliscie, bo wydaje mi sie ze sa duzo ciekawsze, chociaz niby nie polecane na poczatek ;)

http://arachnea.org/ <- jesli jeszcze nie zagladaliscie, to polecam stronke, mozna sie duzo dowiedziec, fajnie sa opisane wszystkie ptaszniki, dodatkowo z orientacyjna skala ocen pod wzgledem trudnosci hodowli, jadu, itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie moglbym miec takiego stwora. mozliwe ze jakby samowolnie opuscil miejsce zakwaterowania to ja np po przebudzeniu moglbym zareagowac szybciej niz pomyslec ze to moje zwierzatko :D ale jakbym go juz zeskrobal ze sciany to dalej bylby moim zwierzatkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy sporo pajakow. Codziennie wyrzucam 2-3 sztuki na ogrod. Nie ma to jak adaptacja piwnicy i garazu na mieszkanie :P Respekt za takiego "zwierzaczka". Mialbym problem z czymns takim w domu bo po pierwsze rozwod gwarantowany, a po drugie nie spalbym spokojnie myslac ze kazdy szelest albo dzwiek w nocy znaczy ze pajak sie wydostal i chce mnie dziabnac w oko. Ehhh, naogladalem sie za duzo "Happy Tree Friends".. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zdecydujesz to powiem ci tak. Nie kupuj czasem ptasznika w jakims zoologu przeplacisz niemilosiernie. Rozejzyj sie po allegro ceny beda nizsze o jakies 80%. Wez pod uwage, ze niejest to krzyzak, ktorego lapalo sie po krzakach za lepka i radzil bym zaczynac hodowle od jakiegos mlodego osobnika. Wiadomo czasem trzeba go wyjac z terrarium a niejest to takie proste (pisze to na wlasnym przykladzie teraz wiem, ze kupilsmy nieco zadurzego mozna sie go pobac przekladanie go z 1 do 2 pojemnika zajelo kupe czasu stresu i zabawy w ganianego po calym kiblu. Poki co niemam zamiaru powtarzac tej operacji).

My zdecydowalismy sie P.cambridgei z kilku wzgledow. Niewyczesuje wloskow parzacyc (w domu sa 2 koty i jak to kot jest ciekawski moze wlozyc pysk gdzie nietrzeba) Pajak jest w terarium i do tego w gablocie za szyba niema co kusic losu, no i jest slabo jadowity za to bardzo szybki i agresywny... Wczoraj rzucil mi sie na strzykawke jak mu nawilzalem glebe :)

Pozatym niesamowicie ciekawe zwierzeta. Caly pojemnik jest w pajeczynie super wyglada. Co chwile gdzies lazi cos przenosi przewraca itd :) No i polowania chyba najciekawsze sprawa. Dostal cme. 15min siedzial bez ruchu gdy cma tylko drgnela odrazu zaatakowal szybki sprint dookola terrarium 2 fikolki i po wszystkiemu :)

Powiem szczerze, ze zaniedlablem przez to forum maxbimmera caly czas pochlaniam wiedze z forum arachnea :P

2-4 wrzesnia we wroclawiu sa targi botaniczne w hali. Bedzie tam tez wyklad o hodowli ptasznikow ja napewno sie tam pojawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...