Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem wycieka mi olej przez korek wlewu oleju jak odkręce korek przy wlączonym postoju to chlapie na wszystkie strony. Oprócz widocznego wycieku przy korku cały silnik jest mokry, ale olej niby w normie na połowie bagnetu. Może być przyczyną zapchana odma? Jeszcze na dodatek co jakis czas musze dolewać płynu do chłodnicy niby wszystkie węże sa suche a wyciek gdzieś jest. Może być to winą termostatu?? Temperatura niby trzyma elegancko. Po osiągnięciu 90 stopni Wąż górny od chłodnicy jest dosyć mocno gorący a ten dolny ciepły tylko. Po chwili postoju dolny szybko robi się zimny a górny ciągle gorący.Dodam że silnik chodzi równo, nie kopci oraz brak osadu pod korkiem wlewu oleju i płynu do chłodnicy. Proszę o jakieś rady. przebieg to 205tys, silnik m43tu 318i, 99r.

903dfe4334.jpg

96349bf1d8.jpg

c31945aa96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dokładnie ten sam problem. Silnik i rocznik auta ten sam. Przebieg ponoć 150 tys. ale jak to w używanych bywa pewnie większy. Występują wszystkie objawy opisane wyżej.

Zna ktoś przyczynę takiego stanu rzeczy? Prosiłbym kogoś o odpowiedź. Przeszukałem już chyba wszystkie fora BMW i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

no odma jak najbardziej może być przyczyną,jeśli jest zapchana,to te ciśnienie z silnika gdzieś musi wyjść,zazwyczaj pękają też wężyki odmy,wtedy ma ujście,ale mogą też pójść uszczelniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak woda ci wycieka to zobacz na:

- Na wprost gdzie jest termostat [Plastikowe kolano z kablem] który jest przykręcony do korpusy silnika.To chyba standardowy wyciek między kalanem a ścianą silnika...

- Zwróć uwagę na pojemnik czy jest mokry[Pod zbiornikiem]? Czy połączenie węża z chłodnicą [góra] nie mam jakiegoś wycieku?

- Włóż ręka [z lewej strony jest dostęp] na tylną ścianę silnika tam jest podobne kolano troszkę mniejsze i bez termostatu i kabli ale tam także potrafi ciec ...

Jak leje olej

- To pod odbudową filtrem oleju masz korpus [6 śrub] jestem mała szczelina miedzy samym korpusem silnika a obudową filtra ...

- Wzuć uwagę rurę 22mm nad korpusem /klawiaturą silnika bardziej na tyle pod wlotem powietrza wymień tą rurę bo ona z czasem robi się jak guma klei się i topi zatykając przepływ!

Ogólnie wiele rzeczy przerabiałem w tym aucie i zawsze coś wyskoczy ale nic tak poważnego ...

pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...