Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

a zeby to jakos wygladalo ET przy 9J musi byc 5 z tylu i 15 z przodu + oponki 215/40r16 (jesli felgi to 16tki),

inaczej bedziesz mial optycznie szerszy przod niz tyl, czyli...

kupujesz felgi i zamawiasz dystanse 2szt. 30mm i 2szt. 20mm

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczne od poczatku zeby to ogarnać :)

wheeloffset.jpg

Uploaded with ImageShack.us

mam dalej problem ze zrozumieniem ET :) ale ...jesli zmienie szerokość felgi z 6" na 9" to również zmieni się jej ET? z matematycznego puntku widzenia tak wychodzi gdyż ofset liczony jest od srodka felgi do krawedzi styku felga-piasta. Im szersza felga tym srodek felgi jest dalej od tego, ET sie pomniejsza., dobrze rozumiem?

przepraszam ze tak wypytuje ale chce to zrozumiec zeby nie kupic felg z których nic mi nie przyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak ... zapytałem u źródła...u gosćia co przerabia felgi na szeroką stal :) powiedział mi ze ET nie ulegnie zmianie gdyż poszerzana jest zewnętrzna cześć felgi, powiedział również ze 8,5x15 przód a tył 9,5x15 nie wystaje z e30 przy fabrycznym zawiasie - wydawał sie byc konkretny i pwoeidział ze taką własnie szeroką stal miał u siebie w e30 :) a wiec zobaczymy co z tego wyjdzie :D teraz kolejne pytanie jakie opony nabyc ? aby uzyskać efekt jak na zdjęciach

http://images33.fotosik.pl/87/7ac4c34f1cbc0695.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedział również ze 8,5x15 przód a tył 9,5x15 nie wystaje z e30 przy fabrycznym zawiasie

Nie ma reguły, zależy przecież o jakim mówił et ;). Żeby to nie wystawało, to musiałbyś mieć et na przodzie 15, a na tyle 10, max 15. Jeśli się mylę, to raczej nie dużo. Niech ktoś bardziej ogarnięty jeszcze się wypowie :).

Co do naciągu, to wg mnie taki efekt powinien być na 195/40 lub 45(przy 9,5'), również niech ktoś skoryguje w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie znalazłem jakie ET, wczoraj przymieżyłem z oponą 225/55bmw_1 i jest bardzo ciasno. Ale chciałbym pozostać przy tych kołach.

Jak sądzicie, co powinienem zrobić z błotnikami, żeby nie stracić dowodu i nie psuć wyglądu wiejskim tuningiem?pytanie_bmw

Zawieszenie jest seryjne, jakie zawieszenie byłoby najlepsze?

W zasadzie to wszystko co chciałbym wiedzieć odnośnie założenia tych felg, czyli borbet A 16x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...