Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

mam 525d w manualu -od kilku miesiecy slychac pod spodem dzwonienie jakby blaszki przenoszone po całym wale.dzieje sie to kiedy ruszam do przodu lub do tyłu a nawet na drugim biegu gdy zwalniam i przyspieszam.probowalem to zlokalizowac bedąc w kanale to tak jakby w srodkowej czesci wału ale niesie po calym wale i trudno być pewny.wymieniłem jeden łącznik wału (ten wiekszy)bo miał luz ale to nic nie dało.kręcąc walem nie wyczuwa sie żadnych luzów,

może ktoś miał taki przypadek bo kilku juz mechaników nic nie wskurało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat stary jak swiat ale odswieze bo moze komus to sie przyda E39 525d wal dzwonil dokladnie jak w opisie post numer 1 , fora oblecialem wszystkie wszedzie info ze wyrabia sie wieloklin , ze tylko w dieslu z maualem takie cuda sie zdarzaja, w sobote podjelismy sie z kolega wyjecia i uszczelnienia dzwona :) hehehe okazalo sie , ze przyczyna to przegub laczacy wal z dyfrem , juz byl tak wyrobiony i taki mial luz ze powodowal uderzenia porzeczne i wzdluzne o pusta rure walu. Ja dawalem sobie reke obciac ze stukalo na krzyzaku tak przenosil sie dzwiek. Wazne ze po wymianie przegubu nastapila bloga cisza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpora wału się odzywa, albo obudowa katalizatora, brzęczy czasem jak wypali się izolacja pomiędzy blachami.

Niebardzo , w poscie pierwszym jest opisany kiedy pojawia sie ten dzwiek , i ja mialem identyczne objawy zapinalem 1 noga na hamulcu pruba ruszania Dzynnnnn, wsteka dzynnnnn , jakbys czyms walil po wale , podpora jak sie wysypie , wibruje i wydaje dzwieki niczym wiertarka udarowa . Odswiezylem temat dlatego ze pojawil sie w ,,opcji szukaj google''i nie bylo rozwiazania , mysmy wymienili przegub i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...