Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne będą oczywiście nowe baterie, ostry nożyk, lutownica, kawałek przewodu, szybkoschnący, mocny klej oraz dwa browary (więcej naprawdę nie zdąży się wypic).

Bateria którą można zamówic np w tym sklepie - ja w nim brałem. Zamówiłem we wtorek, w środę doszły, 56 zł z przesyłką za dwie sztuki (mam dwa kluczyki).

http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=3884

Zaczynamy od rozcięcia kluczyka. Najlepiej zacząc od miejsca wskazanego na zdjęciu (z dala od wszelkich układów). Następnie powolutku, wbijając ostrze na 2-3 mm (NIE WIĘCEJ) rozcinamy kluczyk na całym obwodzie. Uważajcie na palce ;)

zdjcie0462t.jpg

zdjcie0463.jpg

Po rozcięciu ukaże się nam taki oto widok

zdjcie0457x.jpg

zdjcie0458z.jpg

zdjcie0459z.jpg

Jak widac na zdjęciu nowa bateria jest troszkę inna niż stara ale jest na to sposób który zaraz opiszę.

zdjcie0461l.jpg

Usuwamy starą baterię

zdjcie0464p.jpg

No i tu mały zonk bo, nazwijmy to "bolce" baterii są trochę mniejszej szerokości. A trzeba je wlutowac w miejsca oznaczone na zdjęciu.

zdjcie0455.jpg

Wkładamy pierwszy z nich w poniższy sposób, lutujemy.

zdjcie0465g.jpg

Następnie obcinamy troszkę drugi ale na tyle by można było do niego przylutowac kawałek przewodu.

zdjcie0466n.jpg

Następnie końcówkę przewodu umieszczamy w drugiej szczelinie i lutujemy.

zdjcie0467v.jpg

Teraz klej na obie strony obudowy klucza i kleimy. Ja użyłem Pattexa.

zdjcie0470m.jpg

Gdy klej przeschnie, zabieramy wszystkie kluczyki i idziemy do auta. Trzeba kluczyki zakodowac. W tym celu wkładamy pierwszy do stacyjki, przekręcamy na pierwszą pozycję ale nie dłużej niż na powiedzmy 3 sekundy, wyciągamy go zanim zgaśnie kontrolka airbag. Przytrzymujemy jednym palcem przycisk otwierania i nie puszczając go drugim palcem naciskamy szybko 3 razy przycisk zamykania. Drzwi powinny się zamknąc i otworzyc. Kluczyk jest zakodowany, Następnie kodujemy pozostałe. Już bez wkładania ich w stacyjkę przytrzymujemy jednym palcem przycisk otwierania i nie puszczając go drugim palcem naciskamy szybko 3 razy przycisk zamykania. Robimy to z wszystkimi kluczykami. Tadaaaaaaa. Gotowe :) To moja pierwsza instrukcja i mam nadzieję, że się komuś przyda. Cała operacja tak naprawdę została przeprowadzona przez mojego serdecznego kolegę 5oula a ja robiłem dokumentację :)

P.S. Browar pijemy w dowolnym momencie ;)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czemu przeciez to imituje jazde na dluzsze dystanse a przeciez wtedy aku sie laduje(w kluczyku)!

A tak poza tym to tez juz myslalem nad wymiana na nowe aku bo mi dziala kluczyk tylko jak jestem z tylu auta nie wiem czy to jest zwiazane wlasnie z rozladowaniem aku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu przeciez to imituje jazde na dluzsze dystanse a przeciez wtedy aku sie laduje(w kluczyku)!

A tak poza tym to tez juz myslalem nad wymiana na nowe aku bo mi dziala kluczyk tylko jak jestem z tylu auta nie wiem czy to jest zwiazane wlasnie z rozladowaniem aku???

Nie wiele to pomoże, bo to są akumulatory i jak każdy akumulator po pewnym czasie się zużywa. Może ładować go nawet dwa dni i nic to nie zmieni. Jasne przez pierwsze parę razy będzie działał bez zarzutu ale później wróci do takiego samego stanu jak był.

To że działa tylko z tyłu samochodu wskazuje na rozładowaną baterię i wiąże się z tym że w tylnej szybie masz antenę od centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i po wymianie akumulatorkahappy_bmw

20120519105350.jpg

By kwiatek239 at 2012-05-25

20120519105324.jpg

By kwiatek239 at 2012-05-25

20120519113836.jpg

By kwiatek239 at 2012-05-25

Instrukcja sie przydala

Ale po wymianie wielkiej roznicy nie ma nadal pare metrow od auta centralny nie dziala

Czasami nawet przy autku z przodu nie dziala

Macie jakis pomysl dlaczegopytanie_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakis pomysl dlaczego
Jest to związane z mocą nadajnika nic na to nie poradzisz. Ja mam jeden nowy kluczyk i mam wrażenie, że działa z mniejszej odległości niż stary. Jest na to jeden patent :) jak już chcesz żeby kluczyk działał z większej odległości przystaw go do głowy (!) sprawdziłem... działa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam małe pytanie dlaczego tu zaznaczone jest jak podłączyć te "bolce" ImageShack® - Online Photo and Video Hosting a na zdjęciach poniżej są one podłączone na odwrót ???

Ps: wymieniłem aku tak jak na fotkach ale nic to nie dało nie chce się zakodować ??? robię tak jak w instrukcji ale nie zamykają się drzwi ?? co może być problemem ? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie dlaczego tu zaznaczone jest jak podłączyć te "bolce" ImageShack® - Online Photo and Video Hosting a na zdjęciach poniżej są one podłączone na odwrót ???
Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć. Zdjęcie które wskazujesz jest poglądowe i pokazuje gdzie bolce mają być przylutowane. Musisz to jednak wykonać zgodnie z polaryzacją inaczej du*a z tego będzie.
Ps: wymieniłem aku tak jak na fotkach ale nic to nie dało nie chce się zakodować ??? robię tak jak w instrukcji ale nie zamykają się drzwi ?? co może być problemem ? Z góry dzięki za pomoc

Widzę, że jesteś z Wrocławia, weź ten kluczyk, czteropak chłodnego chmielu i przyjedź na gaj to w 20 minut Ci to zrobie. Chyba że lutowaniem uszkodziłeś jakiś moduł - wtedy będę potrzebował jakieś 21minut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć. Zdjęcie które wskazujesz jest poglądowe i pokazuje gdzie bolce mają być przylutowane. Musisz to jednak wykonać zgodnie z polaryzacją inaczej du*a z tego będzie.

Widzę, że jesteś z Wrocławia, weź ten kluczyk, czteropak chłodnego chmielu i przyjedź na gaj to w 20 minut Ci to zrobie. Chyba że lutowaniem uszkodziłeś jakiś moduł - wtedy będę potrzebował jakieś 21minut ;)

Oooo Był bym ci Mega wdzięczny :)

Napisałem Pw

Pozdrawiam i dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po oststnich akcjach z (tutaj nasuwa mi się parę niecenzuralnych epitetów) popsutymi kluczykami napiszę swoją uwagę.

Jeśli wymieniacie akumulatorki to używajcie tylko i wyłącznie lutownic oporowych do precyzyjnego lutowania! Inaczej zepsujecie kluczyk wart 900zł w ASO, napsujecie sobie nerwów i tak nic nie wskuracie. Nie kombinujcie, lepiej oddajcie to komuś kto wie jak lutować i ma odpowiedni do tego sprzęt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i myślałem, że po wymianie aku problem zniknie, czyli zapasowy kluczyk zacznie zdalnie otwierać i zamykać furę ale nie, coś widocznie jest walnięte od czasu jak kupiłem auto, brak reakcji na przyciski, fura chodzi normalnie na kluczyku. jakieś pomysły, a może ktoś naprawia albo wie gdzie takie zabiegi przeprowadzają ?uklon_bmw baterię kupiłem na tej aukcji akumulator bateria LIR2025 Li-Ion 3.6V pilot BMW (2828545439) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. sprzedający -GEMELLO- aku dobry tylko ciut grubszy od ori :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie zepsułeś i dobrze zakodowałeś a dalej nie działa to trzeba jeszcze sprawdzić w NCS'ie lub SSS czy masz piloty aktywne. Walczyłem ostatnio z tym tematem u kolegi Zielaka. Sprawdź też kluczyk na innym e46, jeśli tam działa to będziesz miał pewność że "wina" leży po stronie samochodu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak nawet nie mogę teraz zakodować kluczyka , bo nawet nie mogę go przekręcić na 1szą pozycję

No to niezła zagadka. Pierwszy raz słyszę o tym żeby nie dało się przekręcić kluczyka w stacyjce po wymianie baterii. Jak rozumiem wcześniej nie miałeś z tym problemu i drugi kluczyk działa bez zastrzeżeń, tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , auto kupiłem z tym właśnie kluczykiem i chodziła fura, zamykałem nim zamki, ale nie przyciskami tak więc myślałem, że to bateria, ale po wyciągnięcu tamtego aku i sprawdzeniu napięcie na nim było 2,9 czyli jeszcze w normie teraz na tym mam 3,6 bo ten aku jest większej pojemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...