Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko. Jestem na etapie wymiany zderzaka w moim sedanie. Nie miałem wczesniej PDC czy jak to się tam nazywa. Znalazłem taki zderzak

http://allegro.pl/tylny-zderzak-bmw-e46-mpakiet-m3-m-pakiet-bmw-e-46-i1805491673.html

Ile jest roboty by uaktywnic czujniki cofania? Potrzebny jest jakiś odbiornik, wiązka elektryczna, głośniki? Robił ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jak robili to u mojego ojca w e39 to nie bylo problemow.Po zamontowaniu czujnikow w zderzaku,podpieli kabelki do puszki oraz jeden do swiatla cofania.W momencie wrzucenia biegu wstecznego uklad elektroniczny w puszce wie ze cofasz i odmierza dystans.Wbudowany byl w nim glosnik .

Byl to ebay'jowski zestaw.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomski ale mi chodzi o oryginalny zderzak z oryginalnymi czujnikami cofania. Ciekawe co jeszcze trzeba dokupic - podobno wiązkę elektryczną, sterownik i gong. Chodzi mi o to ile z tym roboty, jak te kable poprowadzic, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze bedziesz musial dokupic czujniki na przod , choc ja mam stary aparat , ale gdy mialem zalozony zderzak bez parktronica na przodzie to tyl wogole nie dzialal , dopiero gdy zalozylem ponownie zderzak z czujnikami , PDC zaczelo dzialac .U mnie jeden buczek jest nad nogami kierowcy , a drugi bardziej basowy z tylu w porawym slupku :), ale jakie rozwiazanie zrobili 10 lat pozniej idk. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze bedziesz musial dokupic czujniki na przod , choc ja mam stary aparat , ale gdy mialem zalozony zderzak bez parktronica na przodzie to tyl wogole nie dzialal , dopiero gdy zalozylem ponownie zderzak z czujnikami , PDC zaczelo dzialac .U mnie jeden buczek jest nad nogami kierowcy , a drugi bardziej basowy z tylu w porawym slupku :), ale jakie rozwiazanie zrobili 10 lat pozniej idk. :)

w e46 nie było czujników z przodu, a więc nie ma z tym problemu, u mnie jest sygnał gdzieś przy zegarach, ale co jest potrzebne to niestety nie pomogę :(

...ale sprawdź może tutaj:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=66_0003&hg=66&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie bawić sie w oryginał, wiązki centralka, gong podłaczenia to dużo roboty i dużo kasy.

Proponuję kupić na allegro zestwa standardowy i podpiąć pod czujniki oryginalne od BMW, tzreba tylko sprawdzić ich rezystancję. Centralka potzrebuje zasilania i podłaczenia pod światłą cofania.

Raz że koszty mniejsze to i mniejszy problem z samym zainstalowaniem. Nie bedzies zmiał tylko widoczne z poziomu komputera że masz PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij stary do czyjejś E46 z PDC, może się okazać że takie same kable leżą u Ciebie odłogiem i czekają na czujniki :)

Drugie rozwiązanie to kupno osobnego modułu na Alle i oprócz dźwięku widzisz we wstecznym lusterku diody pokazujące dystans

Edytowane przez beaver79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...