Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taki problem ze na postoju w kabinie zaczyna smierdziec spalinami, jeden mechanik mi wymienił gumowe przepływy przy wtryskach bo stare byly sparciale no i powiedzial ze za jakis czas sie wypali olej na bloku i bedzie ok... ale nie jest -smród jak byl tak jest.

czy ktos moze doradzic co moze byc przyczyną?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi, bądź bardziej precyzyjny... jaki silnik, rok auta? Czy miałeś coś grzebane w silniku albo przy wydechu (wycinanie kat. itp.)? Od kiedy to zauważyłeś?

Moja rada na początek: nie jeździj z furą do mechanika który mówi że "olej na silniku Ci się wypali". Olej na silniku się nie "wypali" chyba że Twój silnik będzie osiągał temperature zapłonu oleju, która jest od 200 - 250 stopni C. Wierz mi nie ma szans żeby silnik na obudowie miał taką temperature.

Druga rada, sprawdź szczelność kolektorów wylotowych i układ wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź sobie również zawór EGR (czy jak to się tam nazywa) i turbo. Może nieszczelność na tych częściach powoduje wzrost ilości spalin w komorze silnika a stąd do środka samochodu.

Po drugie jeśli miałeś ruszane (jak to nazwałeś) siateczki to jest możliwe że wydech na którymś łączeniu się poluzował i spaliny częściowo wylatują przez nieszczelność. Jeśli jest nieszczelność na wydechu, to na włączonym silniku i podniesionym samochodzie możesz lekko przykać wydech. Nie możesz mieć zatkanego wydechu cały czas ale na 30 sekund nie zaszkodzi a miejsce nieszczelności wyjdzie jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałaem kiedyś to samo , taki "słodkawy" zapach spalin na postoju i przy powolnym poruszaniu się , zasłączenie obiegu wewnętrznego pomaga lolol , a tak na poważnie to wymień lub popraw elastozłącze z pierwszym katalizatorem , problemy znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

mam ten sam problem dzis sie poslizgalem troche zanim wjechalem do garazu i jak sie okazalo po wylaczeniu silnika i wlaczeniu oswietlenia w kabinie mialem pelno dymu... normalnie szaro.. czy to tez problemy z nieszczelnym kolektorem wylotowym? bmw 320d e46 2000r. z gory dzieki za porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...