Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

które akumulatorki trzeba wymienić żeby palił się kontrolki na zielono od inspekcji, bo po zrobieniu zworki nic mi się nie zapaliło, zgodnie ze wskazówkami trzymałem kilkanaście sekund, ale bezskutecznie a tu zaraz nowy lakierek przyjdzie i trzeba składać i myć, wypadałoby żeby się świeciło... (czujnik temperatury wody wymieniony a wskazówka temperatury leży, choć może i krótko, bo z 5 minut chodziła - nie była jeżdżona), ale nadchodzi lakierek i mycie i składanie do kupy, wymieniałem żaróweczki wszystkie i zapomniałem o wyjęciu wskaźnika - dzisiaj to zrobię, ale pytanie jest odnośnie akumulatorków bądź baterii żeby zaświeciło się coś na desce od inspekcji, wcześniej pisałem, że pali się pomarańczowa, ale ona jest pomarańczowa i się nie pali więc pewnie aku do wymiany.... jak trzeba to zaraz rozbiorę i podam fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze przy inspekcji nie ma zarowek ale sa diody, i to juz we wlasciwych kolorach (nie pamietam), mam jeden licznik w domu wiec sprawdze...

bardzo dziwne by bylo jesli wszystkie by sie spalily w jednej chwili ;)

pewnie cos nie "styka"

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego idę do samochodu i rozbiorę zaraz w drobny ma i strzelę fotkę, ale podobno są jakieś baterie co mają dawać prąd na te diody, odpisz jeszcze dzisiaj jak możesz, a ja nie będę bił piany tylko przynoszę zaraz, bo mam wyjęty i zobaczymy - a ten licznik to masz od jakego modelu i czy sprawny jest wskaźnik temperatury??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygladaja palace sie diody:

img20110713200058.jpg

a tak nie palące

11856d1027286665-inspection-light-problem-dscf0808.jpg

więc jak widzisz pomarańczową to moze jednak się swieci ? jest jakas róznica jak włączysz zapłon i wyłączysz ?

jezeli nie to akumulatorki sa na plytce za diodami, rozbierzesz zegary to bedziesz widzial

ode1ov9w.png

poczytaj

Zobacz temat - [ E34] Naprawa zegarw M20B20 - relacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygladaja palace sie diody:

img20110713200058.jpg

a tak nie palące

11856d1027286665-inspection-light-problem-dscf0808.jpg

więc jak widzisz pomarańczową to moze jednak się swieci ? jest jakas róznica jak włączysz zapłon i wyłączysz ?

jezeli nie to akumulatorki sa na plytce za diodami, rozbierzesz zegary to bedziesz widzial

ode1ov9w.png

poczytaj

Zobacz temat - [ E34] Naprawa zegarw M20B20 - relacja

Forum Miłośników BMW E30 .: BMW-e30.PL / MyE30.PL :. Zobacz temat - Zegary 316

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam no i rozebrałem , aku raczej do wywalenia, ale są zgrzane punktowo, nie mam urządzenia to nie roztopię, jutro ktoś mi pomoże, ale kłopot raczej z tym rezystorem i przerwanym przewodzikiem - chyba, że ta jakoś połączy

zegarye.jpg

to na górze te cztery grube trzeba by roztopić, i wyjąć baterie z tymi blaszkami - potem połączyć jakieś dwa inne i wlutować na nowo

scaled.php?server=137&filename=zegary9.jpg&res=landing

scaled.php?server=204&filename=zegary6.jpg&res=landing

no to, to mnie martwi trochę może połączymy

scaled.php?server=88&filename=zegary13.jpg&res=landing

przy okazji oczyściłem styki wskaźnika temperatury, może chociaż to ruszę a pominę świecące diody, ale twój licznik jest o.k. oprócz litrów paliwa ja mam mniejszą pojemność :lol:

Edytowane przez GRAFTECH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

i tak pewnie zrobię, ale bardzo bym chciał jednak mieć te diody świecące się, ostatecznie kupię zegary, chociaż chciałem zachować stan licznika, a zresztą jeżeli to zwykły mostek i można ten koszyk to podziałam w tym kierunku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz coś robić, wywal stare aku i dobrze umyj z kwasu, najlepszy isopropanol (IPA) w sprayu, do kupienia w marketach budowlanych.

Nie ma strachu, można całą elektronikę zalać w IPA, byle nie pod napieciem, wyparuje szybko.

Licznik możesz przekręcić do innych zegarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

a wiesz może, gdzie można kupić taki koszyk na baterie??, bo odlutowałem te stare i mostek zrobiony,

"Kwas wyżarł, ten przewodzik to zwykły mostek, kawałek kabelka załatwi sprawę.

Można kupić koszyk na baterię i w nim zamontować aku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym całość prysnął kontakt sprayem i potem wytarł nadmiar i cacy :)DEN BRAVEN Preparat antykorozyjny KONTAKT SPRAY 400ml DB-CEC030042 - porównaj ceny - NOKAUT.pl jest dobre i nie przewodzi prądu więc można nawet psikać wszystkie bezpieczniki usunie śniedź i zabezpieczy elektronikę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...