Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam takie pytanie ... 1 czerwca lece do Islnadi do roboty i niestety musze zostawić moją Bunię na 4 miesiące :( :( :( już załatwiłem sobie garaż i teraz przed wyjazdem porządnie umyje auto, położe politurę i nawoskuje. Nie chce, żeby się zbytnio kurzyło itp. Więc garaż ogarnąłem, ale na tak długi czas chce jeszcze dać pokrowiec na auto, żeby je przykryć :) ... i teraz zastanawiam sie nad zakupem takiego pokrowca, a nie chce, żeby to był jakiś bubel. Czy ktoś ma taki pokrowiec na auto i polecił by dobrą firmę. Auto będzie w garażu, ale możliwe, że na pare godzin będzie musiało stać przed garażem raz na 2 tyg, a nie wiadomo jaka będzie pogoda i wujek auta nie będzie mi mył, zresztą nikt nie może nim jeździć pod moją nieobecność heheheh :P:mrgreen:

Znalazłem 2 opcje na allegro, które wydają się być wporządku bo negatywów nie ma... więc co o tym sądzicie ?

HIGH-Q POKROWIEC NA AUTO-TYBOND-roz.XL+GRATIS HIT (2335000380) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

POKROWIEC PLANDEKA NA AUTO 4 WARSTW XL 480x178x121 (2336326317) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Acha jakie jeszcze poczynić kroki przy zostawianiu samochodu na tak długi okres... poprosiłem wujka, żeby raz w tyg odpalił auto na 15 min. Coś można zrobić jeszcze konkretnego, co by się nic złego nie działo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam pokrowca nie zakładał, wujek wyjedzie autem, ściągnie pokrowiec, spadnie deszcz, trochę kurzu, wujek naciągnie z powrotem pokrowiec rysując pięknie lakier, później powtórzy historię kilka razy i będziesz miał takie zabezpieczenie lakieru, że hoho.

Kiedyś w straży pożarnej nacierali auta ropą, żeby lakier zabezpieczyć i żeby rdza się nie łapała, ale nie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jakie jeszcze poczynić kroki przy zostawianiu samochodu na tak długi okres... poprosiłem wujka, żeby raz w tyg odpalił auto na 15 min. Coś można zrobić jeszcze konkretnego, co by się nic złego nie działo :P

Odpalenie auta na 15min to za mało. Auto musi jeździć! Tarcze muszą się przecierać bo nawet do 1tyg. wystarczy żeby złapały wilgoć i zaczęły rdzewieć. Po 4 mies tarcze do wymiany. To samo akumulator, nawet nowy może nie doładować się dostatecznie w 15min na wolnych obrotach - po 4 mies może Cię czekać wymiana. Na wolnych obr. w 15min może zacznie się dobrze smarować silnik ale np. łożyska muszą się przejechać. Kilka wyjazdów w te i z powrotem do garażu to trochę za mało. Moja rada jest taka... Zaufaj Wujkowi i najlepiej niech się raz na jakiś czas porządnie przejedzie, np. niech sobie śmignie Twoją bunią do pracy albo coś. To jej dobrze zrobi ;)

EDIT: A co do pokrowca to tak jak napisał Patryk. Lepiej niech się kurzy niż ma Ci porysować pokrowcem ;)

Edytowane przez banan_owiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość staszek

Najlepszym sposobem jest suchy i ciepły garaż :mrgreen:jak masz odpalać raz w tygodniu to lepiej wyciągnij baterię postaw w garażu i niech spokojnie czeka na ciebie:) Kilka miesięcy to nie taki długi okres z lakierem nic się na pewno nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Staszek ciepły suchy garaż a nie jakieś tam pokrowce , namioty itd. Auto to nie wędka czy tam śpiwór. Po zdjęciu takiego etui z auta po 4 miesiącach możesz go nie poznać. Nie chwaląc się ja właśnie nabyłem wczoraj garaż na własność za dość rozsądna cenę.

Mieszkasz we Wrocku podjedz do komisów i dogadaj się żeby u nich pozostawić auto za jakąś rozsądną kwotę myślę ze nie będzie problemu. Bedze stało spokojnie pod monitoringiem i będzie czekało na pana z utęsknieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobie rzeczywiście tak jak mówicie... Prawdopodobieństwo wyjazdu z garażu jednak okazało się minimalne bo też go nie będzie i tylko ciocia będzie raz w tyg odpalała furkę na te 20 minut przynajmniej...

A to nie jest tak, że jak wyciągne akumulator to skasują mi się wszystkie opcje w kompie jak otwieranie szyb kluczyiem, powiadomienie kierunkami, przebig itp ?

Zatankuje go do pełna i niech odpalają ze 20 min pochodzi i nie trzeba będzie wyciągać tego aku co :P ? bo ustawianie wszystkiego od nowa to średnio mi się widzi :bag:

Tak apropo jak skasuje się przebieg to potem jak to wygląda ? mamy 000 ? czy przebieg ma jakąs dłuższa pamięć i nie ulega kasowaniu ?:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg jest zapisany w pamieci ROM - czyli takiej co pamieta nawet jak nie ma pradu. Tak przynajmniej mi sie wydaje, ale nie skasuje sie na 100%.

Sam rozwazam zostawianie auta na 3tygodnie co 2 miesiace i mysle jak to bedzie, ale u mnie nic sie na pewno nie stanie. 4 miesiace to juz jest kawalek czasu, ja bym wyjal akumulator calkowicie.. a co jak zwara jakas sie zrobi itp? Auto trzeba podniesc lekko zeby opony sie nie uszkodzily. Ogolnie zostawianie auta na tak dlugi czas skonczy sie czyms co padnie.. Dlatego moim autem jezdzi Magda jak ja jestem w Niemczech bo auto nie lubi stania ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli z tym powiadomieniem ? czy może chodzi to trzykrotne migniecie kierunku przy delikatnym załączeniu kierunkowskazu?

No jak zamykasz i otwierasz auto z kluczyka to kierunki 2x dają znać ... z tego co wiem to to też jest aktywowane jako jakaś tam opcja, ale pewnie większość osób to ma :) ... czyli jak wyciągne aku to możliwe, że już nie będę mial domykania szyb z kluczyka jak wróce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to Ci mogę przegonić furę raz na 2 tygodnie.:D

Albo poproś kogoś zaufanego niech się przejedzie od czasu do czasu.

Lepiej niech zrobi nawet 10-15 km niz stoi 20min na włączonym silniku.

Jak jest ciepło śmigam na rowerze i moja tez stoi. raz w tygodniu jedziemy na AOW. Tam i z powrotem - 40km zrobione, tarcze przetarte, wszystko rozruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie chce, żeby auto jeździło bo do wyjadu nie ogarne wymienić podpory wału, a nie chce żeby ktoś jeździł furę przez tyle czasu z zajechana częścią bo dyfer się rozysypie, a tu już jak wiecie spore koszta, więc w rachube wchodzi odpalanie auta na 20 min... trudno najwyżej jak wróce wymienie aku i tarcze* ... bmw_beer

*Będzie pretekst, żeby zrobić przeszczep większych tarcz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym się nie martw, moja fura stała prawie 5 miesięcy i nic się z nią nie stało. Fakt faktem, graż suchutki, trutki na szczury tyle że od samego patrzenia pewnie zdychały, itd... Ba po tych 5 miesiącach, odpaliła z pierwszego i nawet nie stękneła. Po tak długim czasie pozwoliłem tylko aby się rozgrzała a później w drogę :D tarcze nie były zardzewiałe, żadne luzy nie powstały tylko lakier lekko zakurzony był.

Edytowane przez 5oul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuhh... no to chodź jeden mnie pocieszył :), a wyciągałeś aku ? czy zostawiłeś w aucie normlanie ? Garaż też będzie suchy i ciepły (chociaż teraz to nie ma raczej znaczenia przy tych upałach co będą...) w każdym razie odpalana będzie co tydzień więc się nie martwie już tak bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyciągałeś aku ? czy zostawiłeś w aucie normlanie ?
Aku zostawiłem podpięty. Fakt faktem zdrowy akumulator mam więc nie było z nim żadnego problemu. Jeśli będziesz miał odpalany co tydzień samochód to już na 1000% nic nie powinno się dziać. Tyle że ja bym tego nie robił. Tak jak koledzy pisali. Nie koniecznie samo odpalenie jest zdrowe dla samochodu. Lepiej jakby to było odpalenie i chociaż z 5km przejażdżka. Jeśli ma być tylko odpalany to bym to olał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...