Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna mam E46 318i z 1999r. Kilka dni temu zapaliły mi się kontrolki ABS ASC i ręcznego... Z tego co wyczytałem to padł jeden z czujników ABS co często się zdarza. Aby zdiagnozować który z czujników padł kupiłem interfejs diagnostyczny OBDII (o dziwo moja bawarka należy do niezbyt licznego grona E46 które posiadają zarówno 16- jak i 20-pinowe gniazdo). Po małych przebojach udało mi się odpalić INPA. Program bez problemu połączył się i udało mi się skasować błędy z silnika, ale już to co było powodem całego zamieszania zrobić nie potrafię... Jak wchodzę w układ jezdny i zakładkę ASC/DSC to wyskakuje "IFH-0009: NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT. Program will be stopped!"... Przy próbie wejścia w Karoseria -> Liczniki wyskakuje mi "IFH-0006: COMMAND NOT ACCEPTED". Praktycznie nic nie mogę sprawdzić bo cały czas błędy, np. Karoseria -> Parktronik i znowu IFH-0009 ... Pomoże ktoś?

PS. Wiem że to nie jest lewy tylni czujnik bo działa chwilowe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo,że masz dwa wejścia,to przez obd połączysz się tylko z silnikiem,z resztą modułów połączysz się dopiero po 20 pin,więc potrzebna ci przejściówka

i to nie jest dziwne,że masz dwa,wszystkie '98,'99 tak mają,e39 też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom obd gniazdo jest tylko na silnik i jego diagnostykę reszte obsługuje 20 pinowe gniazdo .

U siebie już bawiłem się tylko nie dałem rady Inpy spiąć z moim lapkiem na Win 7

W win 7 od opcji premium jest wbudowany tryb zgodności z win xp sp3, u mnie to zadziałało :)

Co do usterki mojego auta to uwalony był czujnika ABS prawy, tył. Z naprawą udałem się do Radwanic k. Wrocławia do Klaudiusza Krasochy (Diagnostic-Car). Jestem strasznie POZYTYWNIE zaskoczony. Nie było lekko, najpierw zapieczony czujnik, potem ukręcona śrubka... w sumie ponad 2h dłubania, ale dali radę. Za robociznę policzyli 100zł co uważam za niewygórowaną cenę biorąc pod uwagę, że widziałem jak się chłopaki męczyli. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom obd gniazdo jest tylko na silnik i jego diagnostykę reszte obsługuje 20 pinowe gniazdo .

U siebie już bawiłem się tylko nie dałem rady Inpy spiąć z moim lapkiem na Win 7

klikasz prawym przyciskiem myszy na instalke, wybierasz właściwości - zgodność i zaznaczasz tryb zgodności z xp sp3 i normalnie instalujesz :)

i tak samo przy instalowaniu bazy Ediabas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...