Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze zauwazylem dzis dziwna historie w samochodziku mojej zony , a mianowicie podczas wcisniecia przycisku od intensywnego mycia plynu w zbioniku przybywa zamiast ubywac , pompka sie zalacza ,a pomimo to plynwydostaje sie przez zamkniety wlew . Odpielem zasilanie z tej pompy i dalej to samo. Wezyk z tego zbiornika laczy sie w spryskiwaczach szyby , w zwiazku z tym zjawiskiem mam Takie pytanie czy na wezyku podajacym jest gdzies zawor zwrotny? czy moze w pompce ma byc? a moze w samych spryskiwaczach cos sie uwalilo, Prosil bym o jakas podpowiedz , kurde zagladalem dzis u kumpla w tym samym modelu i nie wpadlem zeby pdmienic pompki Zasolanie jest + do + , -do -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem podobny problem ale w E34 540 .... jeśli dobrze pamiętam były 2 pompki i ta od intensywnego ma mieszać koncentrat ze zwykłym płynem ale o ile z pobieraniem z dużego zbiornika nie było problemu to już z tego małego nie podawało na spryskiwacze ... i teraz głowy nie dam czy to była wina tej drugiej pompki czy coś było zatkane na wylocie z tego małego zbiornika.

Poszukam na necie tego tematu , jak znajdę to wrzucę może to Wam w czymś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam są dwa zbiorniczki na płyn ? jeden na koncentrat do intensywnego a drugi normalny zbiorniczek do spryskiwaczy ?

dzieki za info nawet niewiedzialem ze ten mniejszy jest na koncentrat

U mnie jest ok wiec zobacze moze cos uda mi sie ustalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no to zonk, wydaje mi się ze to się miesza w samych spryskach, bo wężyk od zbiorniczka koncentratu idzie bezpośrednio do spryskiwaczy szyby. Najdziwniejsze. Ze pompka się włącza ale i tak robi się wulkan w zbiorniku ,tak jakby z dużego zbiornika była mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie padła pompka od tego małego, a nic mi nie świruje jak u Was. Z tym, że jak zdjąłem nadkole prawe (pasażer) to znalazłem tam mega zbiornik z 2 pompkami, do tego 3'cia na górze pod maską. Ta pod maską właśnie nie żyje, a mycie szyb i lamp działa jak działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka się włącza ale i tak robi się wulkan w zbiorniku ,tak jakby z dużego zbiornika była mocniejsza.

dlatego napisałem o tym że u mnie ta pompka w małym zbiorniczku nie chodzi wcale i wulkanu nie ma. Z tego co opisujesz to tak jakby jedna z pompek tłoczyła w złą stronę... A odłączałeś rurki od tych pompek i sprawdzałeś czy w ogóle tłoczą, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz obie pompki tlacza w kierunku spryskiwaczy, podejrzewam ze ktorys spriskiwacz puszcza , wezyki lacza sie tylko w spryskiwaczach, odlaczalem pompke i gejzer nie ustaje .... w Poniedzialek bede mial druga pare spryskiwaczy do podmiany i bede wiedzial juz cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...