Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Nabiłem ostatnio klimę, po jakimś czasie przestała chłodzić, dzisiaj przy okazji sprawdzania układu okazało się, że kompresor się nie załącza (mimo, ze INPA pokazuje status ON), teraz moje pytanie, bo chciałbym podłączyć na krótko sam kompresor i zobaczyć czy ruszy. Mogę podać 12V z akumulatora? W które kabelki się podpiąć?

Układ jest pełny i szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak robiłem zwierałem kabelki we wtyczce czujnika aby wystartował,być może czujnik padł jak się stamtąd załączy tylko rozpiskę by się przydało mieć jak u mnie 4kabelki idą ja ryzykowałem na krótko bez rozpiski :) do kompresora w e39 idzie jeden czarny kabelek jest on przy kompresorze taka wtyczka wciskana i na nią możesz dać +12 masę pobiera z obudowy :) oczywiście jeśli masz podobnie bo tego nie wiem.

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz moje pytanie, bo chciałbym podłączyć na krótko sam kompresor i zobaczyć czy ruszy. Mogę podać 12V z akumulatora?

przy kompresorze jest wtyczka na dwa piny do elektromagnesu (sprzęgła) odpinasz i na odpalonym silniku podajesz tam 12V z aku i mase, jak jest sprawne sprzęgło to ruszy, mozna zrobić to też na przekaźniku, no i oczywiście mozesz uruchomić kompresor Inpą i Disem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra aktualizacja:

-Po ostatnim dobiciu klimy ciśnienie w układzie na wyłączonej (jak i włączonej) sprężarce wynosi 6,5BAR - INPA,

6,826BAR - DIS

-INPA/DIS - przycisk A/C włączony - status sprężarki WŁĄCZONA

- przycisk A/C wyłączony - status sprężarki WYŁĄCZONA

-Po włączeniu przycisku klimatyzacji samochód w momencie "odpalania" sprężarki "szarpnie" na obrotach (tak jak być powinno) po czym wraca na swoje obroty.

Bez różnicy, czy włączam, czy wyłączam klimatyzację ciśnienie jest takie samo (6,5-7BAR)

Klima nie chłodzi całkowicie, BŁĘDÓW W KOMPUTERZE BRAK

Edytowane przez Kamcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...