Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem tylko dodać, że przy montażu odmy i rurki tej górnej która wychodzi u góry między żebrami kolektora, należy ją najpierw wetknąć w odmę i przekręcić (najlepiej na starej zobaczyć mniej więcej o co chodzi) bo inaczej nie wejdzie.

I tu naprawdę ważna sprawa jak wetkniesz nie w tym momencie przekręcenia co trzeba to już jej nie okręcisz a co za tym idzie będzie źle bo rurka jest plastikowa... a ponowne jej wypięcie jest na tyle trudne że istnieje ryzyko połamania !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie podstawowe pytanie jakie są przesłanik do wymiany odmy w benzynce, bo nie wiem czy nie jestem zbyt nadgorliwy chcąc ja wymienić u siebie, odłaczajac przewów pokazany na rysunku co prawda scianki sa troche oklejone mazią oleistą ale czuje jak zasysane jest powietrze w kierunku przewodu

[ATTACH=CONFIG]27244[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro a zdradź jeszcze tajemnicę - jeśli możesz - jaki był koszt (tak w zarysie) wszystkich części i gdzie się w nie zaopatrzyłeś - Alledrogo czy sklep firmowy?

Oczywiście bralem u Krzyska. Polecam, bo ceny mega promocyjne. Czyli superbmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W sumie to nie wiem, bo od razu po wymianie odmy wymieniłem olej na nowy, była to moja pierwsza wymiana w tym aucie i wszystko robiłem tuż po zakupie. Teraz po roku użytkowania mogę tylko powiedzieć że od zmiany do zmiany (około 9-10 tyś.km) nie muszę robić dolewek :) delikatnie jest mniej na bagnecie, ale nie na tyle żeby uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie odmy warto odkręcić rurkę bagnetu wyjąć ją do góry wyjdzie bez problemu i wyczyścić te cieńszą rurkę na którą idzie wężyk dolny z odmy i wchodzi do tej rurki lubi się tam zalepić masełkiem i nie ma przepływu.Ja przepychałem cieńkim drutem,a potem kilka razy lałem ekstrakcyjną aby odpływ był w pełni drożny.

Co do odmy w m52 mniej roboty jak ktoś ma małe dłonie wciśnie pod kolektor od przodu i zboku po ściągnięciu obudowy filtra powietrza to da się szybko zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ja wczoraj wymieniałem odme w m52 . najłatwiej bylo wyciągnac cały kolektor przy okazji go dobrze umyć.odrazu wymiana uszczelki pod kolektor czyszczenie przepustnicy i krokowca. dodatkowo mamy fajny dostęp do odmy i jej wszystkich węży co przy montażu umożliwia nam idealne podpięcie wszystkich przewodów bez uszkodzenia zadnego z nich. cala zabawa trwa jakieś 2 godziny i jest różnica. Jeżeli odma i jej przewody są brudne czy już nawet zapchane to kolektor też ma w sobie sadze którą warto wyczyścic.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co w m52 ściągać kolektor i pakować się w koszty nowej uszczelki...Przy sprawnych rekach da się to zrobić bez ruszania kolektora,a przy okazji warto wyjąć krokowca i wypsikać go w środku sprayem do czyszczenia przepustnic dwie pieczenie na jednym ogniu :)

Co do rurki bagnetu to raczej nie ma możliwości źle wsadzić,bo wtedy nie dałoby się jej przykręcić i trzeba pamiętać o oringu na końcu aby się nie zgubił,można też dać nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wepchałeś rurkę do końca tak,że trafiłeś w stare miejsca w,których była przykręcona to nie ma opcji aby źle pokazywał bagnet.Może stałeś w innym miejscu albo sprawdzałeś olej na ciepłym silniku,a potem na zimnym i olej jeszcze do miski nie spłynął...

Olej na zimnym silniku będzie miał większy stan jak na ciepłym sprawdzisz od razu po zgaszeniu auta będzie mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...