Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

"yuma"-polecam.fajny klimat.Pare rzeczy drażni,ale ogólnie dobry film.No i występuję e34:)

Wilkov, widzialem reklame jumy i jakos mam obrzydzenie. Jak widze Figure ktora gra role starej *****y to mam ochote puscic, delikatnie mowiac, wielkiego pawia. Jakos ten film, przynajmniej z reklam jedzie mi "wyjazdem integracyjnym", ktory pokazal polskie kino jako jeden wielki kibel nastawiony na zero ambitnych filmow, tylko jakas kiblo-produkcje nastawiona na zrobienie jakiejkolwiek kasy. Rozni sie ten film troche od tych innych shitow polskiej produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wg. mnie nie dobry :P

Zacznijmy od tego, że miałem nadzieję na dokument, a film ten w żadnym wypadku dokumentem nie jest.

AbradAb o 'Jesteś Bogiem': Ważny film, ale rozmija się z prawdą [WYWIAD]

Teraz zaroiło się od "Fanów" - tak Fanów, przez wielkie F - co to niby zawsze Paktofoniki słuchali, a nie wiedzą nawet, że Magik był w K44, a Rachim i Fokus też mieli z nimi do czynienia i to jeszcze na 1 płycie.

Dobrze, że film powstał - ale wg. mnie trzeba uświadamiać dzieciarnię i resztę zainteresowanych ludzi, że w wielu sprawach mija się z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaroiło się od "Fanów" - tak Fanów, przez wielkie F - co to niby zawsze Paktofoniki słuchali, a nie wiedzą nawet, że Magik był w K44, a Rachim i Fokus też mieli z nimi do czynienia i to jeszcze na 1 płycie.

No tak jak napisałeś .... taka "małyszo-mania" zapanowała zresztą z większością takich produkcji wygląda podobnie .... to jest produkt który trzeba ładnie zareklamować i sprzedać ..... a z prawdą to często mocno się rozmijają takie filmiki.

Swoją drogą dziwię się , że PKF poszli na taki układ , żeby zrobić taką pseudo-nie-wiadomo-co .... :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy film ma zmieniona fabule jeśli jest przenoszony na kadr z innej formy czy to książka czy to biografia. Widocznie nie da się wszystkiego pokazać na ekranie. I tak mi się wydaje że film Jestem Bogiem jest wart by go obejrzeć. Co prawda to nie Rambo I, II, II ,IV ale . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy film ma zmieniona fabule jeśli jest przenoszony na kadr z innej formy czy to książka czy to biografia. Widocznie nie da się wszystkiego pokazać na ekranie.

Jeżeli chodzi o przenoszenie ksiązki na ekran, to mało komu udaje się tak zrobić tak dobry film, jak jest książka. Rozumiem, że gdyby w filmie miało być ujęte wszystko, to co w pierwowzorze, to film trawałby 5h. Ważne, aby ujęte było to co najważniejsze, to co czyni książkę tak ciekawą.

Ale są produkcje, które naprawdę bardzo dobrze poradziły sobie z przeniesieniem akcji książki na ekran. Wg mnie cała trylogia Larssona, ale wersja skandynawska( w polskich kinach kilka lat temu była tylko 1 część i szkoda), "Służace" i "Pachnidło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przenoszenie ksiązki na ekran, to mało komu udaje się tak zrobić tak dobry film, jak jest książka. Rozumiem, że gdyby w filmie miało być ujęte wszystko, to co w pierwowzorze, to film trawałby 5h. Ważne, aby ujęte było to co najważniejsze, to co czyni książkę tak ciekawą.

Ale są produkcje, które naprawdę bardzo dobrze poradziły sobie z przeniesieniem akcji książki na ekran. Wg mnie cała trylogia Larssona, ale wersja skandynawska( w polskich kinach kilka lat temu była tylko 1 część i szkoda), "Służace" i "Pachnidło".

ja niestety byłam mocno zawiedziona filmem...obsada kiepska...i nie ukrywajmy film nieco odbiega od oryginału. fakt, że skandynawska wersja dużo lepsza od amerykańskiej, jednkaże dla mnie ten film wypada blado, bardzo blado przy książce... ale to jak zwykle bywa z ekranizacjami dobrych książek.

z kolei "pachnidło" - rewelka ekranizacja...popieram:)

osobiście dla mnie, jedną z najlepszych książek i filmów jednoczesnie jest " Lektor" - bezbłędna rola Kate Winslet:) czego z resztą dowodzi oscar za role pierwszoplanową. wszytsko to co powinno być, zostało ujęte, bez zadnej ściemy, pomijania....rewelacyjny film:) poaz tym, film był także kręcony w Polsce, w Muzeum na majdanku w lublinie - ot taka ciekawostka:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz troche z innej beczki, dla fanów Wood'ego Allena - jego najnowszy film " Zakochani w Rzymie" - w sumie zaliczam do jednych z lepszych filmów tego pana. zabawna historia kilku osób, ktore łączy jedno miasto Rzym.... to tyle, nie będę zdradzać żadnych szczegółów, zobaczcie sami. Komediowe "riposty" wood'ego zostały rewelacyjnie ujęte w dialogii. momentami rozbawia do łez:lol:

co prawda może nie jest to film na który trzeba iśc do kina, jednkaże warto zobaczyć:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...