Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


wylączył się gaz i nie załącza


koko090681

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko do gazowników

od paru dni w mojej furmance zaczął się problem z elpidżi ,od czasu do czasu sam wyłączał mi gaz i po paru próbach mogłem go z powrotem włączyć aż do wczoraj

nie idzie go włączyć i nie słychać specyficznego odgłosu załączającego się zaworu od butli

sisownik z diodami który informuje o stanie gazu drze ryja non stop póki go nie przełącze na PB

byłem u gazowników ale nic ciekawego mi nie powiedzieli prócz tego że mam zostawić auto i będą szukać przyczyny -a na kompie pokazuje błąd jakiś tam że za małe ciśnienie

I tu moje pytanko - miał ktoś kiedyś taki problem ?? co to było itd???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nie masz gazu

z tym to przesada ,cymbałem nie jestem żebym akurat tego nie wiedział

albo mapsensor leży

a o tym właśnie gdzieś na necie już czytałem

wyczytałem jeszcze że gdzieś jest czujnik ciśnienia a na kompie właśnie wyszło że słabe ciśnienie ,moze w tym problem tkwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy masz kompa od gazu? moze nie otwierac zawor na butli na filtrze gazu na reduktorze, mogl paść mapsensor, mogły puscić przewody podcisnieniowe, przelacznik moze drzec jape od np niedopiętej wtyczki na wtrysku od uszkodzonego wtryskiwacza. Jeszcze trzeba sprawdzić bezpieczniki czasem są dwa od stalego plusa i od plusa po stacyjce jak jeden z nich przepalony tez tak moze byc. Bez diagnostyki to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy masz kompa od gazu? moze nie otwierac zawor na butli na filtrze gazu na reduktorze, mogl paść mapsensor, mogły puscić przewody podcisnieniowe, przelacznik moze drzec jape od np niedopiętej wtyczki na wtrysku od uszkodzonego wtryskiwacza. Jeszcze trzeba sprawdzić bezpieczniki czasem są dwa od stalego plusa i od plusa po stacyjce jak jeden z nich przepalony tez tak moze byc. Bez diagnostyki to wróżenie z fusów.

wiem że to wróżenie z fusów :wink: ale myślę że te parę rzeczy to chyba nie robota na cały dzień a gazownik nie chciał mi tego sprawdzić od razu ,chociaż część tych rzeczy co wymieniłeś

pewnie można w 5 min. obczaić ALE NIE !!! PRZYJEDŹ I ZOSTAW AUTO JA SE POJEŻDŻE I NAPRAWIE :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc rozumiem ich bo praca z klientem nad glowa to nie robota. Przy gazie i wogóle naprawach trzeba sie skupić i nie zapomnieć np czegoś dokrecić złożyć na miejsce tak jak było. A nie jednokrotnie wydaje się 5 minut a auto na pare dni zostaje też takie są przypadki. Fajnie by było gdyby się szło do szpitala na 5 minut po wypadku i wychodziło uleczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie awaryjnym też nie odpala i tak pyskuje?

nawet na moment już się nie załącza -koniec kaput

zostaje auto odstawić do gazownika

ale jest jeden plus tego :mrgreen: nie truję serducha gazem :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

a i tak mam tylko 250 godz przejechanych na instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instalację STAG 4.Miałem podobnie,przełączał non stop na paliwo.Miałem zapchane obydwa filtry,fazy ciekłej i lotnej.Po wymianie zaczął normalnie jeździć.Jeśli to coś innego,bez diagnostyki komputerowej nic nie poradzisz:wink:.Możesz ewentualnie sprawdzić wtyczki,bezpieczniki czy wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedzieli to nie wina filtrów ale jak teraz wyczytałem w książce gwarancyjnej to właśnie trzeba robić przegląd co 10000 km a ja mam 150000 km na tym przejechane bez żadnej wymiany filtrów więc myślę że warto zacząć od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...