Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Samopoziomowanie ksenonów


Beton

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D

Po dwóch dniach szaleństw na śniegu, urwanej osłonie silnika i powiększeniu dziury w zderzaku po zmroku zauważyłem kolejny problem. Mianowicie, moje ksenony przestały się podnosić, świecą w dół, widać jakieś 5m do przodu, gdzie 3 dni temu widoczność była elegancka i świetnie się same ustawiały. Możliwe, że podczas świrowania na śniegu mógł tam sie jakiś kabelek odczepić bądź coś w tym stylu? :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie już pękły i dla tego nie ma regulacji - wystarczy zdemontować lampę i nią poruszać. Jak wkład lata w oprawie jak "... po pustym sklepie" to masz regulatory do wymiany.

Skoro wyprawiałeś jakieś "harce" w terenie to nie wykluczone że poszły.

Poza tym przy włączaniu i wyłączaniu stacyjki powinno być słychać krótką pracę silniczków poziomowania, w momencie włączania zasilania podnoszą wkłady lamp do góry - o ile układ i czujniki sprawne (przyda się druga osoba z czułym uchem :wink: , lub miernik ew. jakaś próbówka)

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawdzisz te regulatory zawieszenia wkładów o których pisałem i okażą się dobre - to pozostają do sprawdzenia czujniki.

Obstawiam czujniki. Na sprawnym układzie po włączenia stacyjki i świateł lampy idą do góry i tak zostają aż do wyłączenia.

Edytowane przez pidey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenon naprawiony ;)

Oto winowajca ;)

[ATTACH=CONFIG]38680[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]38681[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]38682[/ATTACH]

Opaska, która trzyma czujnik sie otworzyła, czujnik dyndał sobie w powietrzu, wszystko skuło się lodem :D

Auto na podnośnik, opalarka, założenie na wachacz, zaciśnięcie opaski i odgięcie końca, aby nie zeskoczyła znowu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli na starcie Ci się światła nie ruszają- góra dół to nie będzie wina czujników poziomowania.

Jeśli całkiem opadły to możliwe że regulatory w lampach ale ze dwa od razu to by był pech straszny.

Łącznik regulatorów w ASO to 120zł przód.

U mnie został uszkodzony i jeździłem bez-różnicy brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli na starcie Ci się światła nie ruszają- góra dół to nie będzie wina czujników poziomowania.

Jeśli całkiem opadły to możliwe że regulatory w lampach ale ze dwa od razu to by był pech straszny.

Łącznik regulatorów w ASO to 120zł przód.

U mnie został uszkodzony i jeździłem bez-różnicy brak.

Na szczęście obyło się bez jakichkolwiek kosztów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...