Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Drzwi pasażera przestały reagować na elektronikę


dj_drops

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj mi się stała dziwna rzecz. Drzwi od strony pasażera przestały reagować na elektronikę (nie działa centralny, szyba, lusterko). Nie wiem czy słusznie podejrzewam ale pewnie wiązka kabli do drzwi poszła się kochać... moje pytanie czy dobrze kombinuję i jeżeli tak, to gdzie i w którym miejscu się do tego dobrać (może jakaś obrazkowa instrukcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wiązki należy zacząć, jak otworzysz drzwi to masz ją na wierzchu, gumowa osłona jest przykręcona śrubą do karoserii, odkręcasz, unosisz do góry i wyjmujesz całą wtyke z gniazdem a potem rozpinasz, sprawdź czy nic tam nie zaśniedziało, jeżeli jest ok to trzeba będzie "przedzwonić" wiązkę od tej wtyczki do wtyczek wewnątrz drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, zaśniedziałe piny we wtyczce łączącej a karoserią... pozostał mi jeszcze jedne problem który istnieje od kiedy mam to auto. W drzwiach pasażera, nie działa domykanie z pilota, ani nawet nie mogę zamknąć w przycisku w aucie - w pierwszym położeniu nie ma reakcji, w drugim gdzie sama powinna się zamknąć, działa jak przytrzymam przycisk

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak problem powrócił jak bumerang (chyba od deszczu).

Wyczyściłem kostkę jak najlepiej umiałem - kontakt do czyszczenia styków + papierek ścierny na tyle na ile mogłem się dostać... ktoś ma pomysł jak się permanentnie uporać z tym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniedź ma to to do siebie. Kup dobry preparat do czyszczenia styków, dobrze wyczyść, następnie zakonserwuj np. wazeliną techniczną, która zatrzyma dostawanie się wilgoci na styki. Jeśli to nie pomoże to jest jeszcze brutalniejsza metoda, czyli przelutować styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Polecam zanim skręcisz docisk tej uszczelki przesmarować silikonem bezbarwnym bo pewnie znów woda Ci się dostała :) Ja miałem jeden plastik pęknięty i śniedzi od cholery było po wymianie plastiku co śrubka go dociska i przesmarowaniu silikonem nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie jest źle. Drzwi działają od jakiegoś czasu ok, tylko znowu sama szyba przestała reagować :( już mi ręce normalnie opadają od takich pierdółek. Z tego co słyszę to moduł w drzwiach cyka - tylko sama szyba nie reaguje.

1. Czy szukać dalej przyczyny w kostce buda<->drzwi ?

2. Czy może jednak to być uwalony moduł (mam już "kupiony" - ale nie mam kiedy odebrać) ?

3. Czy sam siłownik szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...