Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


M54B25 Sprzęgło ?


Beton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem trwa już od jakiegoś czasu, ale przy spokojnej jeździe mi to nie przeszkadzało, gorzej jak sie chce kogos wypzredzić, albo przegonić furke :mrgreen:

Mianowicie ;)

Objawy:

Jade sobie na dowolnym biegu, daje gaz do oporu, obroty skacza na 3-3,5 tys, a auto stoi w miejscu, po chwili obroty spadną auto przyspieszy, i znow skaczą na 4,5-5 tys i auto przestaje przyspieszać. Czyzby sprzęgło już się kończyło? A może jeszcze coś innego?

Robiłem też test. Ręczny, wrzucona czwórka i pusczone sprzęgło. Auto nie zgasło, a ruszyło do przodu :bag:

I jeszcze jedna dziwna rzecz jaką zauważyłem, nawet gdy hamuje do 0 na piątym biegu i zawiesze z redukcją, to auto będzie szarpać, telepać ale nie zgaśnie.

Sprzęgło, dwumas czy co? :D

Panowie, pomożecie? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak jezdziles :mrgreen: najlepiej przygotuj sie na komplet, zawsze to lepiej sie pozytywnie zaskoczyc niz niegatywnie rozczarować

Wiesz, ja jeździłem spokojnie, ale nie wiadomo jak przede mną ktoś jeździł :mrgreen:

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobne objawy i u mnie winowajca było sprzęgło, które jak się okazało siedziało w aucie jeszcze od nowości :) W moim przypadku objaw slizgajacego się sprzęgła pojawiał się raz na jakiś czas ale najczęściej w najmniej odpowiednim momencie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobne objawy i u mnie winowajca było sprzęgło, które jak się okazało siedziało w aucie jeszcze od nowości :) W moim przypadku objaw slizgajacego się sprzęgła pojawiał się raz na jakiś czas ale najczęściej w najmniej odpowiednim momencie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Wymieniałeś samo sprzęgło czy razem z dwumasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano, na 100 % masz padnięte sprzęgło ... miałem identyczne objawy. Jakby ktoś był zainteresowany to będę miał na sprzedaż swój komplet sprzęgła z e34 nowego (przelot 1 tyś km) razem z kołem zamachowym sztywnym i łapą sprzęgła :)wszystko pasuje do e39 m52 , ale dopiero za jakiś miesiąc :) jak coś to podbijać na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...