Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Szarpanie blokowanie podczas ruszania - Nagrzany [Niewiem co mam robić?]


CrisELdi

Rekomendowane odpowiedzi

Szarpanie blokowanie podczas ruszania - Nagrzany [Nie wiem co mam robić?]

OPIS PROBLEMU

- Najgorzej jest jak troszkę pojeżdżę z pasażerami/ nagrzany tak ponad 15 - 30mint [cykl zmieniania biegów ciągle miasto] podczas ruszania szarpie/a raczej blokuje co czuć bo muleniem silnika i jak puszczę sprzęgło to z tyłu słychać uderzenie gdzieś pod samochodem - podejmuje dwie próby dodanie gazu i powolne puszczanie sprzęgło powoduje ruszenie samochodu ale także to się kończy uderzeniem... Nie jest tak zawsze - najczęściej:

nagrzany ,obciążeniem lub pod górkę!

Prawdo podobnie mechanik który nigdy nie widział bmw e46 "prawie palił mi gumę- obracanie koła w miejscu" i od tego zaczęły się prawdo podobnie kłopoty?

I TAK SOBIE MyŚLE...

Auta nie muli na biegu jałowym i normalnie się go prowadź, oprócz tego że podczas zwalniania tak 5-10 km na godzinę chcąc przejść z 2 na 1 - jedynka bardzo ciasno czasem wchodzi ja wsteczny bieg dopiero zatrzymanie pojazdu powoduje bezproblemowe wrzucenie jedynki! [ale to tylko takie problem ale to chyba tak ma byc bo w M3 E46 jest podobnie ale nie tak ciasno]

Nie wiem gdzie szukać teraz przyczyny prawdo podobnie dyferencjał tylni lub sprzęgło[Tarcza koło dwu masowe] a dokładnie łożysko się przegrzewa tyle wiem z forum ale dotyczy to starszej wersji bmw?

Mój przebieg to okolu 150t KM według serwisu sprzęgło łożysko musi być wymieniane co 150 000Km i na to sie przygotowuje - koszt to jakieś 1100zł jak koło dwu masowe to +2 000zł

Czy to może być dryf tylni jak go mogę sprawdzić?

Bo tak jak myślę nie mam problemu ogólnie z zmianą biegów, coś nie pozwala obrócić wala korbowego , siła jaka się zbiera na wale powoduje jego "wyładowanie" uderzenie po wciśnięciu sprzęgła! Trwa to secundo ale efekt jest!

Proszę o pomoc [318i M43TU bezyna]happy_bmw

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat trochę przysechł ...

Nikt nie potrafił mi pomóc każdy mówił coś innego i chciał wymieniać coś innego ...

W końcu sam zdecydowałem się na wymiałem Łożyska docisku i tarczy sprzęgła i pomogło uszkodzony był docisk ale że miałem go rozłożonego to wymieniłem resztę... [sprzęgłu stare było jaka nowe] koszt naprawy to około 1300zł orginały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziekujemy kolego za odpowiedz :)

Czytajac skojarzylem pewne rzeczy i obawiam sie podobnego rezultatu u siebie,ale tu objawy sa znacznie lzejsze niz u ciebie.

Podsumowujac te uderzenia po strzale sprzegla to jakby sie cosik odklejalo kiedy zdejmujesz noge z pedalu.

...oby jeszcze troche wytrzymalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ten model skrzyni ma wadę techniczną tak zwane "boczne tarcie tarczy sprzęgła" tak to mi wyjaśnił przypadkowy znajomy pracujący dla BMW OS Londyn N16 bardzo szybko ten problem pojawia się jak ktoś używa autka na mieście tak jak ja ... i mam po około 150tyś Km lub lubi palić gumę ... i pada docisk ... a hałas uderzenia to efekt późnego rozłączenia ...

Wart wymienić łożysko bo nie tak wiele kosztuje i docisk na pewno ale tarcze sprzęgała można zachować jak nie jest wykończona ale moja nie była po 120tyśkm wiec - minimalna różnica grubości tej samej marki, gdybym wiedział to bym zachował starą... nie am mowy aby było uszkodzone koło dwu masowe! wiec nie daj się wkrecić w koszty ... chyba że coś wyłamało i rafio uszkadzając powierzchnię miedzy tarczami ...

Nie radze trzymać tego do końca ...

poz.

Edytowane przez CrisELdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...