Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Silniczek M30b35.Wcześniej wszystko chodziło super. no może czasem troszkę więcej obrotów miał na jałowym ale nigdy pow 1000rpm.wczoraj wracamy z młoda z imprezy autko zapala zimne i nagle ma 1200...myślę zimno to ssanie tak załapano.ale zejść z obrotów nie chciał.cały czas 1200 ale trzymał.zagrzał się troszkę i wskakuje na 1500rpm skacze cały czas na tych 1500...jak wrzucę jedynkę to jedzie sam do przodu i przy 1500 zaczyna skakać całe auto...może wina tempomatu bo się nim wczoraj długo bawiłem ale on tylko przecież ciągnie za linkę od przepustnicy.napinałem te linki i trzymają ok.przepustnica dobija do końca...Ktoś wie co może być przyczyna?? bo jeździ się na wielbłądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,wiem co jest ale fachowo nie umiem opisac :P Wiec łopatologicznie postaram sie wyjasnic :) Przy kablach tak na wysokosci kopolki masz takie dwie wtyczki o prostokatnym ksztalcie.Pobaw sie nimi,tylko delikatnie. Mialem to samo i problem tkwil w uszkodzeniu jednej z nich(kabel popekal) Ja zalatwilem problem druciarsko ukladajac kabel za wtyczka w takiej pozycji aby silniczek pracowal jak trzeba i usztywnilem termokurczliwą izolacja tak aby ten kabel za wtyczka nie mial zadnej mozliwosci ruchu w czasie wstrzasow itp. Moze i rzezba ale dziala i moje problemy zniknely

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Cię tylko pocieszę ,że jak miałem v8 w automacie. Zablokowała mi się przepustnica w położeniu podłoga i auto samo przyśpiesza pedał w podłogę. Za chwilę miałem 140 na blacie i chwilę mi zajęło wymyślenie co zrobić ,żeby się bezpiecznie zatrzymać i nie rozwalić przy tym skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspri masz mój nr to jak się będziecie widzieć to daj mi znać to też podjadę i zobaczę jak mój silniczek wypada ba tle innych :) A co do obrotów to dzisiaj byłem pogrzebać w aucie i po kolei..

1. wymieniłem krokowy na taki bardzo bardzo baaaardzo długo czyszczony

2. kiedyś coś popaprałem przy śrubce od przepustnicy a dzisiaj ja wykręciłem i dałem jej swobodę zamknięcia

efekty.. silniczek ma obroty ok 850rpm chodzi równo ale coś coś jeszcze chciałbym porobić żeby była igła! :D

Przemo_wroc wyślę Ci na PW mój nr jakby co i będziemy mogli się spotkać i zobaczyć ocb... może coś masz z krokowcem, wyczyszczę mój drugi i też będę go mógł użyczyć w celu sprawdzenia poprawności działania Twojego pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spocik naprawczy udany w 50%.odkrylismy że krokowiec padł ale autko dalej trzymało wysokie obroty ale nie 1500 a 1150 i juz nie skakało...potem Mordulec odkrył że kostka od sondy jest odłaczona... krokowca nie udało mi sie kupić ale jutro cos znajde i powinno byc ok... a jak nie to szukajcie mi jakiegoś czarodzieja:D Jeszcze raz dzieki chłopaki za pomoc!! W Gostyniu jakąś flaszke postawie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo odezwij się do mnie masz mój nr na pw, ja jutro wyczyszczę mojego 2. krokowca i może on podpasuje... albo wyślij mi swój nr na PW to ja się odezwę do Ciebie jak uda mi się go ładnie wyczyścić.. pozdro

Albo inaczej.. goń do auta po krokowc.. zalej go ropą (wyczytałem że dobrze czyści) i jutro zobacz czy będzie jakaś poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
Spocik naprawczy udany w 50%.odkrylismy że krokowiec padł ale autko dalej trzymało wysokie obroty ale nie 1500 a 1150 i juz nie skakało...potem Mordulec odkrył że kostka od sondy jest odłaczona... krokowca nie udało mi sie kupić ale jutro cos znajde i powinno byc ok... a jak nie to szukajcie mi jakiegoś czarodzieja:D Jeszcze raz dzieki chłopaki za pomoc!! W Gostyniu jakąś flaszke postawie;)

Sprawa deko dziwna z tą sondą nie wiadomo od kiedy ona była rozpięta

W kazdym razie krokowiec do wymiany , na Kaspriego chodził normalnie i nie skakały obroty

Mycie w nafcie raczej juz go nie uratuje bo lata luzno i watpie zeby zaczał pracowac normalnie

Dziur w dolocie raczej nigdzie nie ma mimo ze guma kwalifikuje sie do wymiany

Czujnik przepustnicy tez raczej bedzie wporzadku bo po rozpieciu kostki efektu brak jak pływał tak pływa

Mysle ze to krokowiec w połaczeniu z tą sondą robił takie zamieszanie i powinno sie unormowac jak znajdziesz nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iz przezylismy dzis naprawcze kino,opcji podmian wykozystalismy chyba komplet wydaje mi sie ze poszlo niezle.Lambda dzieki Mordulcowi znowu podpieta,wszystkie czujniki sprawdzone i niby ok,przeplywka tez ,krokowy do wymiany. Potwierdzam i wierze ze wymiana silniczka Kr. powinna zalatwic problem.

A jak nie to juz sie powtarzam ale na spokojnie dalej bedziemy myslec,kombinowac i podmieniac graty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...