Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

witam brat kupil e46 2000r w momencie kupna swiecila sie poduszka na desce,komp powiedzial uszkodzony czujnik maty fotela(nie wiem ktorego)dzis zgasla w czasie jazdy,potem zaczela "puszczac oczko".Ktos moze wie gdzie szukac przyczyny?Drugie pytanie jest takie motor 2.0 na podwujnym vanosie i teraz czy ten silnik posiada wiskoze czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam brat kupil e46 2000r w momencie kupna swiecila sie poduszka na desce,komp powiedzial uszkodzony czujnik maty fotela(nie wiem ktorego)dzis zgasla w czasie jazdy,potem zaczela "puszczac oczko".Ktos moze wie gdzie szukac przyczyny?Drugie pytanie jest takie motor 2.0 na podwujnym vanosie i teraz czy ten silnik posiada wiskoze czy nie?

siema ziomek.powiem ci tak mialem ten sam problem i go rozwiazalem.nic nie kombinuj tylko jak chcesz miec to z glowy to jedz do machanika i sprawdz ktora to mata. a jak juz sie dowiesz co i jak wtedy musisz kupic fotel najlepiej ze szrotu chodzi o to ze by mial taka sama tapicerke bo bedziesz musial wymatawac z niego samo siedzisko bez oparcia i je przelozyc. bo samej maty nie da rady jest ona wszyta w gabke.i oczywiscie wykasowac blad. to tyle!!! pozdrawiam ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! To wy macie maty w obu siedzeniach? Nieźle! Założę się, że zawsze uszkodzona jest mata w fotelu pasażera... A odpowiedź na tą zagadkę jest dość prosta: Nie ma maty w siedzeniu kierowcy! Nie ma jej tam, bo jest nie potrzebna. Zazwyczaj tak bywa, że gdy samochód przemieszcza się z pkt A do pkt B z włączonym silnikiem to za kierownicą siedzi kierowca. Więc w czasie kolizji jego poduszki na pewno wystrzelą. Dodatkowo, gdy na siedzeniu pasażera znajduje się jakaś osoba (lub inny ciężar) wystrzelą też pozostałe poduszki. I właśnie ta mata jest po to tam zamontowana.

witam brat kupil e46 2000r w momencie kupna swiecila sie poduszka na desce,komp powiedzial uszkodzony czujnik maty fotela(nie wiem ktorego)dzis zgasla w czasie jazdy,potem zaczela "puszczac oczko".Ktos moze wie gdzie szukac przyczyny?

Trzeba zacząć od sprawdzenia czy kość pod siedzeniem pasażera nie jest zaśniedziała, jeśli tak usunąć tlenek i skasować błędy. Jeśli natomiast jest to wina maty to mam jedną z tego, co wiem sprawną. Napisz na PW to się zgadamy i podjedziesz z bratem podepniemy ją i wszystko będzie jasne czy to wina maty czy nie.

Drugie pytanie jest takie motor 2.0 na podwujnym vanosie i teraz czy ten silnik posiada wiskoze czy nie?

Zależy, jaki to silnik... Jeśli jest to M54B22 (170KM 2,2l pojemności) to nigdy nie widziałem w e46 wiskozy, jeśli M52TU (150KM 2,0l) to powinien mieć wiskozę, ale widziałem już parę razy, że nie było. Może to po jakimś dzwonie przeróbka była, ale tego na 100% nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevin, wcale nie ma dużo roboty. Wymieniałem już ramy siedzeń w 3 beemkach i zajmuje mi to około godziny na siedzenie. Jeśli chodzi o kostke to rzeczywiście znacznie szybsza sprawa tylko czy wtedy pogrzewanie fotela lub regulacja podparcia odcinka lędzwiowego będzie działała? Sprawdzałeś to w fotelach sterowanych mechanicznie czy elektrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u Krzyśka Majewskiego
no to kawałek przejechałeśsię , chyba ,że przy okazji... u mnie też poduchy świecą i mam to gdzieś , a wiem że są wszystkie , bo kiedyś kasowałem błędy , tylko ,że u mnie jestr coś z napinaczem pasa pasażera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kawałek przejechałeśsię , chyba ,że przy okazji... u mnie też poduchy świecą i mam to gdzieś , a wiem że są wszystkie , bo kiedyś kasowałem błędy , tylko ,że u mnie jestr coś z napinaczem pasa pasażera

Nie możesz mieć tego gdzies! Zmobilizuj się i zrób porządek z tym a sam będziesz szczęśliwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten kłopot u siebie (i w innym aucie)

Okazało się że poluzowała się wtyczka od napinacza pod fotelem podczas sprzatania czy też przesunięcia fotela w skrajnie dalekie położenie.

Tak na przyszłość - proponuję zacząć poszukiwania w tym obszarze :)

:) CZECHU - dokładnie - tyle że bez kompa poszło :) na odpiętej baterii wystarczyło wyciągnąć i włożyć wtyczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...