Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj Mordulca!

A ja mogę Cię zapewnić,że 316i może nie przyjemnie zaskoczyć przy dystrybutorze :/

Na trasie 6,5-7L.. w cyklu mieszanym ~8-9

Teraz też mam e36, ale 2.5 i taką albo 2.8 mogę Ci polecić :)

Na marginesie... spalanie 325: trasa ~7.2 do karpacza i spowrotem, w cyklu mieszanym~9 - 9.5L/100km

Przelicz sobie i do zobaczenia na światłach ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o takich motorach myślałem ew 2,0 Vanos, ale najchętniej 2,8 trochę mniej 2,5 :P

także skoro już temat założony to nie będę zaśmiecał forum ;) chce się ktoś zamienić moja E34 na E36 najchętniej 2,8 do 2,0 ? mile widziana sekwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec

M43 to juz całkiem niezły silnik , ale jakos nie wyobrażam sobie zebys przesiadł sie z 6 baniaków na 4 i był zadowolony z jazdy , moim zdaniem po miescie wiecej jak 2 litry na setke nie zejdziesz

i jesli to ma byc oszczednosc to dla mnie paranoja , oddawac auto w ktorym masz porobione wiekszosc rzeczy i brac japonczyka w ktorym nie wiadomo co bedzie do zrobienia a zakładam ze bedzie sporo bo jak koles sprzedaje auto o budowie ktorego nie ma pojecia to nie licz ze bedziesz tylko tankował i jezdził :)

Paliwo to najtańszy element eksploatacji w autach ktorych wiek przekracza 15 lat :)

Moja za 2 miesiące będzie pełnoletnia ale ja to auto robie dla siebie , sporo rzeczy powymieniałem mysle ze spokojnie bedzie tego na 5-6 tysiaków ale ja robie to auto z myslą ze będe nim jezdził inaczej nie ma sensu bawic sie w doprowadzanie auta do serii u mnie spalanie w zimie było na poziomie 15L na setke , teraz przy tym ociepleniu jest w okolicach 12-13 ale to jest cena za to

ze latam V8 w manualu , wierz lub nie ale to chyba najlepsza stacja radiowa w drodze do pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zapewne masz rację :) V8 nie miałem przyjemności prowadzić a moje R6 jak dla mnie też ładnie gra :)

z zamiany nic nie będzie bo dzieciakowi nic nie pasuje, zgodził by się na 100% jak bym mu dopłacił chyba, albo oddał E34 jak stoi za E36 a to nie wchodzi w grę na ten egzemplarz.

u mnie spalania nie można zbić poniżej 12 litrów, wskazówką da się zejść do 10 może ciut mniej (dziś chwilowo nawet do 6 - cud:D) ale jak policzę za ile wleje i ile przejadę to już nie jest kolorowo bo zawsze od 12+ wydaje mi się że to wina tego iż był gaz, co prawda emulatora i sondy nie wyjąłem tylko mechanicznie gaz jest odłączony no ale... to wiąże się z kolejnymi kosztami a gwarancji nie mam że spalanie spadnie bo raczej nie spadnie, bo buda jest ciężka i nie będzie tyle palić u mnie co pisał Pecet o swoim E36 :/

a apropo V8 w manualu to w automacie przecież jest trochę większe spalanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięzko mi powiedzieć że dokładnie po mieście i trasie, jeżdze tak i tak cały czas więc ciężko stwierdzić :)

ogólnie po mieście spokojnie i na trasie też, chyba że mnie coś najdzie to na trasie wtedy pali więcej jak 12:P

po prostu jak liczę od tankowania do tankowania to zawsze 12, 12 + ale bywa że zostaje te 12

czyli odpiąć złączyć następnie podpiąć odpalić i jeździć czy w miejscu ma osiągnąć prawidłową temperaturę silnika?

kiedyś o tym gdzieś czytałem i była to bardziej złożona procedura ale nie pamiętam gdzie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle BMW ile szkół na temat resetowania komputera ;)

Ja odradzałbym zwieranie klem, prąd który krąży jeszcze przez kilka minut po instalacji może wyrządzić krzywdę jakiemuś "słabszemu ogniwu w instalacji" podczas takiej zwary.

Odepnij klemy ( - potem + ), zostaw na 20-30 minut, potem normalnie podłącz aku ( + potem - )

I tu również sporo nasłuchałem się na temat ustawiania kompa :)

Niektórzy twierdzą,że te pierwsze kilka minut pracy silnika z rozstrojonym kompem, może mieć jakiś wpływ na charakterystykę pracy silnika...

Szczerze, nie wiem, nigdy nie zauważyłem różnicy.

Jedni mówią,że należy odpalić, poczekać kilka sekund i jechać, możliwie nie "ładować". Do 2.5 tys obr/min i zmiana, możliwie przetrzymać po kilkanaście sekund na każdym biegu.

Inni,że wystarczy odpalić i czekać aż się zagrzeje, aż włączy się tzw duży obieg, jak pisał Piotr.

Ja preferuję drugą procedurę ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie 1.6 :D w e36 minimum 1.8IS NIE MA MOWY NIE POSZEDLBYM NA TA ZAMIANE :D

masz fajne e34 samochód gangsta starszego pokolenia :)

moja 2.5 24v w miescie benzyny pali 15 gazu 17

trasa benzyna 8-9 gaz 10-11 tyle pali przy ekonomiku :) normalnie to 60L gazu i 300 km robie :) wiec 20

Edytowane przez ///M3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pecet, ja właśnie kojarzę coś z 2500 obr i coś było jeszcze z gaszeniem silnika chyba, ale zrobię jak mówiłeś :)

ja jak miałem gaz to max mi spaliła chyba 22 przy ciśnięciu :P pół na pół miasto/trasa

znalazłęm teraz coś takiehgo:

1) odłączamy aku - najpierw minus , potem plus

2) zabezpieczamy aku ,zeby kable w zaden sposób go nie dotkneły wywołujac spiecie

3) przekrecamy stacyjke w pozycje 2

4) teraz musimy połączyc kable aku na przynajmniej 10 minut - to spowoduje zresetowanie kondensatorka ECU/TCU

5) po upływie tych, dajmy na to 15 minut , wyjmujemy kluczyk ze stacyjki, na nowo podłączamy aku : "+" potem"-"

6) uruchamiamy silnik i pozwalamy mu chodzic na biegu jałowym przez 5 minut

7) wyłączamy go na , ponownie, 5 minut

Cool teraz uruchamiamy ponownie i ruszamy - na najnizszym mozliwym biegu

( zaleznie od typu skrzyni ) przyspieszamy przez cały zakres obrotów( do przynajmniej 5000 rpm) i potem pozwalamy autu samodzielnie wytracic obroty az do obrotów biegu jalowego - i tak trzykrotnie

9) nastepnie znów zatrzymujemu auto i pozwalamy pracowac na biegu jałowym przez 5 minut

co o tym myślicie?

Edytowane przez FyLyP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...