Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Jestem nowy na forum jak i nowym fanem BMW. Chciałem 5tkę ale zszedłem na 3jkę ze względu na to, że jednak chcę bardziej ekonomiczne auto.

Celuję właśnie w model 520d. Chciałbym wydać maksymalnie 25k a rocznik bym chciał 2000-2001, to w ogóle realne żeby kupić e46 320d w tym roczniku i za taką kasę w dobrym stanie ? Dobry stan to taki w który nie pakuje się 2k 2-3 miesiące po kupnie.

Teraz jeżdżę sobie małym japończykiem v6 130 parę kucy i pali mi tak 12-13 litrów, jednak takie typowo sportowe auto to nie dla mnie ;P Wolę sedana smile.gif

Jeszcze takie pytanko, wraz z wiekiem cena BMW e46 bardzo się waha, rocznik '99 a '01 to potrafi być 10k różnicy ponad. Czasami można spotkać roczniki '99 w full wypasie (podgrzewane fotele z pamięcią, miliony czujników) a '00 tylko z "kilkoma" bajerami (tempomat, multi kiera).

Osobiście bardzo przypadło mi do gustu autko z tego ogłoszenia (i jest niedaleko !)

http://moto.allegro.pl/item1083694718_bmw_e46_320d_czarna_6cd_17cali_multifunkcja_zobacz.html

Bardzo podoba mi się jeszcze :

http://moto.allegro.pl/item1080412521_bmw_e46_320d_mega_ladna_igla_oplacona.html

Ta pierwsza starsza i w sumie mniej bajerów (wygląda mi na to, że tylko 2 szyby opuszczane elektrycznie) ale zewnętrznie jakoś lepiej się prezentuje msn-wink.gif

Od kilku tygodni czytam przeróżne fora o bmw i zbieram opinie i porady ludzi. Większość pisze, ze to awaryjne auta, że coś się psuje ale tak na prawdę nie ma konkretów, cen itp. Właściwie to całkiem logiczne, żę ludzie na forum piszą, że coś się psuje w sumie po to jest forum ;-)

Moje pytanie - jakie są obiektywne koszty utrzymania takiego 10 letniego 320d ? (chodzi mi o samą mechanikę, małe i duże usterki) 3k rocznie ? 5 ? 10 ? Jeśli 5k rocznie to takiego auta chyba nie opłaca się kupować. Jeszcze jest taka kwestia, że można kupić i władować 5k w naprawy, byle nie ładować tyle co rok !

No i podstawowe pytanie czy można kupić za 25k rocznik '00-01 w dobrym stanie ? Jeśli nie to czy za 30k już można ? (wiadomo, że za więcej można lepiej ale jednak bardziej i to dużo bardziej wolałbym za 25 ;)

Jeszcze jedno, planuję zakupić interfejs diagnostyczny VIAKEN o takie coś np.:

http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=4&prodid=173

i sprawdzać tym każdą oglądaną furę ;) Teraz pytanie, czy błędów powinno być 0 ? Czy są np. jakieś małe, tanie usterki, na które można sobie pozwolić ? Jeśli chodzi o sprawdzenie zawiechy i silnika to można to zrobić z jakimś mechanikiem na miejscu czy trzeba na warsztat jechać ? Ja zbyt dobrze się nie znam na tym więc brałbym na oględziny jakiegoś znajomego, jednak kanał w ASO to kanał w ASO. A jak kupię kompa to zawsze zaoszczędzi się te 50-100zł, tylko trzeba wiedzieć jak go dobrze obsłużyć :D Tzn, które błędy są ważne, a które mniej ważne (dla mnie z definicji wszystkie są ważne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z cenami aktualnie nie jestem na czasie, ale jak kupowalem niegdys swoja to slyszalem, zeby nie kupowac takiej z przebiegiem ponad 200k. Ja kupilem no i niestety turbo padlo, wiec cos w tym jest. Dodatkowo przy takim przebiegu lubi pasc jeszcze pompa paliwa. Ale jest oczywiscie druga strona medalu, mianowicie watpie, zeby samochod z dajmy na to 2000 roku mial nalatane 120 tysiecy, to tez smierdzi ostro. Skupiaj sie tez na typowych, latwo dostepnych dla oka miejsach, takie jak zuzycie foteli, zuzycie kola kierdy itp. Sam w sobie samochod jest super, dla mnie E46 to najlepsza Bmka jaka zostala wyprodukowana. Teraz mam E60, ale i tak uwazam, ze nie ma tego klimatu co E46. Podsumowujac auto godne polecenia, tym bardziej ze 320D przy normalnej jezdzie w miescie powinno spalic ok. 7 litrow, a nawet ponizej, ja mialem 3 litrowe i palilo mi miedzy 7,5l a 8l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z cenami aktualnie nie jestem na czasie, ale jak kupowalem niegdys swoja to slyszalem, zeby nie kupowac takiej z przebiegiem ponad 200k. Ja kupilem no i niestety turbo padlo, wiec cos w tym jest. Dodatkowo przy takim przebiegu lubi pasc jeszcze pompa paliwa. Ale jest oczywiscie druga strona medalu, mianowicie watpie, zeby samochod z dajmy na to 2000 roku mial nalatane 120 tysiecy, to tez smierdzi ostro. Skupiaj sie tez na typowych, latwo dostepnych dla oka miejsach, takie jak zuzycie foteli, zuzycie kola kierdy itp. Sam w sobie samochod jest super, dla mnie E46 to najlepsza Bmka jaka zostala wyprodukowana. Teraz mam E60, ale i tak uwazam, ze nie ma tego klimatu co E46. Podsumowujac auto godne polecenia, tym bardziej ze 320D przy normalnej jezdzie w miescie powinno spalic ok. 7 litrow, a nawet ponizej, ja mialem 3 litrowe i palilo mi miedzy 7,5l a 8l.

Moim skromnym zdaniem conajmniej ciężko o ile niemożliwe będzie kupienie 10 letnie diesla, który przejechał mniej niż 200k. W te przebiegi z allegro w ogóle nie wierzę, nie wierzę też w ich książki serwisowe podbijane w niemieckim odpowiedniku Pcimia Dolnego ;)

Chcę kupić auto, którym pojeżdżę co najmniej 5 lat. Mogę wydać po kupnie pieniążki na naprawę ale nie chciałbym żeby to była duża kwota (a kto by chciał?:D) 4-5 tysi to max. Niestety na 5 letnie auto za 50-60k mnie nie stać po prostu...

Takie proste rzeczy do sprawdzenia jak fotele, kiera, gałka, podłokietnik no to spokojnie sobie sam poradzę (tak mi się wydaje :D) ,gorzej z mechaniką i zawieszeniem ;-)

Jedynie jak widzę jakoś krzywo spasowane blachy to odpuszczam od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to znajdziemy ciekawego sedana, pokazujesz auta które wyglądaja w ładnych zdjęciach, a nie kupuje sie zdjęć retuszowanych często. Jak chcesz to sprzedam Ci za 23 tys Sedana z 2003 r diesel klimatronic i prawdziwy przebieg 180tys km. Za 23 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, ja w listopadzie zeszłego roku kupowałam BMW e 46 i jestem starsznie z niej zadowolona. Co prawda jest z 2004 roku i miała przejechane tylko jak na ten rocznik 97 000. Więc myślę że nie dużo. Do tego Ci powiem że bylam nią w tym roku nad morzem i zrobiłam 2000 km a spalanie jak dla mnie rewelacyjne ( 5,9 na trasie do 6,1) Po mieście mi pali 6,5./ Nieżle co?? Jest to 2 litrowy disel. Niesety jak się coś zepsuje to nie tak jak przy fiacie np seicento po taniu. Żeby służyło trzeba w nią jak chyba w każdą betkę inwestować. Najlepszy olej i paliwo to dla mnie podstawa. Nie tankuję na stacjach tzw jelonek. Tylko na shell albo bp. Skasowała mnie ostatnio na około 1000 zł, jak wymieniałam wachacze z tulejami i coś tam jeszcze miała. Jak dla mnie rewelacyjna :) Tylko jakoś mnie kocha policja. Zawsze mnie zatrzymają, heh obywa się na szczęcie beż mandatów :) ma się ten urok :) Aha i jeszcze jak Cię to interesuje ja za moją dałam 38 000 zł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie sie powtarzac milion razy :D ale zeby pomoc koledze to to napisze po raz milion pierwszy chociaz temat byl i to w tym dziale :D i wystarczy przejrzec :)

diesle robia na rok za granica PRZECIETNIE ok 60-70 tys rocznie , przebiegi z allegro mozna polozyc miedzy bajki wiec zamiast po przebiegu kupuj po stanie jak znajdziesz jakas co ma przejechane 350-400 tys to sie jej nie boj bo mozliwe ze ma oryginalny przelot i nie jest kombinowana , mozliwe ze jest w najlepszym stanie ze wszystkich o przebiegu 120 tys , pojedz i ja obejrz , wez auto na serwis jak po Twoich ogledzinach uznasz ze jest w miare ok i bedzie ladne po wygladzie , i uwierz mi nie warto oszczedzac na zakupie lepiej polozyc czasami 5 tys wiecej za rok starsza z ubozszym wyposazeniem ale pozniej w ciagu roku nie wymieniac polowy auta za kwote 20-25 tys . na auto przygotuj sobie z 30 tys mowie o roku ok 2000 , szczerze polecalbym Ci juz silnik po lifcie 150 km , chociaz mial on pare wad (wtryrski i turbo ) tzn sa wrazliwe na debilne traktowanie diesla wiec tutaj musisz uwazac warto kupic od kogos kto po 1 serwisowal regularnie po 2 wiedzial jak sie tym jezdzi , zreszta podobnie jest z tym 136 km . nie kieruj sie wypasem i wyposazeniem tylko stanem silnika i ew czy nie ma cwiar wstawianych , ja szukalem z 5 miesiecy .... to malo ktora nie miala wstawianej cwiary i malo ktora nie miala przebiegu mniejszego niz 350 tys mowa o roku 2005. wiec warto sobie matematycznie obliczyc ile maja te 5 lat starsze :D czyli drugi raz tyle :) generalnie patrz na silnik powinien od 1 kopa zapalac ze tak sie wyraze , jak dymi na czarno to wtryski zajechane , jak na bialo to turbina , jak na fioletowo-niebiesko bierze olej , powinien trzymac obroty i nie falowac nie stukac ani nic . sprawdz jak dymi np na postoju na rozgrzanym silniku depnij do konca gaz i zobacz co sie stanie :D ( mam nadzieje ze nie wybuchnie :D ) - oczywiscie zartuje.

generalnie przyszykuj sie zeby miec w zapasie z 5 tys po zakupie na wymiane ew hamulcow olejow i wszystkich plynow + ******lek . to jest norma z uzywanymi autami. no i patrz kto sprzedaje jak cwaniaczek ktory w przypadku jak mu mowisz ze cos jest nie tak i mu pokazujesz palcem a on udaje ze wszystko ok ( ktos pluje w twarz a gosc mowi ze pada deszcz) to raczej sobie podaruj takie auto. lepiej kupic auto od osoby ktora szczerze Ci powie co i jak a nie nasciemnia a potem zatrzymasz sie w polowie drogi do domu , tyle ode mnie :) co do mojego 2,0 to narazie jest bezawarayjny i nie narzekam i bardzo chwale za oszczednosc mimo duzej masy (1600kg) w miescie 6,5 na trasie ok 5

PS. zeby nikt mnie nie oskarzyl ze nie ma diesli z przebiegami 20-30 tys rocznie , to odrazu mowie ze oczywiscie ze sa tylko ze za kazda odchylke od przebiegu przecietnego czy to w strone wiekszego przebiegu czy tez mniejszego typu 20-30 tys trzeba odpowiednio i wprost proporcjonalnie zaplacic za to :) i najlepiej u sasiadow odrazu szuakc chociaz ja szukalem i nic fajnego nie znalazlem.... w niemczech majac 7-8 tys euro mozesz o czyms pomyslec z ok 2001 rozsadnego ladnego z dobrym przebiegiem itd

www.mobile.de www.autoscout24.de poszukaj tam znajdz osobe co umie po niemiecku i dzwon i sobie sam sprowadz , i odrazu mowie nie zmieniaj jezyka na polski daj angielski(jesli nie znasz niemieckiego) nie wiem dlaczego ale sprawdzilem to na sobie az sie zdziwilem ze wybierajac jezyk polski nie wszystkie ogloszenia sie wyswietlaja...nie wiem dlaczego ...ale pare razy to sprawdzilem i tak bylo moze ten blad usuneli ...moze nie .. ja zawsze wyszukuje w jezyku angielskim bo niemca nie znam. pozdrawiam i milego poszukiwania , w razie wojny sluze pomoca w tym temacie. :D

Edytowane przez Mazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...