Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zalogowałem sie tu na stronie ponieważ potrzebuje pomocy . Mam do kupienia bmw 525td z 1994roku ale niewiem dokładnie jaki silnik 2 lub 2,5. Jest to sedan, skóra w środku, szara, centr zamek, klima, szyberdach, felgi 16 takie jakby szprychy, silnik po kapitalnym remoncie, sprzeglo wymienione,

Jest to mój pierwszy samochód i potrzebuje opini, albo rady czy kupić czy nie, jestem na jutro umuwiony na ogladanie bo widziałem go tylko na zdjęciach, na zdjeciach wyglada ładnie nawet bardzo ladnie jak na auto 1994 roku.

Moje pytanie jest takie czy to auto awaryjne czy nie, na co zwrocic uwagę przy kupnie pytam o ten konkretny model, proszę poradźcie coś w tej sprawie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. Generalnie jest to E34. Jeśłi na pewno to TD to pod machą masz 2,5L bez intercooler'a czyli wersje słabszą od TDS'a o jakieś 30KM (ten ma jakieś 114KM z tego co pamiętam). Troche mułowaty ale nadrabia pojemnością. Ja osobiście bym tego nie kupił ale. Zobacz przede wszytskim skoro to diesel to czy nie dymi na czarno albo co gorsza na niebiesko. Wydech lipa. Módlmy się żeby była to tylko nakładka a nie sportowy tłumik końcowy w dieslu (i o zgrozo żeby nie miał wstawionej strumiennicy - znam takich). Jak to w tych modelach zobacz czy trzyma temperaturę na środku sztywno i czy się nie wacha. Jakby latała w góre i do połowy albo się grzał to odpuść auto. Z tych zdjęć ciężko stwierdzić co i jak - na pewno jest świeżo umyte. Wiesz na jakim oleju to jeździ?? Manual? Automat? napisz wszystko co wiesz mi możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle co mi Pan która go sprzedaje napisała cyt:

Jest to bmw 525 td, rok produkcji 1994, samochód jest sprawny a sprzedajemy go tylko dlatego że mamy drugi samochód.Samochód posiada elektryczne szyby i luterka, szyberdach, skórzaną tapicerkę, możliwość kupienia go z alufelgami (droższa cena), radio cd, centralny zamek, przegląd oraz OC do czerwca 2011r.

Miał także wymienione tarcze chamulcowe, klocki chamulcowe, płyny oraz filtry, sprzęgło, silnik po kapitalnym remoncie.

Przednie fotele są do obicia lub do wymiany(mamy także tapicerkę skórzaną w czarnym kolorze, jej cena byłaby do ustalenia).

No niestety niewiem nic więcej dopiero jutro jade go zobaczyć. czy jest jeszcz coś na co powinienem zwrócic uwagę czy moze wogole sobie darowac to auto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, sprawdz czy nie ma majonezu pod korkiem oleju odpal auto, daj mu chwile pochodzic i odkrec na chwile go i zobacz czy nie ma bialej/majonezowatej mazi, jesli jest powiedz panu dowidzenia, ewentualnie zapytaj ile chce za felgi. Druga sprawa to tak jak mowil JJ sprawdz rowniez jak dlugo dogrzewa sie i czy trzyma temperature. Ja bym jeszcze spojrzal na kielichy czy sa na swoim miejscu lub czy nie byly jakos naprawiane czy cos w tym stylu. Ogolnie zobacz czy tez nie bylo jakos "tuingowane" jak mowil JJ. Jesli masz niedalego do tego kolesia to mozna by sie przejechac, ale gdyby to bylo dalej niz 50-70km w jedna strone to ja bym napewno nie pojechal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu. Daleko - nie pomogę pomocnym okiem :D Na pewno sprawdź czy było robione to co ten Pan napisał. Czy sprzęgło nie szarpie i czy silnik równo i cicho chodzi. Dobrze gdybyś miał ze sobą kogoś. Jeśli robił sprzęgło to zwróć uwage na to czy nie ma wibracji spod samochodu - siedząc w nim wyczujesz a najlepiej jakbyś staną pod górką - jeśli są to koło dwumasowe do wymiany a to już koszt plus jak wskazuje Duchu blacha i osad na korku - ważna sprawa. A jaka jest cena wywoławcza ??

Edytowane przez JJ-730
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy TD i TDS patrz na to samo ale wątpie żeby się pomyliła...z drugiej strony różnie bywa. A i sprawdź progi od spodu bo tam lubi być kaszana (ludzie nie potrafią podstawić normalnie lewarka). Dziwna ta kombinacja ze skórą. Sprawdź czy silnik nie jest przesadnie czysty i czy nie ma śladów zalania - żeby się nie okazał samochodem popowodziowym. Do tego jak go odpalisz to zobacz czy zapalają się wszytskie kontrolki czy nie ma powyciąganych diód np od air-baga. Cena bez tragedii ale licz się z tym że i tak będziesz musiał coś w niego wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten ulepas jest wart maksymalnie 2tyś , daję słowo kolego że jak to kupisz to szlag cię trafi w moment , jak to auto wygląda w ten sposób to technicznie pewnie jest jeszcze gorzej !!! Jak możesz to napisz mi co Cię w ogóle skłoniło do zainteresowania się takim dziwadłem , jestem ciekaw jak cholera ! Jeżeli był byś skłonny dać za to 6tyś to ile dał byś za normalnie wyglądającą e34 z normalnym silnikiem , niepodartymi fotelami , normalnymi lampami z przodu i z tyłu i w zadowalającym stanie technicznym , będę strzelał że pewnie 40tyś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :)

Kolego, pierwsze pytanie. Niech ci poda Nr VIN i wszystko bedzie jasne. Dla mnie dziwne, ze moze TD, a moze TDS. a moze tamto, sramto... Niech ci poda ostatnie 7 znakow z nr VIN i wszystko wyjdzie, czyli jaki rocznik, jaki silnik itd. I zdecydowanie radze bys pojechal z kims kto bedzie w stanie doradzic ci przy kupnie tego samochodu. Tak jak Lucius pisze, jesli np to TDS i siadzie ci pompa po tygodniu (czesto sie zdarza w samochodach srednio eksploatowanych), to pare tysiecy poplyniesz na dzien dobry (jak sie zagrzeje to zgas i odpal kilak razy. Zobacz czy od razu lapie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wygląda toto na mocno kombinowane i skręcane przez Miecia z szopy;/

za dużo motywów niefabrycznych.I kapitalny remont silnika(zwłaszcza w dieslu)skłania do uwagi....za te pieniądze można poszukać z benzyną 2.0 w przyjemnym stanie i wrzucać gaziurę.

Koszty eksploatacji podobne a może nawet taniej(na pewno,gdyby się okazało,żę ten dieselek swoje kilkaset tysięyc przekroczyl dawno temu,a coś na to wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...