Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

hey od niedawna zaywazyłem ze w mojej buni cos stuka wiec siadlem sobie z tyłu poprosiłem znajomego zeby jechał i robił co mówie wiec wrzucił 3-ke a potem dodawał gazu i odejmował przy kazdym dodaniu słychac było stuk i tak samo przy odejmowaniu i teraz pytanie czy chodzi o ta czesc

http://allegro.pl/tuleja-mostu-dyfra-lemforder-bmw-3-e46-orginal-i1236299699.html

i czy strona prawa i lewa rózni sie od siebie?

Edytowane przez qolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

popros jakiegos kolege aby ci pomogl, potem najlepiej wjechac na kanale i tam roszyc raz do przodu, raz do tyl, po moscie bedzie widac jak mocno pracuje...

mozesz wtedy tez zaciagnac reczny i moze wyjdzie jeszcze jakas poduszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o przypadkach na wyspach ze pekalo cos o nazwie subframe i bmw wymienialo to na swoj koszt.Twoje stukanie nie jest czyms nowym bo problem sie powtarza.Ja bardziej myslalem o gumie miedzy skrzynia a walem albo mostem.Not sure.

Nie zastanawiaj sie czy byla katowana.Uznaj ze nie ,nie ma nic gorszego jak taka mysl. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy i zaufany mechanik z olawy... ile mnie to bedzie kosztowac to jeszcze nie wiem. jak uda sie dojsc do tego przez sam bagaznik to super a jak trzeba bedzie zrzucac cale sanki to troche lipa... a kupe do roboty to ja bede mial jak przyjdzie mi za to zaplacic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego poradziles sobie ze stukaniem ? Czy tuleja dyfra przyczyna ?

Mam podobny problem.Pojawia sie przy wrzuceniu biegu a przy ostrej jezdzie i zmianie biegow gluchy dzwiek sie nasila.Pukanie jakby po bagazniku latala butelka z woda.Dochodzi z tylu auta.Sam stawiam na jakies tuleje ale musze to z kims dokladnie obadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przyczyna jest tuleja dyfra,tak na 98 procent wjechałem na kanał a brachol delikatnie strzelał sprzegłem,narazie tuleja lezy i czeka na lepszą pogode i troche wolnego czasu mysle ze w przyszłym tygodniu wymnienie i dam znac czy to na sto procent to

a dzwiek tak jak opisałes butelka w bagazniku

Edytowane przez qolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawilem tuleje poliurytanowe

Ale ty Edu o ile pamietam wymieniles wszystkie z tylu ?

qolar czy moglbys zapodac lokalizacje tej tulei i moze photo pogladowe jak ona sama wyglada.Czy orientujesz sie jaki naklad pracy jest z tym zwiazany?

DOdaje schemat gdzie to jest.Gruba sprawa z wymiana ?

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AM32&mospid=47638&btnr=26_0129&hg=26&fg=10

Edytowane przez Tomski
schemat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę nad wymianą tej tuleji, podobny dźwięk zaczynam słyszeć również w mojej e46. Zastanawiam się czy nie wymienić za jednym razem podpory wału. Zauważyłem delikatne drgania na lewarku zmiany biegów na wyższych obrotach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a czy przy tej wyrobionej tuleji możliwe są drgania drążka zmiany biegów na biegu jałowym, czy raczej będzie to jakaś poducha skrzyni ? Można to jakoś ustalić na kanale przy pomocy brechy, czy trzeba wymieniać w ciemno ?

Wymieniając tą tuleje dyfra warto wymienić coś jeszcze za "jednym zamachem" ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...