Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

numer 9 u mnie to siedzi na 99 procent http://allegro.pl/tuleja-mostu-dyfra...279585846.html

A czyli to jest nr 9 - tuleja dyfra...bedac pod autem na tyle o ile ''ciagnalem'' kolo i widac bylo jak dyfer chodzi przod i tyl.Oczywiscie kiedy auto jest na chodzie i dostaje mocy dyfer rusza sie mocniej. Natomiast moj schemat przedstawia lozysko walu ktory moze to tez powodowac.chyba...

Ale jak EDU pisze rowniez inne tuleje moga byc wystukane i przeniesienie mocy powoduje cofanie tych elementow a za tym idzie dzwiek.

Wymieniaj szybko i dawaj znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A

Ale jak EDU pisze rowniez inne tuleje moga byc wystukane i przeniesienie mocy powoduje cofanie tych elementow a za tym idzie dzwiek.

Wymieniaj szybko i dawaj znac :)

mowa jest o tej tulei fota prawej strony 20100901002.jpg

Uploaded with ImageShack.us

a tu komplet naprawczy poliurytanowy :)

Uploaded with ImageShack.us

508536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zabawy z wybijaniem ze trzy godzinki tluklem i wytluklem ale pomoglem sobie palnikiem z wbiciem nowej było wiecej zabawy i zeby nie popsuc zawiozlem do znajomego myslałem ze bedzie kupa zabawy ale zdjął stabilizator odpiąl tłumik zdjał tylne koło od strony kierowcy długa rurka i kilka udezen młotem 15 i poszło w kilka minut.

jak nie masz czasu i sprzetu to,epiej dac to mechanikowi ten mój robil to muz kilka razy i zrobił mi to od reki

znikneło i tagrze ciche stukanie przy wbijaniu jedynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wllassnie to mnie zastanawia,ze u mnie te stuki to wystepuja bardziej przy zmnianie biegow niz dodawaniu i puszczaniu gazu.Biegi 1 lup gaz 2 lup gaz 3 lup gaz.Mialem dzis jechac do kolegi na podnosnik ale mial duzo pracy wiec sprobuje jutro.

Jak to zawiozles? jak wyciagnales stara tuleje to jak pojechales...:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam niedaleko wsadziłem stara w sumnie sam jej srodek bez metalowej tulei zakreciłem srube i chciałem podjechac te 500 metrów ale w koncu brat mnie podcholował bo z 1cm luzem jak wbijałem tylko bieg to tłukło jak by mi dyfer chiał wyskoczyc a byłem juz troche zdesperowany w kazdej chwili moze urodzic mi sie córka i auto potrzebne zeby do szpitala jechac .Dlatego terz tak dłogo czesci lezały wracam z pracy :) ubieram fartuszek i wypełniam czynnosci pani domu he he

Edytowane przez qolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdej chwili moze urodzic mi sie córka

:) bylem ,przezylem i mialem to samo :) (za 7 dni ma pierwsze urodziny)

Spoko,wiec dales rade.Twoj ostatni post bardziej mnie przekonal ze mam to samo.Oby tak bylo bo koszt znikomy a roznica kolosalna.

Nic to jak zajrze u siebie to dam znac.Nie bedziemy wiecej gdybac.Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec bylem na podnosniku.Sprawdzilismy tuleje z tylu.Wygladaja wzglednie i zadna z nich nie wyglada na wyjechana..Za to stuki ktore opisywalem dochodza z przodu auta.Stojac na zewnatrz ,gdy druga osoba wciska sprzeglo na wlaczonym biegu slychac odglosy ze skrzyni biegow.Postawiono diagnoze - lozysko oporowe.A wiec za tym idzie co....zesstaw sprzegla i docisku prawda? Nie moglo to trafic na kogos innego tylko na mnie :(

qolar wymienil tulejke i mu gra a ja:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem.Jutro jade na kanal i dam znac co u mnie padlo..

Pewnie! Obierz kurs qolar'a a potem moj i zobaczysz co tam piszczy.I daj znac..Ja do konca nie jestem przekonany ze to lozysko oporowe.Moze ktosik sie wypowie.To '' by my wiecej wiedzieli '':)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjedz na kanał wejdz pod auto i niech ktos wbije wsteczny zaciągnie reczny i agresywnie strzela sprzeglem tylko bez przesady

Strzelalem z 3 i 4 i wtedy najmocniej walilo,ale auto bylo nisko opuszczone i nie widzialem ,ale slyszalem i klonk dochodzil z przodu.Od skrzyni...

Tez do dupy to sprawdzielem ,tak na szybko z wieczora,a koles ten nie mial czasu.Jestem:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łozysko oporowe?Hyba by szumniało,choc fachowcem nie jestem,moze ktos sie wypowie?

Tez mi cos nie pasuje.Ze zmiana biegow nie ma problemu,nie slizga sie sprzeglo,nie szarpie.Szum jest maly a powyzej 120km/h jest wiekszy lecz moze byc spowodowany lozyskami w kolach itp.Ewidentnie wali cos przy zmianie biegu i jak dostaje mocy .Musze dokladniej poszperac ale lozysko walu mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiec po kilknastu tygodniach doszedlem co puka...

Bardziej strzelajac ze sprzegla 1 i 2 lub wstecznym,walilo o podloge.

Okazalo sie ze tuleje padly,nr 2 lewa i prawa strona oraz nr 9 od dyfra zostaly wymienione.Pozostalych nie ruszalem bo niby nie byly zle.Poprawa jest ale dalej cosik lekko stuka.Czemu nie wymienilem reszty...hmm nie mam juz sily.Wszystko bylo robione na aucie na podnosniku poniewaz zeby sciagnac te pi...lone sanki to trzeba rozebrac cala zawieche z tylu.Wiec zostalo tak jak jest z czego nie jestem do konca zadowolony.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AM32&mospid=47638&btnr=33_0839&hg=33&fg=307

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie cosik zaczyna znowu pukac ale treraz na wcisnietym sprzegle jak wbijam jeden

Ja tak mialem ale teraz ustalo.Wymienilem 3 tuleje w tym jedna od dyfra ktora o ile pamietam ty wymieniles rowniez.Zerknij na te od sanek dwie przednie.Sanki wala wtedy w podloge.

Jak mowilem lekkie pukanie dalej mam ale tylko przy strzale ze sprzegla i wiesz ze dochodzi to z tylu auta ale zaczynam szukac z przodu przy skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
zaczynam szukac z przodu przy skrzyni

Wiec mialem okazje wejsc pod auto i werdykt jest taki.Sciagnalem oslone silnika i zlapalem za wal,pokrecilem i sa stuki przy wejsciu do skrzyni.Nie moge jednak rozkminic co tam jest za element.Lekkie stuki sa rowniez w dyfrze obracajac przegubami ale same przeguby raczej nie sa walniete.Bardziej mnie meczy to przy skrzyni poniewaz przy 50mph pojawia sie szum ktory zanika ale nasila sie zdrowo przy 80mph.Czy tam jest jakies lozysko bo na schemacie nie moge sie dopatrzec ?

Nie sa to lozyska w kolach ktore juz mialem zmieniac ale krecac nimi gdy auto w powietrzu nie ma objawow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam włoncze sie do tematu :) bo tez miałem stukanie ale przestało coś teraz... to narazie przestałem sie tym martwić ale teraz słysze ze na 1 jak dowale do końca obrotów to napiernicza mi cos tak stuka przez momeny ale tylko gdy dam gaz w podłoge. tak jak by guma na wale ale patrzylem luzu niema ani nic co to moze być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...