Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak widać nowy na forum, i od razu z pytaniem ;)

Niestety dostałem, kilka rozbieżnych opinii na BMW-KLUB.pl i dlatego zwracam się do Was (jako poleconych w tej dziedzinie ;) :

Czy ktoś z Was Panowie zna lub widział to auto?? http://moto.allegro.pl/bmw-e39-530d-3-0-diesel-jasna-skora-full-opcja-i1390156228.html

Proszę o opinie na temat faktycznego stanu, co widać wg Was na fotach i ew info czy ktoś z Was ją widział... Komentarzy opisu ("nawymieniał a teraz sprzedaje - to śmierdzi") już się oczytałem, także proszę to w miarę możliwości pominąć ;)

z góry dzięki

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok, ale podstawa to zrobiebie pełnej diagnostyki na porządnym kompie, na oko nic nie ocenisz.

Ja osobiście zwracam uwage przy kupnie na takie szczegóły - oprócz stanu technicznego - na zachowanie sprzedającego, czy zaprasza Cie do domu, jeśli tak to ok. Dla mnie sprzedający odpada jęśli chce robić ogledziny np. na parkingu na Kauflandzie albo na Orlenie, a umowe spisujecie na masce. Powiedz do gościa "Jedziemy na kompa - jeśli wszystko bedzie ok to ja płace, jeśli nie płaci sprzedający" Nie napalaj się, graj nie zdecydowanego, powiedz, ze masz jeszcze jedno auto do obejrzenia, jest okres noworoczny - cięzko wtedy o kupca, targuj sie ostro, weź sobie znajomego i kogoś kto nie zna się na autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólniue kiszka, za ta cene lub wyższa lepiej wziąć po lifcie, nawet z jeszcze wiekszym przebiegiem ale bezwypadkowa sztuke oryginalnie po lifcie. Sprowadzona z niemiec od wlasciciela to bylby najlepszy wybór przy takim aucie, chyba ze od osoby mocno szanującej auto i znajacej sie na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bralbym poliftowa, najlepiej oczywiscie w M-Pakiecie. Tutaj ogolnie wyglada wszystko w miare realnie, przebieg wydaje sie rzeczywisty. I tak jak pisza, ogladaj wnikliwie i na spokojnie, z tego co wiem w tych silnikach lubia padac turbiny, mi w E46 padla (184km) i nie byl to przyjemny moment zarowno dla mnie jak i dla portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I TO SIĘ NAZYWA FORUM!!!! :)

Dzięki Wielkie Panowie, jeszcze jedna sprawa.

Speca mam, uchronił mnie już od 2 wywłok (Rovera 620 i umierającej Vectry), sprawdzi tez lakiery itp. Trochę staruszków też już przywoziłem od wroga, i niejedno się widziało (ale tam się opłaca tylko z roczników <2000 i raczej nie niemieckie marki).

jednak wiem że ASO bierze koło 500 za sprawdzenie, i były opinie że lepiej udeżyć do dobrego diagnosty lub warsztatu.

Co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda naprawdę ładnie, środek jest super, kierownica którą chcę założyć do siebie :) Jakbyś ją oglądał to przyjrzyj się masce, jakoś nierówno leży przy błotnikach, zajrzyj pod maskę, czy nie ma jakichś śladów malowania, szpachlowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bedzie jak uderzysz do tzw. nieautoryzowanego serwisu BMW. We Wroclawiu na pewno jest ich kilka podejrzewam, ale nie wiem gdzie, bo jak widac z Wroclawia nie jestem ;) w takim serwisie na pewno beda mieli kompa dedykowanego do Beemek, a w zwyklym warsztacie to raczej podlacza zwyklego MegaMacsa i na tym sie skonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten samochod okaze sie kiszka, to jesli chcesz to mam znajomego ktory bedzie sprzedawal e39, chyba 2,5 w dieslu jesli dobrze pamietam. Auto jest po dzwonie (silnik nie ruszony, ale poducha, maska, blotnik, lampy poszly). Samochod teraz bedzie naprawial i go sprzedawal. Jezeli chcioesz to moge sie spytac co jak i na kiedy, albo podam ci nr do niego i sami sie najwyzej zgadacie. Chlopak jest mechanikiem i jest sumienny, wiec mysle ze nie bedzie ci wciskal zadnych bubli byle by sprzedac samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz rocznikowo. Nie pasują mi reflektory p.mgielne - przednie(w tym roczniku czy nie są już okrągłe? oraz 3 światło stopu (czy nie powinno być już na górej krawędzi tylnej szyby). Reflektory były wymieniane, wiadomo ale czy to nie była grucha? Rocznik najłatwiej sprawdzić w oznakowaniu pasów bezpieczeństwa (od wewnątrz mocowanie pasów przy przednich siedzeniach. Rzadko kto na to zwraca uwagę, a jak pasy były wymieniane - to tym bardziej data się nie będzie zgadzać. Ciepło pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten samochod okaze sie kiszka, to jesli chcesz to mam znajomego ktory bedzie sprzedawal e39, chyba 2,5 w dieslu jesli dobrze pamietam. Auto jest po dzwonie (silnik nie ruszony, ale poducha, maska, blotnik, lampy poszly). Samochod teraz bedzie naprawial i go sprzedawal.

Gadalem nim i siespytalem z ciekawosci. Watpie bys sie skusil bo cena nawet nie jest znana, ale przekazuje. Jest to rocznik 99, 525TD (115 kucy chyba?). Pelny wypas lacznie z navi, tv i oczywiscie skora itd itd. Samochod bedzie gotowy za jakies 2-3tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że się tak wszyscy zaangażowali, najlepszy numer to że zależy mi ew. na zamianie z mojej Avensis T22, a w przypadku z tematu wchodzi to prawdopodobnie w rachubę. Co do szukania polifta - wiem że się nie znam ale złomu za tą ceną się już naoglądałem i witki mi opadły - wolę kilka miesięcy starsza i nawet lekko przepłaconą (ta cena będzie do zejścia) ale dokładnie taką jak mi się wymarzyła. nie lubię półśrodków i pośredników (zamiast do lekarza idę od razu do grabarza ;)) i chciałbym ze 3 lata Nią pojeździć - no i nie zrazić się do marki bo byłaby pierwszym śmigłem w rodzinie...

Poza tym zależy mi na tym common railu i momencie :twisted: w tiptroniku.

Forest -> jeżeli coś wyjdzie z oględzin to na pewno skorzystam ;)

stefmat -> już kilka osób zwracało mi uwagę na jakieś dziwne drobne różnice w wyglądzie, wezmę to pod uwagę... co do pasów to znam się trochę na tych rzeczach i ten patent znałem wcześniej ;) - dzięki. Pracuje się już parę ładnych lat w Kontroli Jakości w motoryzacji i niejedno człowiek widział ;)))

Pozdrawiam Wszystkich.

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę Ci polecić do przejrzenia auta serwis "CEZAR"-oprócz tego,że musisz "odstać swoje" zanim zwórca na Ciebie uwagę(dobitne "dzień dobry nie zawsze pomaga)to jak właściciel(właśnie Cezar,łysy,wysoki człek-a opisuję go,bo jego współpracownik jest...mhmm...niech Ci szef sprawdza;d)to auto sprawdza Ci dokładnie,podepną pod kompa BMW i oceniaczy warto...mi za takie przejrzenia auta skasował 100zł.Tyle moge pomóc...a auto fajne:)nie jest to ideał(e34 m60b40),ale przyzwoicie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...