Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .. od niedawna widzialem ze moj helmut krwawi jak go pozostawie na pare godzin zostawia plamy.. potem zauwazylem ze ubywa mi plyn z tego okrągłebo zbiorniczka obok filtra powietrza ... to jest od wspomy tak ? wiec idąc tym tropem zauwazylem ze on jest tez mokry na dole...

nastepna sprawa ( wydaje mi sie ze moze miec to powiazanie z soba ) teraz jest polowa tego zbiorniczka i sprzeglo mi lapie wysoko od tygodnia.. tak jak by bylo przypalone a jest nowe .. tydzien temu łapalo normalnie... wiec WTF ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy wymianie sprzegła wymieniłeś wysprzeglik ??

Jeśli nie to najprawdopodobniej na daniach będziesz musiał bo pedał sprzegła wpadnie w podłogę .... swoją drogą trochę dziwne że ten zbiorniczek od wspomagania sprzegła jest mokry bo tam zazwyczaj nie ma co się ******zielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest zbiornik od wspomagania kierownicy?nie wiem jak w e34 ale w e39 standardem jest,że puszczają opaski od wężyków pod spodem,sprawdz,czy po wężykach nie leci płyn, na końcu może się zbierać i kapać

a te przekazniki nie są od halogenów(zgaduje bo nie jestem pewny)

Edytowane przez dirty.73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś zamieszałeś , ten zbiorniczek tak jak pisze dirty od wspomagania , sprawdz opaski pod zbiorniczkiem często właśnie z tego miejsca wycieka a jeśli zbiorniczek jest mokry od góry to prawdopodobnie wywala płyn przez korek , jak go dokładnie obejrzysz to z jednej strony jest otwór na korku , jak nalałeś płynu pod max to często wywala górą.

Ale wracając do tematu to nie ma nic wspólnego ze sprzegłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prawie każdej stacji benzynowej i w sklepach motoryzacyjnych .12-16 zeta za litr.

A na jakiej stacji i jakiej firmy olej można kupić za 12zł ?? bo ja się nie spotkałem za bardzo z taką promocją

W zeszłym tygodniu kupowałem na firmę ATF II w oilcenter na gazowej i zapłaciłem niecałe 21zł

Na allegro też wiekszość aukcji jest powyżej 20zł :

http://allegro.pl/listing.php/search?string=atf&category=18928&description=1&sg=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-16 w sklepach motoryzacyjnych , na stacjach paliw drożej sory jeżeli zostałem żle zrozumiany

Nie zostałeś źle zrozumiany , tylko powiedz mi co to za olej i gdzie można tak tanio kupić bo z tego wynika że w hurtowni olejów przepłaciłem prawie 100% ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umyjesz zbiornik, zmienisz opaski i dolejesz płynu daj znać po kilku dniach jak wyszło.

A te pomarańczowe spineczki koło kielichów są od poduszek powietrznych potocznie zwanych jaśkami :)

Ps. jak ja kupiłem swoją nową zabawkę to piszczało strasznie strzyknełem 0,3L ATF i przestało, bałem się że pompa już poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczestsza przyczyna jest tak jak juz koledzy pisali,opaski przy zbiorniczku.

Mozesz nawet skrocic troche troche weze przy zbiorniczku,tak ok.1cm i wtdedy zaloz i dokrec opaski.

Zanim jednak to zrobisz,upewnij sie,ze po skroceniu beda wystarczajaco dlugie i siegna do zbiorniczka :mrgreen:.

Posprawdzaj tez wszystkie inne opaski na przewodach od wspomagania (troche kiepski dostep ale ujdzie,przynajmniej w M60).

Jezeli to nie pomoze to najprawdopodobniej bedziesz musial wymienic uszczelki nr 15 i 17 widoczne na zdjeciu albo zaopatrzyc sie w nowe przewody czasami juz guma poprostu nie daje rady i murszeje, parcieje,rozwarstwia sie... (jak zwal,tak zwal).

Ja wlasnie szukam podobnych dla siebie bo mam ten sam problem.

Tylko zastanawia mnie to Twoje sprzeglo.....

Ale skoro zbiorniczek jest mokry to zacznij od niego.

56765297.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...