Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[BMW E46] Zatrzaskujący się bagażnik otwiera tylko z kluczyka i Kontrolka ABS - FIX


CrisELdi

Rekomendowane odpowiedzi

[bMW E46] Zatrzaskujący się bagażnik otwiera tylko z kluczyka i Kontrolka ABS - Rozwiązanie problemu

W tym aucie chyba wszystkie problemy przerobiłem i znowu coś...

Problemy... :shock:

- Nie działa otwieranie zamka w bagażniku z pilota i z nad tablicy...

- Nie uzbraja się alarm...

- Pokazuje otwarty bagażnika cały czas

- Robi bałagan w centralnym zamku...

- Otwiera się tylko z normalnego zamka z dziurką :)

- Zatrzaskuje się po każdym otwarciu

- I co ciekawe pokazuje kontrolkę ABS i trakcji

6236953_2011-03-13_172749.jpg6236954_2011-03-13_172800.jpg6236955_2011-03-13_163155.jpg

Oto scan na INPA i jakie występują problemy...

Rozwiązanie problemu..

Sprawdziłem bezpieczniki i OK

Zacząłem szukać na samym zamku zamykania klapy prowadzą tam 4 kable 2 stan I/O ,1xMas [brązowy], 1x zasilanie silnika,

Zmierzyłem stan na "zasilaniu silnika" i po naciśnięciu guzika tablicy czy pilota pojawia się stan 12V spadając do 5V czyli OK

Ale przewód masy wcale nie był zwarty do masy idąc tym kablem dotarłem do gumowej rury z przewodami miedzy kadłubem a klapą bagażnika i tu cały cyrk

Gumę trzeba było dobrze zesunąć aby zobaczyć to :

6236861_cimg1280.jpg6236862_cimg1278.jpg

Widać wyraźnie że kabel są pokruszone a kabel masy całkowicie wyłamany, podczas ruchu okablowania powodowały zwarcie miedzy sobą po naprawie tych uszkodzeń ustąpiły wszystkie problemy ... i wszystko wróciło do normy ...

Może komuś to pomoże!

Zalecam sprawdzić wszystkie takie ruchome miejsca bo miałem od strony kierowcy problem z kontrolką otwartych drzwi co było przyczyną kolejnych kłopotów i okazało się że okablowanie w drzwiach było obtarte delikatnie i zwierało do masy ...

<bmw_1>

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...