Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stary ma e39 530d 192KM. Problem z tym ze strasznie mu chla 15 litrów czasami nawet ponad na stuwe po miescie. w trasie natomiast 8 litruw. Podlanczal pod kompa i zadnych błedów nic. Wiekszosc ludzi kturzy mieli ten sam silnik muwili ze palil im 11 gura 12 po miescie. Wszyscy muwią ze to przepływka ale na kompie nie pokazuje. Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mordulec tak tragicznie to ne jest bo wkoncu cos za cos cos musi napędzic te 3 litry i 192 konie tylko poprostu zdaje mi sie i kazdy muwi ze 15 to za duzo troche.

Cobi: Własnie tesz tak mi sie zdawalo,że wcale komputer nie musi pokazac przeplywki jak niepoprawnie dziala i duzo ludzi muwi ze to przepływka ale chce sie upewnic zeby nie wywalac kase w bloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest podmienienie przepływki od kogoś znajomego.

Podjedz tez gdzieś na analizator spalin,zobacz jakie parametry sa na wydechu, czy dobrze spala czy tez nie.

Jesli mechanik ma dobry komp który pokazuje na bierząco parametry pracy silnika (czas otwarcia wtrysku,jaka dawka i kąt otwarcia) bez problemu stwierdzi co jest tego przyczyną.

Edytowane przez cobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjan177 masz racje-15l/100km w 3.0d w mieście to nie tragedia.

To już raczej podchodzi pod masakre biorąc pod uwagę cene "gnojówki" i porównywalnego spalania z benzynowymi Vkami.(np.4 l i 286KM:)

Sprawdź tak banalną rzecz jak filtr powietrza.

Często człowiek zagłębia się odrazu w grube tematy a pomija te oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki: Jasne ze to sporo 15 litruw ale kazdy 3.0d spali ci te 11 w automacie a wiec jak kupujesz auto kture pali 11 to nie jest tragedia jak 4 litry wiecej pali wkoncu to nie jest 20 litruw tylko poprostu wiem ze nie powinien tak palic a pod kompem nic nie wyhodzi. Ale sprawdze ten filtr i jak cos to na jakiegos dobrego kompa rzuce. Dzieki za porady wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0D na automacie spali tylko 11 litrow? Napewno tak malo? Pamietaj ze e39 wazy swoje, do tego silnik 6 garowy ktory tez musi pociagnac swoje, no i automat ktory wezmie 2 litry wiecej w stosunku do manuala. Mysle ze 15 brzmi calkiem realnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0dA Sedan 2002 - w momencie kupna 10/100 - po kilku tygodniach na poziomie 8,5 - cykl mieszany, 50/50 jazda wcale nie najspokojniejsza. liczone z tankowań (komp pokazuje 7,5 :D)

same miasto byłoby 10-11 teraz na pewno, ale 15/100 też możnaby na spokojnie wycisnąć z turbiną rozgrzana do czerwoności.

Myślę że przepływka i filtry to dobry pomysł, nie śmierdzi Ci napędem w/koło auta? Może węże na powrocie sie rozszczelniły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beaver79 Do kogo to było?
litruw. Podlanczal kturzy muwili gura muwią
muwi

tesz muwi

litruw kture litruw
morze i tak, kturzy a 12 to jusz gura.
tesz zadko

Kolego weź słownik poprawnej polszczyzny i zaraz się domyślisz o kim pisał Beaver lolol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest: A ty od kiedy ***** taki ortografista z dupy wytrzepany sie zrobiłeś? Jestem cyganem, ale potrafie pisać dobrze po polsku i rozmiawiac, a robiłem błędy bo pisałem to na szybkiego i ******le to jak pisałem, chodziło mi o to żeby mnie zrozumiano, a czy ktoś nie zrozumiał? NIE więc się nie czepiaj, nie pisze żadnego sprawdzianu z ortografi,tylko próbuje się dowiedzieć coś od was, ale widze że wy bardziej uwage zwracacie na to jak ktoś pisze, a nie staracie się pomóc. Dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...