Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś był szybszy ode mnie. Chciałem opowiedzieć ( bo temat na to pozwala, jest dość rozwinięty) jak to mojemu koledze zdiagnozowali dysortografię, lekarz, zaświadczenia i te sprawy, a wystarczyło że parę miesięcy pouczył sie z książek dla dzieci, popisał, poćwiczył i jakoś nie miał problemów z ortografią, poprostu odrobił zaległości z podstawówki i już. Wszystkie zaświadczenia mogły posłużyć za rozpałkę na grilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dla odmiany powiem, ze 15 litrow to za duzo, moje E60 w automacie przy bucie w miescie nie spali 10 litrow :D

Nie spinac sie, nie o to tu chodzi, internetowe napinki juz nie w modzie ;) trzeba zyc w zgodzie :D

Swoja droga, zaczelo sie od niewinnego duzego spalania w E39 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, internetowe napinki. Kolejny bohater zza monitora. Wyciąga jakieś tematy z dupy, nie rozumie co jest napisane wcześniej i jeszcze sapie. Nawiązując do Twej błyskotliwej wypowiedzi odnośnie banów za brak znajomości j.polskiego - skopiuj proszę moją wypowiedź w której wyśmiewałem/obraziłem Gracjana bo za cholerę nie mogę tego znaleźć. Za ten tekst "ustąpię głupszemu" powinieneś dostac w tryby chłopcze. To naprawdę już ostatni mój post w tym tamacie. Jeśli masz coś jeszcze do wyjaśnienia, powiedzenia, itd, to zapraszam na najbliższy spot. Odejdziemy na bok tak by nie psuć nikomu atmosfery zlotu i tam wszystko dokładnie sobie wyjaśnimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"powinieneś dostac w tryby chłopcze" po pierwsze znowu pokazujesz wyzszosc wiekową bo nie jestem dla Ciebie chlopcem , po 2gie w "tryby" mozesz dać jesli masz swojemu bratu albo koledze z ktorym tak pijesz tą wódke, nie moge... Forest fighter sie znalazl :D Dobrze, wychodzi słoma z butów, widać Ty byś tylko w tryby dawał :) ale jesli chcesz to dlaczego na spocie ? sam na sam sie boisz ? z reszta nie chce mi sie juz tego ciągnąć bo myslalem ( po postach tu ) ze jestes powaznym czlowiekiem a jednak jestes takim samym prostakiem jak ta zdecydowana wiekszosc ktora jezdzi BMW i psują opinie o ktorą Ty tak bardzo walczysz. Aha, co do parówy to przykro mi ze teraz wyzywasz tak kogos, jesli miałes kiedys problem nie przelewaj go na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego za moich czasów szkolnych (lata 80/90'te) nie było tyle dysortografów?

Bo to, co mamy teraz, to się nazywa "dysleksja wtórna" - ludzie, a szczególnie dzieci, coraz mniej czytają. Brat mojej Pani (:)) przeczytał w życiu 1 książkę i to nie z własnej woli. Ja za bajtla siedziałem z nosem w książkach i zarywałem noce, byleby tylko przeczytać jeszcze ten jeden rozdział i tak mi zostało do dziś.

kiedyś mniej siedziało się przy komputerze, teraz Word wszystko poprawi, na gg zasady ortografii nie obowiązują, a długopis/pióro to przeżytek

Dokładnie. Dodam jeszcze, że na studiach trzeba było odbębnić po 30h m.in. z prowadzenia zajęć z dzieciakami z podstawówki i z gimnazjum, a że nie zawsze miałem możliwość prowadzić zajęcia (bo nie było jak), pomagało się choćby z j. polskiego. Droga przez mękę! Nie uważam się za wykształciucha, ani erudytę, ale od czytania ich wypocin, aż oczy bolały, a składnia i ortografia przyprawiłaby sz. Pana Miodka o zejście z tego łez padołu.

Wracając do tematu... Czy ja wiem, czy to jest dużo? Moje Cinquecento 700 na ok 60km trasie wciągnęło kiedyś blisko 25L, wiec 15 na 100 uważam za wynik godny pozazdroszczenia xD Zwłaszcza przy tej masie i pojemności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysleksją / dysortografią można się tłumaczyć pisząc na kartce długopisem ..... ale nie zamieszczając posty w internecie w dobie dzisiejszych przeglądarek trzeba być chyba niewidomym żeby nie widzieć czerwonych szlaczków które wyskakują po błędnie wpisanym wyrazie ...... a na to że komuś się nie chce wrócić do błędu i go poprawić to już nie ma żadnego usprawiedliwienia bo to zwykłe lenistwo i brak szacunku dla pozostałych osób na forum.

Pod względem ortografii nie wspominając już o interpunkcji , jesteśmy jednym z bardziej liberalnych for i nikt specjalnie się nie czepia o błędy bo w głównej mierze chodzi o merytoryczne wypowiedzi a nie w 100% poprawne gramatycznie.

Fakt faktem to co napisał Gracjan177 w swoim poście to wygląda jak zdanie napisane celowo na opak pod względem ortografii i w sumie wali po gałach strasznie .... ale proszę zauważyć , że już po tym jak Beaver i Forest zwrócili na to uwagę , posty Gracjan177 mają 80% mniej błędów .... czyli co uleczyli go niczym Kaszpirowski ?? wątpię , jeśli miał jakieś problemy z ortografią najpewniej ma je nadal , ale przynajmniej przy kolejnych postach pofatygował się , żeby usunąć czerwone szlaczki i w sumie o to cała afera wyszła.

///M3 zamiast obrażać ludzi na forum , napisz wprost o co Ci chodzi i do czego zmierzasz swoimi wypowiedziami , bo prawdę powiedziawszy nic specjalnego mi do głowy nie przychodzi .... a z tego co piszesz to odnoszę wrażenie , że masz jedynie ochotę pokłócić się z Forestem + nazbierać sobie kilku nowych "sympatyków" na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robimy OT, to:

Bo to, co mamy teraz, to się nazywa "dysleksja wtórna" - ludzie, a szczególnie dzieci, coraz mniej czytają. Brat mojej Pani () przeczytał w życiu 1 książkę i to nie z własnej woli. Ja za bajtla siedziałem z nosem w książkach i zarywałem noce, byleby tylko przeczytać jeszcze ten jeden rozdział i tak mi zostało do dziś.

Czytajmy książki x 2 :D Jest tyle ciekawej literatury, że każdy znalazłby coś dla siebie :) tylko trzeba mieć chęci, a czas się zawsze znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze ja obrazam ? nie zartuj.

Ok sprostowanie z mojej strony :

///M3 napisz wprost o co Ci chodzi i do czego zmierzasz swoimi wypowiedziami , bo prawdę powiedziawszy nic specjalnego mi do głowy nie przychodzi .... a z tego co piszesz to odnoszę wrażenie , że masz jedynie ochotę pokłócić się z Forestem + nazbierać sobie kilku nowych "sympatyków" na forum.

Szkoda że w tym co napisałem zauważyłeś jedynie słowo "obrażam" w takim razie usuwam je ..... i bądź łaskaw odpowiedzieć na pozostałą część pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spokojnie chłopaki nie ma o co się kłócić:) ze spalania mojego starego buni wyszła niezła że tak powiem zadymka chwilowa heh. Wracając do początku , jeszcze raz powtarzam że jestem Romem (cyganem tylko cygan nie za bardzo brzmi:) ) i jak sami wiecie że Romowie nie są tak za bardzo wykształceni co prawda ortografie znam, nie perfect ,ale znam a że narobiłem pełno błędów to tak jak mówiłem pisałem to na szybkiego a szlaczki widziałem tylko że jak któryś z kolegów napisał wcześniej porostu nie chciało mi się poprawiać za co soryy, ale jak widać skapowałem i teraz chyba jest ok. A co do spalania starego buni to teraz wymienił oleje i filtry i niby spadło do 13 zobaczymy jak będzie dalej, i jeszcze chciałem się podpytać was o moje spalanie(za 30 zł robię 70-90 km w jeździe mieszanej) to w miarę ok? czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi tam 330D lykalo w miescie max 8 litrow, wiec wg mnie jak na 2 litry pojemnosci to tez duzo, no chyba ze znasz tylko 2 ustawienia pedalu gazu tzn wcisniety i niewcisniety, ale tak jak mowie mi przy dynamicznej jezdzie lykalo 8 litrow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dirty.73

he,he fajny temat,Forest,Gracjan i M3,na spocie to na bok,ale tylko po to,żeby obalić kilka butelek czegoś fajnego,po kilku,gwarantuje,że"pppszeestaną wwam pszszeszkadzaać szszyjeeś błłłłęęędy",pogodzicie się,a i Gracjan stwierdzi,że "ch...... ze spalaniem,ważne,że BMW",sory za następne OT,ale PAX MOŚCI PANOWIE,PAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mordulec
A co do spalania starego buni to teraz wymienił oleje i filtry i niby spadło do 13 zobaczymy jak będzie dalej, i jeszcze chciałem się podpytać was o moje spalanie(za 30 zł robię 70-90 km w jeździe mieszanej) to w miarę ok? czy nie bardzo?

Coś nie bardzo łapię .....

1). spalanie spadło do 13L = Koszt 13L x 5,00zł = 65zł/100km

2). za 30zł robię 70-90km czyli średnio 80km = 38zł/100km

.... to o co chodzi ? na ekonomizerze masz 13L a w rzeczywistości spala mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do spalania starego buni to teraz wymienił oleje i filtry i niby spadło do 13 zobaczymy jak będzie dalej
chodziło mu o ojca e39 3.0d
i jeszcze chciałem się podpytać was o moje spalanie(za 30 zł robię 70-90 km w jeździe mieszanej) to w miarę ok? czy nie bardzo?
a tu pytał się o jego e46 2.0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wutłumaczył "misiudyziu"

Czechu: No fakt że autkiem trochę wariuje,(dodam że jest po virusie na 160km)ale brachol pasatem 1,9 101KM za 50 zł robi po mieście około stówki, więc chyba mi się zdaje że u mnie nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...